zamknij

Wiadomości

Szpital w Rybniku: dr Musioł pozostaje szefową pediatrii. Rada społeczna mówi "nie" zamknięciu oddziałów

2021-06-24, Autor: 

Pomimo wniosku dyrekcji o zawieszenie działalności oddziału pediatrii w szpitalu w Rybniku, jego ordynatorka Dr Katarzyna Musioł pozostanie na swoim stanowisku. Co ciekawe, Rada Społeczna Szpitala negatywnie zaopiniowała zawieszenie oddziałów pediatrii i otolaryngologii dziecięcej.

Reklama

Szpital: chcemy odbudować kadrę

Wracamy do tematu, którym interesują się nie tylko mieszkańcy Rybnika, ale i całego regionu. Dzisiaj rzecznik WSS nr 3 potwierdził, że dyrekcja lecznicy wysłała do wojewody śląskiego dwa wnioski o czasowe zawieszenie działalności. Przy pomnijmy, że chodzi o pediatrię i otolaryngologię dziecięcą.

- Powód – brak wymaganego umową z NFZ personelu lekarskiego. Czas zawieszenia w przypadku pediatrii to 1 lipca – 31 sierpnia 2021, a otolaryngologii 1 lipca – 31 października 2021. W przypadku tego drugiego oddziału jest już zgoda Narodowego Funduszu Zdrowia na zawieszenie działalności – podkreśla Maciej Kołodziejczyk, rzecznik rybnickiego szpitala.

Dodaje, że w okresie czasowego zawieszenia działalności obu oddziałów, dyrekcja podejmie działania zmierzające do odbudowania niezbędnej kadry lekarskiej i ponownego ich otwarcia.

Dr Musioł zostaje

Pomimo zawieszenia działalności oddziału pediatrii dr Katarzyna Musioł pozostaje w szpitalu i nadal będzie ordynatorem.

- Żeby nie było wątpliwości – w przypadku pediatrii ordynatorem oddziału pozostaje dr n. med. Katarzyna Musioł - mówi Maciej Kołodziejczyk.

Z kolei jak wyjaśnia Katarzyna Musioł, czas zawieszenia działalności oddziału zostanie dobrze wykorzystany.

- W planach jest m.in. stworzenie na rybnickiej pediatrii sali integracji sensorycznej dla najmłodszych pacjentów. Na niej dzieciaki będą mogły bezpiecznie się bawić, a specjalnie dobrane elementy wyposażenia pozwolą na stymulację sensoryczną.

Na pediatrii ma być poszerzony również wachlarz diagnostyki.

- Będziemy korzystać m.in. z Gastrolizera, sprzętu do diagnostyki bólów brzucha. Za jego pomocą możemy w prosty sposób wykonać test na tolerancję laktozy i fruktozy, a także badanie w kierunku zaburzeń flory bakteryjnej przewodu pokarmowego – wymienia dr Musioł.

Rada Społeczna jednogłośnie mówi "nie"

Dzisiaj Rada Społeczna Szpitala wyraziła opinię co do zawieszenia działalności działalności leczniczej pediatrii i otolaryngologii dziecięcej. Decyzja była jednogłośna – negatywna. Co ciekawe, swój sprzeciw wobec zawieszenia oddziałów wyrazili członkowie rady związani z różnymi środowiskami politycznymi. Udział w głosowaniu wzięli: Mariusz Raczek, Grzegorz Wolnik, Łukasz Dwornik, Ewa Gawęda, Janusz Martynek, Krzysztof Sajewicz i Henryk Siedlaczek.

Członek rady - Grzegorz Wolnik zwraca uwagę na rozdźwięk między decyzjami dyrekcji, a oczekiwaniami społecznymi.

- Rada społeczna wypowiedziała się jednogłośnie. To wskazuje, że jest spory rozdźwięk między głosem społeczeństwa, który reprezentuje rada, a urzędniczym podejściem dyrekcji szpitala. Niedopuszczalnym jest sytuacja, że dzieci zostają praktycznie bez opieki pediatrycznej i laryngologicznej w czasie wakacji, w tak dużym mieście, jak Rybnik i okolice. Odsyłanie dzieci do szpitali w innych miasta, jak proponuje rzecznik wojewody, jest - co najmniej – małoduszne – ocenia Grzegorz Wolnik.

Wolnik przewiduje, że to dopiero początek złych wiadomości dla rybniczan.

- Niestety, musimy się przygotować na kolejne problemy. Zawieszenie tych oddziałów to tylko czubek góry lodowej. Wkrótce dowiemy się o problemach na kolejnych oddziałach, takich jak wewnętrzny czy stacja dializ – wieszczy.

Będziemy wracali do tematu.

