zamknij

Wiadomości

Szlachetna Paczka: już można dodawać historie rodzin

2018-09-20, Autor: bf

Czy w Twojej okolicy znajduje się ktoś, kto potrzebuje pomocy? Może znasz rodzinę, osobę samotną, do której powinna dotrzeć Szlachetna Paczka? Zacznij działać – zgłoś ją do tej akcji.

Reklama

Przypomnijmy, że organizatorzy Szlachetnej Paczki szukają już wolontariuszy, również w Rybniku >>Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy z Rybnika<<

To nie wszystko, jeżeli chcesz komuś pomóc, powinieneś zrobić to wypełniając formularz na stronie internetowej Szlachetnej Paczki. Uwaga! Organizatorzy SP zaznaczają, że nie możesz zrobić niespodzianki wybranej osobie lub rodzinie i zgłosić ją do akcji bez jej wiedzy. - Aby wziąć udział w Szlachetnej Paczce, potrzebująca rodzina musi wyrazić na to zgodę, podpisując odpowiedni dokument – dowiadujemy się.

Formularz zgłoszenia rodziny wypełniamy na stronie Paczki, pisemną zgodę wstępną przekazujemy zeskanowaną lub sfotografowaną w formie elektronicznej na adres szlachetna.paczka.rybnik@wp.pl,, należy ją także przesłać w wersji papierowej na adres Stowarzyszenia lub przekazać wolontariuszom oddziału Rybnik.

--------------
Szlachetna Paczka - to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.

Paczki trafiają do potrzebujących osób, celem akcji jest „mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę”. Rodzin w potrzebie szukają wolontariusze, spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuacje, dowiadują się o problemach i potrzebach. To właśnie oni podejmują decyzję o włączeniu rodziny do Szlachetnej Paczki. Rodziny w potrzebie, oprócz konkretnej pomocy, otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany.

>>zgoda wstepna do pobrania TUTAJ<<

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (28):
 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-09-20 10:58:09

  Dzisiaj czytalem artykul na temat stowarzyszenia "Wiosna" - ktore jest organizatorem akcji - "Szlachetna Paczka" - dzieje sie tam naprawde zle.

  Postanowilem sprawdzic ich komentarze na gowork - zalil sie tam pracownik jak na umowie b2b pracuje - takiej wspolpracy nie obejmuje zaden kodeks pracy - czyli nie obowiazuje minmalne wynagrodzenie, godziny pracy, dni pracy, wolne dni od pracy..

  Po chwili komentarz zostal usuniety :-) mocno mnie to smieszy - w koncu o wolne niedziele walczy kler - niedziela ma byc dla rodziny, rodzina ma godnie zyc, ma byc godne wynagordzenie - a tutaj prosze - sami narzucaja wspolprace z ludzmi na umowie b2b?

  Jak umowa b2b jest narzucona przez pracodawce to jest to gorsze od jakiejkolwiek smieciowki - na smieciowkach obowiazuje kodeks pracy, na b2b - nic.

  Pogooglujcie sobie na temat Szlachetnej Paczki - dla mnie - usuwanie komentarzy to proba zamkniecia ust ludziom - tak sie robilo za komuny.

  Pytanie dlaczego usuwaja komentarze? Czy kler rzeczywisci boi sie prawdy?

  Dlaczego jakakolwiek forma wspolpracy z klerem jest podciagana do rangi dogmatu, o ktorym nie mozna dyskutowac?

  Poogoglajcie - znajdziecie ten artykul.

  Niestety tym razem nie wezme udzialu w tej akcji - o taka Polske to nie walczylem.

  p.s.
  Jestem ciekawy czy i ten komentarz zostanie usuniety.

  35 18
 • ~radoslaw.knesz@gmail.com 2018-09-20 11:39:56

  PogromcoSzkodnikow, jeśli szukasz organizacji idealnej to... daj znać jak ją znajdziesz. Każdą organizację tworzą ludzie, którzy czasem popełniają błędy. Z pewnością Wiosna i Szlachetna Paczka ma swoje problemy organizacyjne i kadrowe, ale zauważ jak wiele ten NGO zrobił dla umocnienia więzi w naszym społeczeństwie. Ile wsparcia dostały osoby samotne, rodziny wielodzietne, ubogie czy schorowane osoby. Można krytykować i tylko krytykować, ale można też dostrzegać pewne błędy i starać się pomóc je rozwiązać. Od Ciebie zależy po której stronie chcesz stać.
  Byłem inicjatorem akcji Szlachetna Paczka w Rybniku, dwukrotnie liderem rejonu i liderem zespołu. Wiem jak ciężka jest to praca. Wiem jak wiele serca i energii włożyli wtedy wolontariusze z Rybnika (serdecznie Was pozdrawiam). Jestem dumny, że byłem częścią tego projektu i życzę tegorocznej ekipie Paczki siły i energii do działania. Trzymam kciuki!

  36 15
 • ~ 2018-09-20 11:48:57

  Dziś o Szlachetnej Paczce jest głośno z zupełnie innego powodu. Niestety szczytna idea ma drugie, przerażające oblicze.

  Z dzisiejszego artykułu Onetu wynika, że ksiądz Stryczek (ten od Szlachetnej Paczki), to psychopata i człowiek, który mobbingował oraz niszczył dziesiątki swoich bliskich współpracowników. Warunki jak w XIX-wiecznej fabryce - albo gorzej.

