W Klubie Kultury Harcówka po raz drugi został wystawiony spektakl „ŁONAczyNIE przy DRABiNIE” w wykonaniu Teatru Kwadrans Po.
Spektakl „ŁONAczyNIE przy DRABiNIE” to wyjątkowa adaptacja „Serenady” Sławomira Mrożka, przetłumaczona na język śląski przez Zofię Bornikowską. Premiera spektaklu, która odbyła się w styczniu, spotkała się z tak ciepłym przyjęciem, że jego twórcy postanowili zagrać go ponownie!
Spektakl można było zobaczyć w niedzielę 16 marca w Klubie Kultury Harcówka:
Była to niepowtarzalna okazja, by jeszcze raz przeżyć tę niezwykłą sztukę, łączącą humor, filozoficzne refleksje i bogactwo śląskiej tradycji językowej.
W spektaklu „ŁONAczyNIE przy DRABiNIE” język śląski wprowadza nową warstwę znaczeniową do groteskowej opowieści Mrożka o władzy, manipulacji i relacjach międzyludzkich. Minimalistyczna scenografia z centralną drabiną, autorstwa Barbary Wójcik-Wiktorowicz, tworzy unikalne doświadczenie artystyczne, a muzyka Mateusza Wiktorowicza i światło Tomasza Trefona dopełniają całości.
W spektaklu występują: Małgorzata Chrószcz, Kamila Literacka, Martyna Nowak, Justyna Zielonka, Stella Kowalczyk, Stanisław Wengerski i Filip Bekas.
Reżyserem spektaklu jest Izabela Karwot.
Tagi: Klub Kultury Harcówka Rybnik, Harcówka Rybnik, Teatr Kwadrans Po Rybnik, Izabela Karwot, ŁONAczyNIE przy DRABiNIE
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Sara Stempka z Jejkowic jest w półfinale Miss Polski 2025
33896Majówka w Rybniku: pojawią się muzyczne gwiazdy (program)
14414"Człowiek XXI wieku: wyzwania, możliwości dylematy". Niebawem III Konferencja WSBiNoZ w Rybniku
7349Zmarł prof. Leon Mielimąka, wiolonczelista, pedagog szkoły muzycznej w Rybniku
6004Przedszkolaki z Rybnika uczyły się z Pet Patrolem empatii wobec zwierząt
2500Majówka w Rybniku: pojawią się muzyczne gwiazdy (program)
+49 / -21Sara Stempka z Jejkowic jest w półfinale Miss Polski 2025
+33 / -16Zmarł prof. Leon Mielimąka, wiolonczelista, pedagog szkoły muzycznej w Rybniku
+17 / -1InoWino Świerklaniec: NOE zagra w ciemności
+11 / -0Wielkopiątkowe rozważania z chórem Autograph
+4 / -0Sara Stempka z Jejkowic jest w półfinale Miss Polski 2025
2Orzepowice zapraszają do wspólnego sprzątania rybnickich lasów
0Wizyta greckich uczniów w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku
0Za nami 15. Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego. Poznajcie laureatów!
0DKF Ekran Rybnik: repertuar na kwiecień 2025
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert