zamknij

Wiadomości

Ten kierowca pasażerów nie zabiera? Burza w sieci

2019-01-30, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Kierowca autobusu nie chciał wpuścić pasażerów do środka i awanturował się z nimi, zablokował ulicę na kilka minut tłumacząc się awarią, a także miał specjalnie uderzyć drzwiami dwóch młodych ludzi. Taki obraz wtorkowej sytuacji w Rybniku wyłania się z opisu świadka. W sieci zawrzało. Co na to ZTZ?

Reklama

Kierowcom samochodów osobowych zdarza się tracić cierpliwość na drodze. Jednak od tych, których prowadzenie pojazdów jest pracą, wymaga się kultury i profesjonalizmu. Tego miało zabraknąć pewnemu kierowcy komunikacji miejskiej w Rybniku. Jego zachowanie oburzyło mieszkańców.

Sytuacja miała miejsce we wtorek po południu. Kierowca autobusu linii 26 dotarł na przystanek przy Sądzie Rejonowym w Rybniku. Wtedy doszło do co najmniej dziwnego zdarzenia. - Autobus podjechał pod sąd, kierowca otworzył tylko przednie drzwi. W momencie, gdy dwóch pasażerów chciało otworzyć przyciskami resztę, kierowca nagle odjechał z przystanku – mówi nam pan Adrian, który był świadkiem całego zdarzenia.

Jak dalej opisuje, nagły zryw kierowcy zablokował ruch na Placu Kopernika. - Nie powinien w ogóle ruszyć, bo był korek. Ten pan zablokował całą ulicę obok sklepu z dywanami. W tym czasie do drzwi autobusu podbiegł chłopak, który stał na przystanku i chciał wsiąść do środka. Pukał w szybę, by kierowca mu otworzył, a ten nic. Przez 5-10 minut krzyczeliśmy do niego, żeby otworzył drzwi temu chłopakowi. Jeden pasażer już nie wytrzymał i powiedział mu, że to „frajerskie zachowanie”. Kierowca w odpowiedzi zaczął wyzywać jego matkę – dodaje nasz rozmówca.

Pan Adrian zaczął nagrywać całą sytuację. Szofer widząc to miał uderzyć go drzwiami. - Uszkodził mi telefon. Podobnie zrobił z moim kolegą, po czym uznał, że autobus ma awarię i kazał nam wysiąść. Jak powiedziałem mu, że nagrywam, to wrócił na swoje miejsce i ruszył dalej. Rzadko kiedy jeżdżę autobusami, ale słyszałem od znajomych, że to nie pierwsza „akcja” tego kierowcy. To coś karygodnego! - kończy.

Nasz rozmówca wrzucił post z podobną informacją do mediów społecznościowych. Pod nim pojawiły się od razu komentarze:

- Mnie również chamsko potraktował ten pan, gdy chciałam zakupić bilet. Nawet nie odwrócił głowy w moją stronę, gdy któryś z kolei prosiłam go o bilet wydarł się na mnie.

- Ile razy odjeżdżał 5-10min szybciej z Jejkowic i trzeba było czekać na następny autobus... Albo nie chciał drzwi otworzyć jak ktoś chciał wejść.

W poście pojawił się też krótki filmik, na którym widać kierowcę autobusu zatrzymującego na środku drogi autobus i wypraszającego pasażerów. Został on jednak usunięty przez autora.

Jak do tych rewelacji odnosi się Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku? Kazimierz Berger, dyrektor ZTZ określa autora zdjęć i filmu mianem „prowokatora”. - Zobaczyłem filmik, ale nie wynika z niego jednoznacznie, by kierowca autobusu był winien. Dyspozytor nagrał całe zdarzenie, zabezpieczył monitoring, sprawa jest w toku. Sprawa prawdopodobnie zostanie zgłoszona na policję – mówi.

