Sztuki walki: worek medali RCSW „Taekwon-Do Fighter - TKM”

2015-05-14, Autor:
W ostatnich tygodniach zawodnicy Rybnickiego Centrum Sportów Walki „Taekwon-Do Fighter – TKM” przywieźli z różnych imprez kilkadziesiąt medali.

Rok 2015 zaczął się dla RCSW równie owocnie, jak rok poprzedni. Do tej pory zawodnicy rybnickiego klubu wzięli udział w 5 turniejach, podczas których zdobyli aż 76 medali, w tym 18 złotych, 20 srebrnych i 38 brązowych.

W Kłobucku odbyły się dwa turnieje Taekwon-do ITF: „II Kłobuck TKD Cup” oraz „I Eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych”. W zawodach wzięło udział około 400 zawodników z 12 śląskich i małopolskich klubów. – Na 9 sklasyfikowanych klubów zajęliśmy 6 miejsce z dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami. Szkoda, że jeden złoty i jeden srebrny medal nie został sklasyfikowany w Juniorach Młodszych, bo wskoczylibyśmy na czwarte miejsce. Mimo to, uważam start za bardzo udany i owocny – powiedział trener Łukasz Kubiak.

Natomiast w klasyfikacji Juniorów RCSW zajęło 3 miejsce na 8 sklasyfikowanym klubów, dzięki zdobyciu jednego złotego i dwóch srebrnych medali. Wysokie 4 miejsce rybnicki klub zajął również w klasyfikacji medalowej skrzatów, kadetów i młodzików.

W obu turniejach wzięło udział aż 35 adeptów RCSW, którzy w tych zawodach zdobyli łącznie 37 medali: 9 złotych, 15 srebrnych i 13 brązowych.

Na wyróżnienie zasługuje juniorka Dominika Filec, której udało się zdobyć medal w każdej konkurencji (złoto w technikach specjalnych, srebro w układach i srebro w walkach do 55 kg).

Umiejętnościami i zacięciem wykazali się również młodsi zawodnicy: Mariusz Szweda (zdobył złoto w układach, złoto w walkach i srebro w technikach specjalnych), Martyna Marek (złoto w walkach do 50 kg, srebro w softach i srebro w układach) oraz Jakub Maciączyk (złoty medal zdobyty w walce na „soft” kije oraz dwa srebra, jedno w układach, a drugie w technikach specjalnych).

Dodatkowo należy wyróżnić juniorkę Nikolę Wita, która zdobyła srebrny medal w układach formalnych (w tej kategorii startowały 24 zawodniczki) oraz Kacpra Buchalika, który poszczycić się może brązowym krążkiem gdyż musiał pokonać około 30 zawodników w swojej kategorii.

W kwietniu zawodnicy Rybnickiego Centrum Sportów Walki „Taekwon-do Fighter – TKM” wybrali się do Pruszcza Gdańskiego na Grand Prix Seniorów i Juniorów. RCSW reprezentowali seniorzy: Łukasz Kubiak IV DAN, Dawid Krajewski 2 CUP oraz juniorki: Dominika Filec 1 CUP i Nikola Wita 2 CUP. W zawodach w kategorii seniorów wzięło udział 156 zawodników z 36 klubów, zaś w kategorii juniorów 125 zawodników z 30 klubów z całej Polski. Z zawodów rybnicki klub przywiózł 4 brązowe medale.

Dominika Filec nieznacznie przegrała z zwyciężczynią swojej kategorii wagowej, natomiast w technikach specjalnych musiała uznać wyższość swojej koleżanki klubowej Nikoli Wita, która tym razem zdobyła medal. O ten medal dziewczyny musiały rywalizować miedzy sobą, a w swojej kategorii zmierzyły się z aż 28 zawodniczkami z całej Polski.

Medale zdobyli: Łukasz Kubiak (III miejsce w kategorii walk -57kg oraz III miejsce w kategorii układów formalnych), Dominika Filec (III miejsce w kategorii walki -55kg), Nikola Wita (III miejsce w kategorii technik specjalnych).

Pod koniec kwietnia zawodnicy RCSW „Taekwon-do Fighter – TKM” wzięli udział w kolejnych turniejach TKD ITF, a były to: II eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów oraz Mistrzostwa Śląska Skrzatów, Kadetów i Młodzików. W turniejach tych wystartowało ok. 250 zawodników reprezentujących 10 klubów. Zawodnicy RCSW zaprezentowali się całkiem przyzwoicie i przywieźli do Rybnika aż 25 medali, na które składało się 6 złotych, 3 srebrne i 16 brązowych.

Złoto: Dominika Filec (I miejsce Technikach Specjalnych, I miejsce w walkach -55kg junior), Nikola Wita (I miejsce w walkach -50kg junior młodszy), Adrian Niedziela (I miejsce w układach CUP), Dawid Wala (I miejsce w układach CUP), Tymoteusz Lubszczyk (I miejsce w układach CUP). Srebro: Wiktoria Czarnowska (II miejsce w walkach -50kg), Wiktoria Wala (II miejsce w układach CUP), Filip Hyła (II miejsce w układach CUP). Brąz: Dominika Filec, Nikola Wita, Tatiana Kuczera, Kacper Buchalik, Sebastian Wawrzaszek, Paweł Kondziołka (III miejsce w układach CUP), Paulina Solich (III miejsce w walkach -50kg), Aleksandra Pakuła (III miejsce w walkach -42kg), Wiktoria Wawrzaszek (III miejsce w walkach -60kg), Mariusz Szweda (III miejsce w technikach specjalnych), Nikodem Węgrzyn (2 x III miejsce w układach CUP i technikach specjalnych), Jakub Maciączyk (2 x III miejsce w układach CUP i technikach specjalnych), Szymon Dwojakowski (2 x III miejsce w układach CUP i technikach specjalnych).

Na początku maja zawodnicy RCSW wzięli udział w Pucharze Europy „Wako European Cup” w Krynicy Zdrój. Na zawody zjechało 58 klubów z Polski, Słowacji, Czarnogóry, Ukrainy, Mołdawii wraz z ponad 720 zawodnikami. RCSW reprezentowało 7 zawodników. Toczyli oni swoje boje na matach w formułach Light Contact i Kick Light oraz w ringu w formułach K-1 i Full Contact.

Był to kolejny udany występ rybnickiej drużyny, która zdobyła 2 złote (Daniel Krajewski – K-1, senior – 75 kg, Dominika Filec - K-1, Juniorka –60 kg), 2 srebrne (Martyna Marek – Light Contact, kadetka mlodsza – 52 kg, Wojtek Brychcy – Full Contact, Junior – 86 kg) i 4 brązowe medale (Daniel Krajewski – Light Contact, senior – 74 kg, Dominika Filec – Light Contact, Juniorka – 57 kg, Nikola Wita – Light Contact, Kadetka Starsza -50 kg, Artur Jakóbczyk – Kick Light, Junior – 79 kg).

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0