Szpadzistki z RMKS-u zdominowały III Puchar Polski juniorów młodszych w Warszawie

2018-11-19, Autor:

Kolejny znakomity start odnotowały rybnickie szpadzistki podczas III Pucharu Polski juniorów młodszych (do 17 lat), który odbył się w Warszawie. W hali Torwaru wystartowało 127 szpadzistek i 117 szpadzistów z całej Polaki.

W szpadzie kobiet kolejny raz dziewczęta potwierdziły dominację w tej kategorii wiekowej. W stawce 127 zawodniczek najlepsza okazała się Kinga Zgryźniak, która w finale pokonała koleżankę z reprezentacji Zofię Janelli z KS Szpady Wrocław 15:7. Na trzecim miejscu stanęły Alicja Klasik oraz Patrycja Frystacka z RMKS-u Rybnik. Beata Pękała zajęła 38. miejsce, natomiast Zofia Piejak 84.

Klasyfikacja szpady kobiet (finałowa „8”)

8. Michalina Kobylnicka Piast Gliwice

W szpadzie męskiej z RMKS-u Rybnik wystartowali: Wiktor Wałach, Krzysztof Brzuch, Sebastian Mandrysz, Dominik Sojka i Karol Pyszny. Najlepiej spisał się Wiktor Wałach, który w walce o najlepsza "8" turnieju przegrał 10:15 z liderem rankingu krajowego Janem Sochą z PKSZERM Warszawa i zajął 10. miejsce. Również w tej samej fazie turnieju znalazł się Krzysztof Brzuch, który przegrał z Mikołajem Radoszem z SKS Grass Hopper Kalwaria 13:15 i zajął 13. miejsce. Dominik Sojka zajął 22. miejsce, Sebastian Mandrysz 40. miejsce, a Karol Pyszny 65. miejsce.

Klasyfikacja szpady: (najlepszej „8”)