zamknij

Wiadomości

Szykowaliśmy się od lipca - wywiad ze współwłaścicielką klubu nocnego, który otwiera się w piątek w Rybniku

2021-01-22, Autor: Tomasz Raudner

W piątek 22 stycznia o godz. 21.00 wznowi działalność klub muzyczny Face 2 Face. Właściciele zapewniają, że działają zgodnie z prawem, choć – wg rządu – kluby nocne i dyskoteki nie mogą być otwarte. Przedsiębiorcy z Rybnika znaleźli jednak sposób na obostrzenia – zapraszają na spotkanie sympatyków tworzącej się partii przedsiębiorców. Wstęp jest dla wszystkich chętnych od 18. roku życia, po uiszczeniu opłaty i podpisaniu dwóch deklaracji: że nie jest się chorym na COVID-19 oraz, że bierze się udział w spotkaniu sympatyków partii. Prowadzących klub wspiera Strajk Przedsiębiorców.

Reklama

O otwieraniu klubu rozmawiamy ze współwłaścicielką Face 2 Face Sandrą Konieczny.

Tomasz Raudner, ŚląskiBiznes.pl: Czy to, że pobyt w klubie przedstawiacie państwo jako spotkanie dotyczące założenia partii jest waszym pomysłem? A może to była sugestia prawnika?

Sandra Konieczny, Face 2 Face: Otwarcie jest podpięte pod Strajk Przedsiębiorców. Jest taka partia i pod nią się podpinamy. Odezwaliśmy się do nich, oni wyrazili chęć pomocy i dlatego otwarcie będzie właśnie w takiej formie.

Jak pani myśli, z jakim zainteresowaniem spotka się wasze otwarcie?

Z ogromnym. Naprawdę, od piątku, kiedy dodaliśmy na FB wydarzenie, określając dokładną datę, jestem non stop na telefonie. Jak nie dzwoni ktoś z prasy, to dzwonią klienci. Dodatkowo, codziennie mam ze 150 wiadomości na messendżerze naszego klubu z pytaniami klientów, więc zainteresowanie jest ogromne.

Klienci mają obawy, jak to będzie wyglądać?

To znaczy większość osób ma już dość wszystkiego. Wiedzą, jak to będzie wyglądać, ponieważ w wydarzeniu to dokładnie opisaliśmy, dodatkowo zrobiliśmy live dla klientów, żeby odpowiedzieć na pytania. Ludzie już się raczej nie boją. Są pojedyncze osoby, które pytają, czy nie dostaną mandatu.

Ale państwo jakoś uspokajacie, że nie ma się czego obawiać, tak?

Tak, jeśli będą się dostosowywać do wszystkich naszych zaleceń, to wszystko będzie zgodne i będą u nas bezpieczni.

Spodziewacie się odwiedzin pań z sanepidu czy policji?

Oczywiście. Nikt się co prawda nie zapowiadał, aczkolwiek w kontakcie z policją jesteśmy. Tak jak podkreślamy, jesteśmy klubem, który jest otwarty w nocy, więc kontakt z policją mamy stety – niestety cały czas. Zawsze coś się wydarzy, ktoś coś zgubi, ale z policją mamy bardzo dobry kontakt, więc naprawdę nie mamy na co narzekać. Nasza rybnicka policja, zwłaszcza ta nocna, jest naprawdę w porządku do nas. I myślę, że oni tak samo sądzą o nas. Byli już u nas zapytać, jak to będzie wyglądać, bo dostali donosy. Także jesteśmy po pierwszych konsultacjach z nimi. Myślę, że oni też mają już wszystkiego dosyć. Wiadomo, że też mają mega ciężką pracę, bo wszystko tak naprawdę spada na ich barki, a – nie ukrywajmy – wszystkie te rozporządzenia są nielegalne, a oni mają wymagać czegoś, co jest nielegalne.

Policjanci są trochę w sytuacji adwokata diabła. Są służbą, więc co mają zrobić, prawda?

Dokładnie, to jest ich praca, muszą ją wykonywać, aczkolwiek jedna rzecz, to jest to, co oni prywatnie myślą o tym wszystkim, a zupełnie inną sprawą są rozkazy, którym muszą się podporządkowywać.