Kierowca autobusu jest zatrudniony przez firmę VBUS, która jest podwykonawcą wykonującym kursy na tej linii (a nie jak wcześniej informowaliśmy - firmy Kłosok).

- Przewoźnik, który obsługuje tę linię musi przeprowadzić z nim rozmowę na temat tej sytuacji. Potem poinformuje nas, jak zakończyła się sprawa. Co do pasażera nagrywającego zdarzenie, z komentarzy pod postem nie wynika, by wszyscy przyznawali rację prowokatorowi. Teraz może mieć problem za publikację wizerunku – dodaje Kazimierz Berger.

AKTUALIZACJA (godz. 13.05): pan Adrian otrzymał dzisiaj wiadomość od pasażera, któremu nie udało się dostać wczoraj do autobusu. Za ich zgodą publikujemy treść:

Jakie Wy macie doświadczenia z kierowcami komunikacji miejskiej w Rybniku?

Oceń publikację: + 1 + 94 - 1 - 119

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (51):
 • ~Grzegorz Sosna 2019-01-30
  10:38:26

  "Jednak od tych, których prowadzenie pojazdów jest pracą wymaga się kultury i profesjonalizmem."
  khem........

 • ~j-u 2019-01-30
  10:39:45

  Wielka afera ,a autobus jedzie co 10 'ale co tam będę latać za nim po ulicy bo jestem ze wsi -kabaret i dziecinada .

 • ~ 2019-01-30
  10:40:14

  Zdecydowana większość kierowców autobusów jest wredna. Zaczynając od bezczelnych wymuszeń podczas włączania się do ruchu skończywszy na takich sytuacjach jak ta opisana powyżej. Widać po ich twarzach że większość ich robi za karę. Natomiast wracając do opisanej sytuacji tylko i wyłącznie DYSCYPLINARKA

 • ~ka22 2019-01-30
  10:44:42

  Kazimierz Berger, dyrektor ZTZ powinien przejrzeć na oczy. Chamstwo przynajmniej jednego z kierowców jest już legendarne. Nie wiem, czy akurat tego. Osobiście napisałam kiedyś skargę na to, jak kierowca potraktował dziecko, które pomyliło autobus i prosiło o otwarcie drzwi. Głupi buc, bo inaczej nie można go nazwać, złośliwie wywiózł zapłakanego dzieciaka w zupełnie inną stronę i gdyby nie pomoc pasażerów, nie wiem, jak by się to skończyło.
  Oczywiście na skargę nikt nie raczył odpowiedzieć, najwyraźniej dla Kazimierza Bergera wszyscy pasażerowie to prowokatorzy

 • ~ 2019-01-30
  10:48:00

  Słowa dyrektora ZTZ są żenujące. Jak widać ręka rękę myje. Jak może tolerować takie chamstwo ?? Powinien podać się do dymisji.

 • ~freq 2019-01-30
  10:59:59

  83 11

  Można zobaczyć ten film gdzieś w sieci?

 • ~j-u 2019-01-30
  11:03:29

  45 87

  Całe szczęście w Sorach jest monitoring i to dobry z rejestracją rozmów pasażerów tak że sprawa będzie rzetelnie wyjaśniona tak nawiasem wiem jak elyta i dzieci mają bujną wyobraznie .

 • ~Sławomir Smołka 2019-01-30
  11:20:40

  Zwolnić i tyle jak się nie podoba to niech prace zmieni a widać już ze ZTZ broni jeszcze kierowcy a za te słowo wypier..... to bym sprowadził do parteru tego kierowcy kultura -100 i to ZTZ ze wizerunek a niech wszyscy wiedza co za kulturalnych kierowców zatrudnia masakra

 • ~Adam Szymiczek 2019-01-30
  11:20:58

  Dyscyplinarka raczej nie.
  Ale nagana i skierowanie na badania owszem ten czlowiek nie potrafi zapanowac nad emocjami.
  A praca ktora wykonuje tego wymaga .
  To nie budowa gdzie macha sie łopatą z petem w ustach.
  Nagrywajacy tez sie inteligencja nie popisał.
  Materiał powinien zgrac na cd wysyłając go jako zalacznik do pisemnej skargi ktorej adresatem byłby zarząd ZTZ.

 • ~polk 2019-01-30
  11:21:27

  Założę się o każde pieniądze, że jeśli było tak jak pisze pasażer to nagrania nie będzie. To, że w autobusie jest dobry monitoring nic nie znaczy. Zawsze można powiedzieć, że coś się akurat zepsuło i się nie nagrało.
  Raczej wątpię, że pan Berger przeprosi za słowa i przyzna rację "prowokatorowi".
  Z drugiej strony, znając tendencję do przesady niektórych obywateli, może się okazać, że to Pan Berger ma rację.
  Wszystko wyjaśniłoby oczywiście nagranie z autobusu od początku zdarzenia do końca.

 • ~hermann 2019-01-30
  11:57:44

  99 57

  ~Kamil78 co znaczy "
  bezczelnych wymuszeń podczas włączania się do ruchu "? Przecież autobus ma pierwszeństwo wyjeżdżając z przystanku...

 • ~mariuszgrodecki 2019-01-30
  12:06:03

  50 72

  W autobusach jest również monitoring więc wyjdzie na jaw kto tak naprawdę miał rację. "Reżyser" całego zdarzenia usunął film z sieci , dlaczego? Zapewne kierował się emocjami lecz gdy one opadły zaczął racjonalnie myśleć , w toku czego doszedł do wniosku że prawda może leżeć jednak po obu stronach. Kierowca autobusu to bardzo nie doceniany zawód, sam byłem świadkiem gdzie wyrostki powracające z dyskoteki zachowywały się w ordynarny sposób , gdy kierowca zwrócił im uwagę doprowadziło to napływu agresji z ich strony. Kierowca się nasłuchał kim jest i co może mu się stać. Niech rzuci kamieniem ten kto nigdy nie został wyprowadzony z równowagi , jak byście się czuli gdyby jeszcze Wasz stan został nagrany i wrzucony w głębie internetu?

 • ~ 2019-01-30
  12:07:59

  71 51

  Wiem że ma pierwszeństwo ale ile razy wyjeżdżają sekundę po włączeniu kierunkowskazu i stwarzają niebezpieczeństwo. Autobus to nie przejście dla pieszych przed którymi należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Nie mówie już o ich " kretyńskiej bezczelności " podczas gdy stają na rondzie aby przepuścić inny autobus. Najgorsze są te stare dziady. Młodsi jeszcze jako tako myślą i zwracają uwagę na innych.

 • ~orka 2019-01-30
  12:12:03

  75 17

  hermann - a właśnie że autobus nie ma pierwszeństwa, nigdzie w przepisach nie jest to tak ujęte, natomiast sprawa wygląda tak według PRD "kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię"

 • ~Grzegorz Zilski 2019-01-30
  12:19:39

  82 12

  Powiem na temat i bez zbędnych słów.Udajcie się w miejsce gdzie autobusy stoją/oczekują na dworcu.Jest tam syf niemiłosierny.Większości widać nie chce się śmieci zanieść kilka metrów do kosza ale wywalają gdzie popadnie.Wspomnę co już nie raz widziałem o "podlewaniu" swych pojazdów.Ja rozumie że do wc daleko ale jak już ma się takiego lenia i brak szacunku do powierzonego mienia to metr dalej są drzewa.Tam byłoby choć odrobinę po ludzku bardziej.Sprzedawanie biletów to też w wykonaniu co po niektórych woła o pomstę do nieba.Ktoś powie że nie jest łatwo czasem i pasażera znosić .Fakt,ale wybierając taką profesję trzeba było się z tym liczyć.

