2018-04-27, Autor:

Uczniowie Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku mają powody do zadowolenia. Bowiem w tym roku szkolnym zostali laureatami wielu konkursów i olimpiad, zarówno miejskich jak i ogólnopolskich. Odnieśli również sukcesy artystyczne i sportowe.

Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku tworzą szkoła podstawowa, gimnazjum oraz liceum. Poniżej przedstawiamy sukcesy uczniów wszystkich szkół ZSU w roku szkolnym 2017/2018.

Szkoła podstawowa

Tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie Pionier zdobyli London Jackson - 5. miejsce w konkursie z języka angielskiego oraz Emilia Ruszczycka - 5. miejsce w konkursie z języka polskiego.

W MDK w Rybniku odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, w którym Daria Antosz z kl. 2b zajęła 2. miejsce. Natomiast w Miejskim Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych 2. miejsce zdobyła Hanna Dyk z 4b. Tym samym uczennica ZSU zakwalifikowała się do XII Rejonowego Festiwalu Słowa dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych.

Bartosz Kubik z klasy 3A jest zdobywcą licznych sukcesów w zawodach szachowych, m.in. 8. miejsca w II Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski, 15. miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów, 2. miejsca w dwóch różnych konkursach międzynarodowych.

Małgorzata Augustyn z klasy 3A zdobyła 1. miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym Klas Trzecich i będzie reprezentowała Miasto Rybnik w konkursie wojewódzkim.

W Miejskich Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych w Rybniku najlepsze wyniki uzyskali: Patryk Radziejewski z klasy 4a - 2. miejsce w kategorii 50 m stylem grzbietowym, Anna Gozdawa-Grajewska z kl. 5b - 2. miejsce w kat. 50 m stylem dowolnym, Cezary Siedlaczek z 4a - 2. miejsce w kat. 50 m stylem dowolnym.

Wiktoria Kumek, uczennica klasy 3A zajęła 2. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Śląskiej „Karolinka 2017”.

Zofia Żurek, uczennica klasy 3A zdobyła 3. miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Szopka bożonarodzeniowa z logo Szkolnego Koła Caritas”. Uczennica otrzymała również nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój najbliższy świat - rodzina i dom”.

Zuzanna Grochla z klasy 7B zajęła 2. miejsce w rejonowym etapie Konkursu Biblijnego dla Szkół Podstawowych.

Gimnazjum

Daniel Adamski z III B oraz Krystyna Syty z III A uzyskali dyplom laureata za zajęcie 3. miejsca w XVI Wojewódzkim Konkursie z Fizyki „I Ty możesz zostać Einsteinem”, organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

W Konkursie Alfik Matematyczny Daniel Adamski zdobył tytuł laureata zajmując 1. miejsce w województwie śląskim i 9. miejsce w Polsce.

Drużynowym Mistrzem Rybnika Dziewcząt w Pływaniu została reprezentacja dziewcząt ZSU. Zespół zakwalifikował się do zawodów rejonowych w Żorach, gdzie zajął 2. miejsce. Wyniki indywidualne: Magdalena Kapias - 1. miejsce na 50 m stylem motylkowym, Zofia Mańka - 1. miejsce na 100 m stylem dowolnym, Hanna Matuszek - 1. miejsce na 100 m stylem klasycznym, Anna Skrzypiec - 1. miejsce na 100 m stylem grzbietowym.

Wyniki indywidualne Mistrzostw Rybnika Chłopców w Pływaniu: Piotr Kaczmarczyk - 1. miejsce na 50 m stylem motylkowym, Michał Konopka - 1. miejsce na 50 m stylem dowolnym, Antoni Lampart - 1. miejsce na 50 m stylem klasycznym, Jonasz Liszka - 1. miejsce na 100 m stylem klasycznym.

Jan Żukowski, uczeń klasy III B zajął 2. miejsce w XVI Regionalnym Konkursie Dziennikarskim „Świat według ciebie”, zorganizowanym przez Industrialne Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu.

Laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zostali: z matematyki Daniel Adamski i Maria Michalik z klasy III B, z fizyki Daniel Adamski z III B, z geografii Krystyna Syty z III A, z chemii Monika Jurczykowska z III C. Prócz tego Patryk Gawron z III C zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego.

W V Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej SUPERSTAR 2017 w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku Paulina Janik z II B zajęła 2. miejsce.

Liceum

ZSU zdobyło główną nagrodę w I edycji budżetu partycypacyjnego dla szkół Miasta Rybnika. Projekt ogródka meteorologicznego UrsusMeteo okazał się bezkonkurencyjny. Pomysłodawcą projektu jest Jakub Rybok, uczeń klasy 2b, który 21 marca odebrał z rąk Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery symboliczny czek. Już wkrótce na terenie szkolnego ogrodu zostanie uruchomiona profesjonalna stacja meteorologiczna wyposażona w urządzenia stacyjne i automatyczną stację pogody.

Barbara Kremiec i Paulina Musiolik z klasy 2b zostały laureatkami VII edycji Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku.

Adam Kaczmarczyk z kl. 3b jest laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki oraz finalistą Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Uzyskał też stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Anna Szwagierczak z 1b jest laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii.

Agata KrajczokJustyna Marek z 3a oraz Martyna Mental z 3b zakwalifikowały się do finału Wojewódzkiego Konkursu o Indeks Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Adrianna Kurpanik z 2a otrzymała wyróżnienie w regionalnym konkursie poetyckim „Daj mi SŁOWO”.

Dominika Paluch z 3a zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Polskiego.

Aleksandra Nawrat z 3b zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Teologii Katolickiej 2018.

Trzy drużyny składające się z uczniów i absolwentów ZSU zdobyły 1., 2. i 5. miejsce w Pucharze Polski w Tchoukballu Halowym. 11 uczniów „Urszulanek” zostało powołanych przez zarząd SKF Tchoukball.pl do Kadry Polski, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy.

W konkursie na plakat promujący czytelnictwo „CZYTAM, bo” pierwsze miejsce zdobyła Antonina Żukowska z klasy 2A SP i Łucja Okoń z kl. III B Gim. Drugie miejsce zajęła Marta Mańka z 2b LO, a trzecie - Jan Żukowski z II B Gim. Wyróżnienie otrzymała Zofia Piekut z 4B SP.

Oceń publikację: + 1 + 141 - 1 - 6