Oceń publikację: + 1 + 44 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Bonifacy Onufrewicz 2021-06-24
  18:48:31

  83 20

  Szpital straci status WSS. Zrobią tak,że rozparcelują wszystko,niewiele pozostanie.Część dochodowa trafi w ręce kolesi,a część kosztochłonna zostanie na barkach samorządu,reszta przestanie istnieć.
  PiS robi wszystko aby zrujnować wizerunek Rybnika w którym nie rządzą ludzie z układu.

 • ~ 2021-06-24
  21:09:27

  23 2

  Jakie kompetencje, uprawnienia oraz zadania ma rada społeczna przy WSS3 ?

 • ~maxobob 2021-06-24
  21:34:56

  25 4

  Chwila moment _ odział zawieszony , ale pani ordynator zostaje , o co kurna chodzi ??? przecież pani ordynator nie przyjmuje warunków pracy i płacy ?????? Czyli ma propozycje innych warunków ?? Ale bigos w tym szpitalu !!!! A pani dyrektorka nowa jest jak ?? RUDY 102 ZAWSZE WYGRA hahahahaha. Zobaczymy już nie jeden dyrektor tam się poddał !!!

 • ~maxobob 2021-06-24
  21:43:22

  26 8

  Rybnik ciągle traci że nie jest Pisowski cały czas traci chociażby ze szczepionkami masakra lepiej się szczepić w gminach które są Piwowskie- bo tam są szczepionki hahaha , ale jazda śmieszne, ale tak to teraz działa , zresztą jak zawsze !! kto z partia, a kto nie i wiemy wszystko,- oczywiście ci starsi .

 • ~Fenrir 2021-06-24
  21:55:58

  11 22

  @kulfoniasty
  Żadne, to zbierania pociotków władzy nie nadających się do tego by dać im bardziej intratną posadę
  Najsłynniejsza rada społeczna w tym szpitalu miała miejsce jakieś 15 lat temu, do uwolnienia członków rady trzeba było wezwać ślusarza bo gdzieś zginęły klucze, cały budynek dyrekcji był obrzygany (dyrekcja była wtedy w tym domku obok którego teraz przy Energetyków stoją dziś karetki) , wszędzie leżały "zwłoki" a chodziły też słuchy że jeden z zaufanych pracowników rozwoził po mieście kasę, regulując rachunki u pań uprawiających stary zawód

 • ~Barra_cuda 2021-06-25
  06:57:59

  58 3

  Co tu się za przeproszeniem odwala? Jeszcze kilka tygodni temu były tu artykuły że niczego w WSS3 nie zamkną i wszyscy odetchnęli - nawet prezydent się tu wylansował na mediatora. Teraz okazuje się dyrektorka doprowadzila do zwolnienia całej kadry i bohatersko szuka rozwiazania problemu który sama stworzyła a wy opisujecie to jak sukces i nową nadzieję na otwarcie (!) oddziału który dobrze funkcjonował? Gdybym ja takie rzeczy w pracy odwalał to wyleciałbym na zbity pysk. Zamykacie oddzial pediatryczny w mieście największego smogu. Oddział który zimą pęka w szwach od chorych dzieci - często przez ten szajs w powietrzu dzieci byly tu wstępnie diagnozowane z chorobą nowotworową. Niech mi Fica (dyrektorką jej nie nazwę co najwyżej zasługuje na miano likwidatorki) powie co mnie jako płatnika skladek obchodzi czy oddzial jest rentowny czy nie? Placę składki chę mieć zapewnioną możliwośc leczenia dzieci! Zdziwiony jestem gdzie jest opozycja że nie nagania tutaj protestu w obronie pediatrii - napewno sporo rodziców by przyszło - no ale bronić umiecie jak widać tylko kasty sędziowskiej i aborcji. Zdziwiony jestem że nie protestują związki zawodowe szpitala - o płace kiedyś potrafili zorganizować nawet marsz ale dobro dzieci z Rybnika a także przeciyez miejsca pracy na oddziele - mają jak widać w głębokim poważaniu.

 • ~Lahcim 2021-06-25
  11:32:05

  22 8

  PISowski apartatczyk i burdel na całego. Nic nowego.

 • ~przykopa 2021-06-25
  15:17:00

  15 8

  ~maxobob

  ,,Rybnik ciągle traci że nie jest Pisowski cały czas traci "
  @~maxobob. Właśnie podałeś argumenty by się sprężyć i odciąć pisogangrenę zanim zatruje zdrowe jeszcze organy

 • ~Danuta Kwiatek 2021-06-29
  21:01:07

  1 4

  wiadomo,,,dyrektorka,, chce obstawić oddziały swoimi pisiorami ,ma to narzucone z ,,gory,, ,masakra , skandal za skandalem ,,wywalic ją

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1648