 • ~hermann 2019-01-30
  12:20:10

  31 18

  Tylko że to samo można powiedzieć o wielu innych kierowcach,którzy widząc wyjeżdżający autobus nie ustępują mu pierwszeństwa. Natomiast wzajemne przepuszczanie się na rondzie nazywając "katyńską bezczelnością "chyba jednak jest nie na miejscu, wymagając punktualności.

 • ~sympatykrybnika 2019-01-30
  12:23:29

  47 30

  “a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię”, czyli potocznie i w uproszczeniu mówiąc to MA PIERWSZEŃSTWO.

 • ~sympatykrybnika 2019-01-30
  12:30:46

  79 8

  ~Grzegorz Zilski z 12:19 - Mój dworzec świadczy o mnie, o dyrektorze ZTZ Kazimierzu Berger. Jaki dyrektor taki dworzec. Jak dbasz, tak masz. ...

 • ~orka 2019-01-30
  12:35:46

  26 18

  sympatykrybnika nie nie ma, a potocznie to możesz sobie w domu coś tam zrobić, po to są przepisy żeby nie było jakiś potocznych interpretacji, jeśli by miał pierwszeństwo każdy samochód nadjeżdżający z tyłu miałby obowiązek się zatrzymać a takiego obowiązku nie ma

 • ~hermann 2019-01-30
  12:53:29

  9 9

  ~orka To co, według Ciebie oznacza przytoczony artykuł? Ale tak dosłownie.

 • ~foka 2019-01-30
  13:23:53

  59 19

  ~Kamil78 - jeździłeś kiedyś czymś większym od osobówki?
  autobusem, ciężarówką , zestawem... jeśli się zatrzymasz nie wstrzelisz się tak w luke na rondzie jak osobówką.
  Dodatkowo autobusem miejskim (gdzie większość osób stoi) musisz ruszać hamować bardzo płynnie i delikatnie.
  Dla twojej informacji również taksówkarze przepuszczają na rondach autobusy i duże ciężarowe - bo są kierowcami zawodowymi a nie pseudo zawodowcami (a ludzie Twojego pokroju potrafią w takich sytuacjach tylko trąbić).
  Spróbuj swoich sił - firma kłosok reklamuje się, opłacą nawet kurs na prawo jazdy kat D - potem będziesz mógł popracować z żywym niewdzięcznym towarem za 2500 zł kręcąc jedne i te same trasy w zakorkowanym rybniku.

 • ~marys76 2019-01-30
  13:32:57

  30 15

  Jedyna zauważalna sprawa to brak należytej wiedzy pana Krzysztofa w zakresie ortografii, gramatyki i stylistyki w piśmie. Czytając tę jego wiadomość można dostać oczopląsu od ilości błędów!

 • ~mewa74 2019-01-30
  13:52:14

  49 12

  ~ Mariusz Grodecki, autor usunął filmik ze względu na zakaz publikacji wizerunku. Może szkoda, że go nie widziałeś. Niestety cokolwiek sprowokowało kierowcę, to jest on w pracy i nie ma prawa używać wulgaryzmów względem pasażerów.

 • ~ka22 2019-01-30
  14:11:50

  57 12

  Przecież to jest ulubiona zabawa niektórych kierowców. Z opowieści znam jednego, który doszedł do perfekcji w tej konkurencji. Potrafi nawet pół minuty poczekać widząc, że ktoś biegnie i zamknąć mu drzwi dosłownie sekundę przed nosem. Mógłby startować w mistrzostwach świata.

 • ~Escape 2019-01-30
  14:53:30

  13 16

  mariuszgrodecki. kiedy przestaniesz sie udzielać w taki agresywnie głupi sposób - nie zrażają Cie te minusy? stary ogarnij sie

 • ~Bartek Malina 2019-01-30
  15:13:23

  5 17

  to mógły łaskabie bezmózgi kierowco ruszyć się i otworzyć z zewnątrz albo awaryjnie jeśli drzwi były zepsute!