Zostawmy policję. Proszę powiedzieć, od kiedy myśleliście, żeby się otworzyć?

Kiedy było pierwsze zamknięcie w marcu, które trwało do lipca, to nikt z nas się nie burzył, bo tak naprawdę nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, nie wiedzieliśmy, z czym mamy do czynienia i w ogóle jak wygląda ten wirus. Wtedy oczywiście nie chcieliśmy się otwierać. Później, jak w lipcu wszystko się otworzyło poza nami, bo ktoś jakby zapomniał o naszej branży, to okazało się, że otworzyliśmy się na trzy tygodnie na patencie wesel. Organizację wesel puścili, a o nas zapomnieli. I w momencie, jak zaczęło wszystko ruszać, jak ludzie mogli być w centrach handlowych, czy w innych miejscach, to zaczęliśmy się denerować, dlaczego my nie możemy nawet pubu otworzyć na określoną liczbę osób.

No tak.

Więc wtedy zaczęliśmy czytać wiele przepisów, zaczęliśmy wszystko sprawdzać i ogarniać, bo nie dość, że nie dostaliśmy żadnej pomocy, to jeszcze tak jakby ktoś o nas zapomniał. Więc tak naprawdę w okolicach lipca i sierpnia zaczęliśmy się przygotowywać do otwarcia.

Co pani powie, szykowaliście się od lipca?

Tak, głównie czekaliśmy na jakiś wyrok. Wiedzieliśmy, że pozwy są w sądach. Wreszcie zapadł wyrok w Opolu, który wyjaśnił nam wszystko. Pod ten wyrok się podpinamy, a dziś jest już 21 takich wyroków mówiących, że wprowadzenie takich rozporządzeń bez stanu wyjątkowego jest niezgodne z prawem. Dodatkowo jest jeszcze wyrok sądu w Sopocie dotyczącego tylko naszej branży. Chodziło o klub, który był czynny przez cały czas pandemii i ten wyrok też jest korzystny dla klubu. To już w ogóle jest dla nas coś super. My jednak jesteśmy klubem, a nie restauracją i ktoś mógłby powiedzieć, że to jednak jest coś innego.

To nie jest tak, że my się buntujemy i chcemy się awanturować. My chcieliśmy załatwić wszystko na spokojnie, wytłumaczyć, dlaczego się otworzyliśmy.

To nie jest tak, że my nie wierzymy w wirusa, że mówimy, że go nie ma. Oczywiście, że jest. Ale wydaje nam się, że w takiej sytuacji musimy się przyzwyczaić do tego i żyć z tym wirusem. Bo niestety, jeśli praktycznie wszystko jest puszczone, to my też chcemy w końcu zacząć działać.

I zarabiać.

Dokładnie. Bardziej odrabiać.

Duże straty ponieśli państwo?

Kosztów miesięcznych mamy około 30 tysięcy, a lokal był zamknięty 10 miesięcy, więc można to przeliczyć, ile pieniędzy straciliśmy.

A państwo ubiegali się w ogóle o jakąś tarczę?

Dostaliśmy jednorazowy przelew w wysokości 2080 zł postojowego z ZUS i to jest wszystko, co dostaliśmy od państwa.

Faktycznie, kolosalna kwota.

Powiem panu, że jak nas straszą, że będziemy musieli to zwracać, to ja naprawdę mogę im ten przelew zrobić nawet dzisiaj. Sam pan rozumie, że taka kwota to jest kpina. Tak, jakby ludzie w ogóle nie zdawali sobie sprawy, jakie są koszty ponoszone przez klub, kiedy jest zamknięty, czyli wynajem, koncesje, opłaty muzyczne.

Rozumiem, że jest szansa trochę się odrobić, bo jest karnawał, prawda?

Miejmy nadzieję, na to liczymy.

Tak naprawdę to, że jesteście pierwszym i chyba jedynym klubem, dyskoteką w woj. śląskim, który ogłosił otwarcie, to też na tym zyskujecie mając kolosalną reklamę.

