Szpadzistki RMKS-u Rybnik mistrzyniami Polski U-20. Alicja Klasik ze srebrem

2019-01-22, Autor:

Szpadzistki RMKS-u Rybnik zostały drużynowymi mistrzyniami Polski juniorek do lat 20. Indywidualnie srebrny medal zdobyła 15-letnia Alicja Klasik.

W miniony weekend na radliński planszach odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 w szpadzie kobiet i mężczyzn. W szpadzie kobiet wystartowały 99 szpadzistki, natomiast w szpadzie męskiej 108 szpadzistów.

W turnieju nie mogło zabraknąć również rybnickich szermierzy, którzy mieli dość liczną reprezentację. W turnieju pań rybnickich barw broniło 5 zawodniczek, a w szpadzie męskiej 11 zawodników.

W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny. W tym dniu znakomicie spisała się Alicja Klasik, która pomimo swojego wieku (15 lat) zdobyła wicemistrzostwo Polski i srebrny medal przegrywając po bardzo emocjonującej walce finałowej z „krajową 1” Barbarą Brych z UKS Wołodyjowski w doliczonym czasie 13:14.

Pozostałe miejsca zawodniczek RMKS-u Rybnik:
17 - Kinga Zgryźniak
25 - Patrycja Frystacka
28 - Beata Pękała
65 - Zofia Piejak

W szpadzie męskiej w stawce 108 zawodników najlepszy zawodnik RMKS-u, Bartłomiej Musiolik, został sklasyfikowany na 22. miejscu. Z kolei 24. miejsce zajął Ryszard Kałuziński.

91 - Gryt Michał

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Rybnicka młoda drużyna szpadzistek w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Pękała nie dała szans swoim rywalkom, zwyciężając wszystkie swoje mecze. Tym samym RMKS został mistrzem Polski juniorek do 20 lat.

Mecze RMKS-u Rybnik w drodze do złotego medalu:
1/8 finału: RMKS Rybnik - BTSZ Bytom 45:16
1/4 finału: RMKS Rybnik - MKS Kusy Szczecin 45:22
półfinał: RMKS Rybnik - Piast Gliwice 45:28
finał: RMKS Rybnik - Flesz Świdnica 42:41

W szpadzie męskiej niestety obie rybnickie drużyny przegrały w priorytecie o wejście do finałowej "8" i zamknęły sobie drogę do medalu.

RMKS I w składzie: Marcin Tumas, Wiktor Wałach, Bartłomiej Musiolik, Ryszard Kałuziński wygrał wszystkie swoje mecze w "finale B" i zajął 9. miejsce.

RMKS II w składzie: Sebastian Mandrysz, Kamil Huwer, Krzysztof Bezuch, Tomasz Wąsiewicz w "finale B" zajął 11. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 106 - 1 - 1