 • ~Bartek Malina 2019-01-30
  15:14:16

  5 9

  przecież to autobusy elektryczne tu rządzi elektronika

 • ~Bartek Malina 2019-01-30
  15:16:16

  15 21

  escape kierowca powinien być natychmiast zwolniony i kazałbym mu zapłacić 500 zł kary! beszczelny niekulturalny

 • ~Bartek Malina 2019-01-30
  15:20:14

  1 30

  ja jeździłem to niekiedy ci kierowcy byli tacy durni 1 łysy bezpodstawnie oskarżył on ze przyciska stopa tam gdzie go nie ma 2 było takich że autobus był zapchany a szofer kazał się odsuwać natomiast 1 to był taki ze nadawałbysie do kabaretu 20 minut zamykania dzwi!

 • ~Bartek Malina 2019-01-30
  15:21:46

  9 25

  Grzegorz sosna zagam się z tobą i popieram cie brak kultury i profesonalizmu u szoferów w rybnickich autobusach

 • ~Bartek Malina 2019-01-30
  15:24:51

  8 27

  mam pytanie kiedy pan prezydent kuczera wywali brzydkie autobusy m.in .przegubowe !bo to jest guma z transgóru bo są brudne a da takie jak na zdjęciu użytkownika krzysztof

 • ~Bartek Malina 2019-01-30
  15:27:25

  3 19

  kamil 78 to nie oto chodzi chodzi mi o takie teksty typu : proszę się od drzwi odsunąć jak nie ma miejsca od zewnątrz[ręcznie ]nie zamykają bo im się nie chce [szoferów]

 • ~tf2 2019-01-30
  17:07:23

  23 7

  Ciekawe jak do tej sprawy odniesie się ekspert ds. zrównoważonego transportu i adwokat platoformy z magistratu. Wstrzymałbym się z komentowaniem do tego czasu, bo na pewno w wielu kwestiach wszyscy się mylicie.

 • ~AlexRk 2019-01-30
  18:01:36

  18 7

  ZTZ powinien zostać zamknięty i w jego miejsce powinna zostać powołana nowa instytucja z nowymi twarzami. To środowiskowo kompromituje się od kierowców po dyrektora.

 • ~Lateks 2019-01-30
  18:36:36

  32 3

  ~mariuszgrodecki zapewne usunął film bo w Polsce więcej grozi za zniesławienie złodzieja jeśli się jego nazwie złodziejem, za pokazanie mordercy kim jest niż za kradzież czy zabójstwo. Takie chore prawo że chronimy przestępców a ofiary muszą cierpieć. Co do zachowania kierowcy to owszem każdy może mieć gorszy dzień, i daleki byłbym o karania jak to niektórzy piszą o dyscyplinarkach itp. Ale chyba słowna reprymenda by się należała, zamiast śmiać się w twarz pasażerowi...
  Jakoś w Interbusie to może wyglądać zupełnie inaczej i tam nikt nikogo nie obraża...
  ~foka tak się składa że trochę pojęcia o kierowcach mam, i niestety na rondzie duże mobile mają problem, ale blokowanie ronda bo jeden drugiego przepuszcza to jedno wielkie nieporozumienie które czasem skutkuje całkowitym zablokowaniem ruchu. Fakt faktem że większość kierowców osobówek nie ma pojęcia jak ciężko jechać ciężarówką czy autobusem co zwłaszcza widać na autostradach.
  Ludzie naprawdę trochę życzliwości i uśmiechu, świat będzie bardziej znośny...

 • ~Lateks 2019-01-30
  18:42:18

  28 2

  P.s. Z tego co kojarzę to p. Bergerowi wypadałoby życzyć spokojnego życia na emeryturze.

 • ~Ada Czech 2019-01-30
  19:08:28

  23 13

  Bardzo dziękuję dyrektorowi ZTZ za konstruktywną wypowiedź i rzetelne podejście do wyjaśnienia sprawy. Nic nie dzieje się bez powodu, a każda akcja wywołuje reakcję.

 • ~Tadeusz Kiełkowski 2019-01-30
  19:09:35

  18 5

  Należy wysłuchać argumentów obu stron zanim wyda się werdykt.

 • ~Woziwoda 2019-01-30
  19:21:59

  24 2

  Ja w ogóle nie wiem jak jest z tym pierwszeństwem przy włączaniu się do ruchu autobusów. Ale dla mnie jest OCZYWISTOŚCIĄ zawsze kiedy tylko jest potrzeba ułatwianie im włączania się. To oczywistość, być może niepojęta dla buractwa, ale zgodna z logiką ułatwiania ruchu w centrum miasta. O elementarnej kulturze nie będę pisał bo właśnie sam mało elegancko przypiąłem łatkę buractwa niektórym z dyskutantów. Dziwny jest także oburzony, że jeden kierowca autobusu ułatwia ruch innemu kierowcy autobusu. Mnie to nie razi.
  Natomiast zachowanie kierowcy, który wywiózł dziecko bo zagapiło się czy pomyliło - to pospolite łajdactwo.

 • ~pszymek 2019-01-30
  19:22:11

  11 16

  Autor filmu zaczął myśleć i się bać. Zrobił zamęt dookoła i usunął filmik.Dlaczego?Dobrze ze jest monitoring w autobusie.Czyżby nasrał do swojego gniazda?Czekam na finał.

 • ~Kamila Wieczorek 2019-01-30
  19:33:20

  15 14

  Tez miałam taka sytuacje ze mezczyzna pukal do drzwi blagal o wpusczenie ten nie wpuscil pierd.. Cos do siebie a na następnym wpuscil swoja znajoma za darmo

 • ~blake.adrian 2019-01-30
  20:26:23

  28 3

  i co do komentarzy o tym czemu film zostal usuniety z sieci - ponieważ jedna część obozu prawdy twierdzi, że szkaluje wizerunek publiczny tego pana - jest na to paragraf i gdybym go nie usunął to zrobił by to facebook bo zgłosiło post kilka osób. Następną sprawą jest porada prawna, którą otrzymałem i to, że ludzie kwestionują cokolwiek, że ta sytuacja miała w ogóle miejsce. Artykuły się pojawiły została zwrócona uwaga na problem wiec filmik zniknął z sieci i tak byłem umówiony z Redaktorem Rybnik.com.pl i na prawdę darujcie sobie te komentarze, co mam 25 lat i dredy to od razu wrzucacie mnie do worka Sebixów albo jeszcze innego, co widać tutaj w komentarzach i było to widoczne w dyskusji pod filmem. Gdyby nie ja i nie ten filmik to nie mielibyście się nawet gdzie wypowiedzieć i nikt niczego by nie zrobił - bo tak jest łatwiej, lepiej odwrócić wzrok czy machnąć ręką a koleś bezkarnie dalej będzie robił swoje. Zastanówcie sie nad tym

 • ~blake.adrian 2019-01-30
  20:30:09

  20 3

  i odnieście się do komentarza "Lateks"
  "zapewne usunął film bo w Polsce więcej grozi za zniesławienie złodzieja jeśli się jego nazwie złodziejem, za pokazanie mordercy kim jest niż za kradzież czy zabójstwo. Takie chore prawo że chronimy przestępców a ofiary muszą cierpieć. "
  tak to właśnie wygląda w tym kraju, dziękuje i życzę miłego wieczoru!

 • ~toomann 2019-01-30
  22:28:30

  23 3

  Jest jeszcze jeden mały nic nie znaczący szczególik w całej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, a dokładnie ustawą o transporcie drogowym, przewiduje się karę 3000.00 PLN za "naruszenie warunków określonych w zezwoleniu w zakresie ustalonej trasy przejazdu lub wyznaczonych przystanków", czyli po prostu wsiadanie i wysiadanie pasażerów poza WYZNACZONYMI W LICENCJI PRZYSTANKAMI. Radzę o tym pamiętać zanim zacznie się pluć na kierowców. Kto potem ten mandat zapłaci? Pasażer???

 • ~sympatykrybnika 2019-01-30
  23:13:26

  7 1

  Przepis ten przewidujący możliwość odstąpienia od ukarania przedsiębiorcy prowadzącego również regularny przewóz osób wymaga więc wykazania dwóch okoliczności przy czym muszą wystąpić one łącznie. Po pierwsze, że nie miał on wpływu na powstanie naruszenia, jak również iż nie mógł przewidzieć że ono nastąpi (przyczyny losowe).

 • ~Kalina81 2019-01-31
  05:49:24

  23 4

  Co do kultury osobistej kierowców ZTZ... po pierwsze nie uogólniajmy... są też wśród nich uprzejmi i życzliwi.. ale faktem jest, że większość zachowuje się po prostu chamsko. Ponieważ każdego dnia korzystam z komunikacji miejskiej mogę powiedzieć, że ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Siedząc na pierwszym siedzeniu blisko kierowcy wiele razy słyszałam, zwłaszcza w przypadku kupowania biletu przez młodzież szkolną, wyrażenia typu "ku...ać" ja pier....lę".. "poje......ni" . Oczywiście nikt nie reagował ze strachu przed wyrzuceniem z autobusu. Na porządku dziennym jest wyrzucanie przez okno petów, ogryzków czy skórek o pomarańczach. Zimą nie włączają ogrzewania a latem klimatyzacji. Itd..itp... a pan dyrektor uparcie wszystkiemu zaprzecza. Nie wiem czy jest sens w ogóle pisać. A co do zachowania przepisów i techniki jazdy to dodam tylko, że kilkakrotnie jeden z kierowców hamował tak ostro, że ludzie, w tym osoby starsze, pospadały na podłogę. Dobrze że nic sobie nie połamały..skończyło się na siniakach. Na krzyki przerażonych pasażerów kierowca wyszedł z kabiny sprawdzić co się dzieje. Zapomniał tylko zaciągnąć ręczny hamulec i autobus zaczął wjeżdżać z podporządkowanej na główną ulicę Raciborską... Naprawdę.. jazda z ZTZ dostarcza niezwykle ekstremalnych emocji..

 • ~rob78 2019-01-31
  08:17:24

  12 4

  Dlatego lepiej korzystać z własnego samochodu.

 • ~Mariusz Grodecki 2019-01-31
  09:21:21

  10 1

  ~Escape , zrażają mnie jedynie ludzie Twojego pokroju. Nie rozumiem , gdzie w moim komentarzu widzisz jakąkolwiek agresję? To że ktoś patrzy na sprawę z dwóch stron nie znaczy że jest to głupie. Nie jestem człowiekiem instagramów i innych próżnych portali by zwracać uwagę na plusy i minusy , to raczej zabawa dla dzieci i ludzi chorych na narcyzm. To że moje zdanie się Tobie nie podoba to raczej Twój problem , nie mój.

 • ~Sebastian Knapek 2019-01-31
  22:19:29

  5 3

  nawet nie umi pisać to po co chciał jechać do tej szkoły??? cała gimbaza teraz tak pisze?

 • ~mona77 2019-02-01
  13:00:48

  10 1

  Kobiety kierujące są najlepsze az bez strachu jadę,a faceci-nie wszyscy dodam,są chamowaci,i marudzą pod nosem,jezdze dziennie i widzę.

 • ~Miroslaw Kuczera 2019-02-10
  20:10:26

  1 2

  witam dodam coś od siebie,nasi kierowcy autobusów wloką się 30km\h blokują droge ,tworzy się korek,zmuszająć do wyprzedzania szczególnie kursy ranne i wieczorne-jak ma czas to niech czeka w zatoce 3min.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 526