Szpadziści RMKS-u Rybnik na podium Pucharu Polski w Gliwicach

2021-10-21, Autor:

Znakomity start zawodników RMKS-u Rybnik w I Pucharze Polski juniorów i juniorek, który odbył się w Gliwicach. Nasi reprezentanci stawali na podium aż 4-krotnie.

W pierwszym dniu na plansze wyszły szpadzistki. W tym dniu Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak nie miały sobie równych i w stawce 90 zawodniczek spotkały się w walce finałowej. Tym razem lepsza okazała się mistrzyni świata kadetów z tego roku, Alicja Klasik, wygrywając z Kingą Zgryźniak 15:13. Znakomite 7 miejsce zajęła kolejna rybniczanka, kadetka, Liliana Porwoł.

W drugim dniu na plansze wyszli szpadziści. W stawce 96 szpadzistów, panowie nie chcieli być gorsi od pań i pokazali, że również należą do ścisłej krajowej czołówki. Wiktor Wałach i Adam Sojka (kadet) wspaniale walczyli przez cały dzień. Sojka pokonał w walce ćwierćfinałowej aktualnego mistrza świata kadetów, Antoniego Sochę 13:12! W walce półfinałowej niestety przegrał ze Stanisławem Dziurą z Sokoła Mielec 10:15 i zajął znakomite 3 miejsce. Wałach wygrał swoją walkę półfinałową z Wojciechem Marczakiem z KS Warszawianka 15:13 i w finale spotkał się z Dziurą. Niestety tym razem lepszy okazał się zawodnik z Mielca pokonując Wałacha 15:9. Nasz zawodnik zajął 2 miejsce.