Z jednej strony tak, ale nasz klub w styczniu, lutym i marcu działał dobrze, mieliśmy tyle osób, że już o 23.00 nie wpuszczaliśmy, bo klub był pełny. Także tak naprawdę taka reklama nie była nam potrzebna. Oczywiście, fajnie jest, że przyjadą ludzie z różnych miast, ale woleliśmy uniknąć tych 10 miesięcy przestoju i normalnie sobie funkcjonować.

Oceń publikację: + 1 + 108 - 1 - 103

Materiał oryginalny: https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,szykowalismy-sie-od-lipca-wywiad-ze-wspolwlascicielka-klubu-nocnego-ktory-otwiera-sie-w-piatek-w-rybniku,wia5-3-4199.html

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~nostrzyk 2021-01-22 17:31:46

  Kaczyński na cmentarzu, Czarnek u babci w w szpitalu, szumowski na Teneryfie ,Piecha na Kubie, Emilewicz na nartach , a ja co? mam wyrok bez wyroku odsiadywać w ddomu? Trzeba iść i się zabawić

 • ~Franek7 2021-01-22 17:39:06

  Otwierać, otwierać. Jesteście na prawie....

 • ~dralek 2021-01-22 17:46:10

  jakby to powiedziala narciarka emilewicz: "obostrzenia sa dla frajerow bez znajomosci"

 • ~adamczykhenryk1 2021-01-22 17:59:25

  Czy ktoś chcę żebym artykuł skomentował :)

  10 64
 • ~RMG 2021-01-22 18:21:04

  Czyli szaleństwo w dosłownym tego słowa znaczeniu.

  54 42
 • ~Michał JAbłoński 2021-01-22 18:38:02

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  11 8
 • ~Arteks 2021-01-22 18:41:29

  Pokazywali ten klub w TVN - całkiem reprezentacyjne miejsce rozrywki, szkoda że puste Myślę, że przedsiębiorcom cierpliwość skończyła się nie tylko z osobistych powodów finansowych ale z bezsensownego oczekiwania na... no właśnie na co? Na okres aż rząd zaszczepi społeczeństwo? Przecież na razie okazało się, że nie ma szczepionek nawet dla seniorów - a co z resztą? A może na to kiedy
  epidemia się skończy - czyli kiedy? Poza tym wszyscy widzimy, że nie jest to jakaś epidemia pokroju dżumy, a rodzaj wirusowej grypy o zasięgu światowym, wystarczy odpowiednio dbać o odporność aby przejść to łagodnie. Osoby starsze czy chorujące na różne dolegliwości mogą przecież liczyć na łóżka w szpitalach - które obecnie są puste! Na grypę też niektórzy umierali w przeszłości ale nikt z tego nie robił takiej medialnej histerii jak obecnie. Poza tym władze naszego kraju nie stanęły na wysokości zadania, a działania osłonowe są przed przedsiębiorców oceniane jako śmieszne. Poza tym przedsiębiorcy którzy chcą się otworzyć wbrew rozporządzeniom, mogą mieć po swojej stronie orzeczenia sądowe. W końcu nie mamy stanu wyjątkowego, a tylko takie stany wymagają określonych, bardzo stanowczych zakazów dla obywateli.

 • ~corona 2021-01-22 20:11:25

  Zdajecie sobie sprawę że goście tego klubu to w 80% środowisko górnicze? Będą bawić się za Wasze podatki, czujecie to? Wasze podatki.

 • ~Bernard Jona 2021-01-22 20:19:05

  Ciekawe, zgodnie z prawem chcą łamać prawo? Raczej z tej akcji zysku finansowego nie będzie a raczej dotkliwa strata.

  59 37
 • ~Franek7 2021-01-22 20:32:28

  Corona za nasze podatki to się bawi rząd PiSu... I to bawi się grubo...

  92 51
 • ~Franek7 2021-01-22 20:35:23

  Arteks gdybym był wierzący to bym na końcu twojego postu postawił „ amen”. Bardzo trafna ocena. Gratuluje...

  39 47
 • ~corona 2021-01-22 21:20:49

  Zamknęli już?

  19 33
 • ~stam55 2021-01-22 22:10:00

  rybnicki preydent-rezydent ,zamknął pałac dla petentów,ludzie warowali przed jego pałacem jak psy,czy tvn zrobił o tym reportaż ?

