Taekwon-do: RCSW Fighter bogatsze o 31 medali

2017-03-24, Autor:

W Kłobucku odbyły się dwie imprezy: Kłobuck Taekwon-do Cup i pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski Taekwon-do Juniorów Młodszych i Juniorów. W zawodach wzięło udział 39 zawodników RCSW Fighter (skrzatów, kadetów, młodzików, juniorów młodszych i juniorów).

Zawodnicy Rybnickiego Centrum Sportów Walki zaprezentowali się bardzo dobrze w kilku konkurencjach - układy formalne, techniki specjalne i walki. Zawody odbywały się na 4 matach i trwały dosyć długo, ale nawet zmęczenie nie stanowiło dla rybnickich zawodników żadnego problemu.

Dzięki zaangażowaniu zawodników oraz dobrym wskazówkom trenerów Łukasza KubiakaPawła Olszaka Rybnickie Centrum Sportów Walki „Taekwon-do Fighter – TKM” w klasyfikacjach medalowych juniorów młodszych i juniorów uplasowało się na 2. miejscu. Ustąpiło miejsca tylko bardziej utytułowanym klubom Dragon Janów i Krakowska Akademia Taekwon-do. W zawodach wystartowało blisko 300 zawodników z 9 klubów.

Kolejny raz bardzo dobrze zaprezentowała się Nikola Wita, która zajęła 1. miejsce w klasyfikacji medalowej i została najlepszą zawodniczką wśród juniorek. Udanie spisał się również Dawid Kula, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji medalowej juniorów młodszych.

Warto dodać, że Wita już w kwietniu pojedzie na mistrzostwa Europy w taekwon-do do Bułgarii. Będzie jej towarzyszył trener Kubiak.