  45 16
 • ~Noname1212 2021-01-22 22:46:03

  Ej pisiory i inni covidianie: minister finansów prosi, aby pieniądze ze skarpet i spod poduszki wpłaciliście do banku:

  https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/minister-finansow-apeluje-do-polakow-o-wydawanie-oszczednosci/knhpf0k.amp

  No już już... Migiem...! Jak już skarpety będziecie mieli puste, to możecie je sobie na noski pozakładać, bo wirus! Rząd potrafi o was zadbać.

  PisPo to samo dno.

  ..https://www.podatki.biz/artykuly/mf-szykuje-nowe-zwolnienie-podatkowe-dla-zagranicznych-bankow-centralnych_16_46248.htm

  Co będzie następne, co nam będą chcieli zabrać?!

  36 30
 • ~Sinner 2021-01-23 07:39:32

  Świat byłby o wiele lepszy bez takich klubów niezależnie od tego czy jest wirus czy nie. Muzea, opera, filharmonia, kina, to rozumiem. Ale takie coś?? I w tym momencie nie ironizuję, jakby się ktoś pytał.

  45 35
 • ~Arteks 2021-01-23 18:57:41

  To jest właśnie ta słynna pomoc państwa. Pinokio mówi, że jest super, że uratowano polskie przedsiębiorstwa, a tymczasem wszyscy z zamkniętych branż mówią, że pomoc jest... symboliczna. Co to jest 2080 zł dla przedsiębiorcy który mógłby zarobić w tym samym czasie kilkanaście razy tyle? W innych krajach są ogłoszone stany wyjątkowe, bieznesy są zamknięte ale ich właściciele dostają odszkodowania za które bez problemu są w stanie przeczekać pandemię. W Polsce "tekturowe tarcze". Jedyną sensowną pomoc otrzymały spółki biznesmena Rydzyka - ok. 900 tys. zł w tym roku. On sam mógł też legalnie organizować urodziny swojej instytucji. @sinner - ok, można nie lubić takich miejsc ale one przyczyniają się finansowo korzystnie zarówno dla miasta jak i dla państwa. Poza tym generują dodatkowe dochody np. dla okolicznych punktów z jedzeniem, dla taksówkarzy, dla fryzjerów, dla kosmetyczek itd.

  22 15
 • ~Adas Poland 2021-01-24 02:52:03

  nie ma tłumaczenia kara 50tyś zł właścicielowi ja mam być GORSZY I STRATNYJEST ZAKAZ I NIE MA TŁUMACZENIA

  15 19
 • ~Adas Poland 2021-01-24 15:39:07

  sprawa powinna trafić do SADU TE OSOBY KTÓRE SIE TAM ZNAJDOWAŁY ORAZ KIEROWNICZKA LOKALU KAZDY ZNAS OTRZYMUJE ZA ZAMKNIECIE DOFINANSOWANIE KARA 50TYS

  14 8
 • ~Franciszka Tania 2021-01-24 16:15:57

  życzę wam czyli tej pani i panu którzy prowadza ten klub takich sąsiadów jak wy jesteście waszym rodziną i wam samym..Współczuje osobą które mieszkają w pobliżu waszego klubu.Trzeba poznać uciążliwość tego klubu .Miałam okazję sie przekonać nocując bardzo blisko tego miejsca,Jeszcze raz życzę abyście doznali takiej uciązliwości mieszkania w tym rejonie,Oby was to spotkało co spotkało ludzi mieszkających w pobliżu plazy i okolic.

  15 7
 • ~Franciszka Tania 2021-01-24 16:18:37

  życzę wam czyli tej pani i panu którzy prowadza ten klub takich sąsiadów jak wy jesteście waszym rodziną i wam samym..Współczuje osobą które mieszkają w pobliżu waszego klubu.Trzeba poznać uciążliwość tego klubu .Miałam okazję sie przekonać nocując bardzo blisko tego miejsca,Jeszcze raz życzę abyście doznali takiej uciązliwości mieszkania w tym rejonie,Oby was to spotkało co spotkało ludzi mieszkających w pobliżu plazy i okolic.

  12 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją TVP Info i abonamentu RTV?
Oddanych głosów: 3138