  "Ludzie mają się mnie bać"- to słowa księdza, bohatera artykułu. Według rozmówców ksiądz uważa, że z racji swoich ograniczeń umysłowych i intelektualnych kobiety są skazane na bycie gorszymi od mężczyzn. Swoje przekonania ma opierać rzekomo na naukowej podbudowie.

  W artykule jest dużo więcej takich "kwiatków", które fatalnie mogą rzutować na Szlachetną Paczkę.

  21 5
 • ~radoslaw.knesz@gmail.com 2018-09-20 12:21:56

  siwy-rybnik, ciężko jest mi się odnieść do tego artykułu bo ks. Jacka Stryczka w ciągu 3 lat mojej działalności w Szlachetnej Paczce na oczy nie widziałem i nie miałem przyjemności bądź nieprzyjemność poznać. Mogę się natomiast wypowiedzieć o rybnickich wolontariuszach, z którymi współpracowałem. Mogę opowiedzieć o tym, czy nasze działania miały czy nie miały sensu. Kiedy udaje Ci się doprowadzić do sytuacji, w której rodzina (5 osobowa) dotknięta pożarem swojego domu dostaje paczkę na święta, a Ty widzisz łzy wdzięczności matki i radość 3 letniego na widok nowej lalki to wiesz, że Twoje działania są dobre i mają sens. Kropka.

  Jeśli informacje dotyczące ks. Jacka Stryczka są prawdziwe i udowodnione przed Sądem to należy się surowa kara. Jeśli Onet przekoloryzował, to też należy się takiemu dziennikarstwu przeciwstawić.

  Stawianie znaku równości pomiędzy liderem akcji, a tysiącami wolontariuszy, którzy ciężko pracują w terenie na dobre imię Paczki jest dużym przekłamaniem i nadużyciem. Swoją poprzednią wypowiedź podtrzymuje, a Wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Darczyńców zachęcam do angażowania się w tą akcję.

  34 3
 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-09-20 12:37:57

  ~radoslaw.knesz@gmail.com

  Nie wybielajmy dobrymi uczynkami "Szlachetnej Paczki" - teraz to nabiera zupelnie innego znaczenia..

  Dobra zmiana, kler (m.in. Rydzyk) caly czas obrzucaja sedziow, lekarzy, prawnikow, przedsiebiorcow, ze sa nadzwyczajna kasta, ktora nie liczy sie z czlowiekiem..

  No to teraz mamy kler i dobra zmiane tzw. "Szlachetna Paczke" ?

  Jak pracowitym Polakom zarzuca sie wyzysk ludzi.. to tak samo mozna zarzucac to klerowi i dobrej zmianie..

  Tylko dlaczego w przypadku "Szlachetnej Paczki" (kleru i dobrej zmiany) prawda jest ukrywana?

  Dlaczego na gowork komentarze sa usuwane?

  Dlaczego Polacy nie moga sie dowiedziec jak naprawde wyglada tam praca?

  Jaki panuje tam wyzysk i jak sie tam niszczy ludzi - informacje przeczytane w artykule onetu.

  Polacy nie lubia byc oklamywani i oszukiwani, chcemy prawdy nawet tej dotyczacej kleru i dobrej zmiany.

  Za dlugo zylismy w komunie, ktora ukrywala prawde przed Polakami.. a wydaje mi sie, ze zaczynamy do niej powracac.

  Zaniedlugo bedziemy slyszec o wybielaniu dobrej zmiany? "nakradli sie duzo, ale ludziom dali 500+, to dobrzy ludzie" ? tak to dziala?

  Robiac dobre uczynki mamy przyzwolenie na robienie zlych uczynkow?

  12 16
 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-09-20 12:41:20

  ~radoslaw.knesz@gmail.com

  A.. ale tutaj nie ma co mieszac pracy wolontariuszy - z artykulu onetu i wywiadu onetu wynika, ze to wolontariusze i pracownicy "Szlachetnej Paczki" sa zle traktowani..

  nikt tutaj nie zarzuca im niczego.. chodzi o ludzi, ktorzy zarzadzaja ta akcja i dopuszczaja sie do niszczenia psychicznego pracownikow - tego dotyczy artykul i wywiad na onecie - wiec tego sie trzymajmy.

  9 8
 • ~miko868 2018-09-20 12:53:36

  Jakby ktoś nie doczytał to ten artykuł mówi o poszukiwaniu potrzebujących rodzin i o zgłoszeniach na wolontariuszy. Jak ktoś chce sobie psy popowieszać na ks. Stryczku, to czemu tu a nie na onecie? Albo na gowork? Co wam da zgłaszanie tu jakichś sensacyjek? W Rybniku pracują za darmo wolontariusze, ich problem zatrudnienia nie dotyczy. Rozejrzelibyście się jeden z drugim za potrzebującymi rodzinami, bo to jest clue sprawy a nie czytać jakieś tam artykuliki z onetu, który - ojej - pomimo afery - NADAL SZLACHETNĄ PACZKĘ BĘDZIE WSPIERAŁ!!

  15 7
 • ~margot84 2018-09-20 12:56:22

  Ja uważam, że akcja fajna, który służy ludziom potrzebującym. Artykuł na onecie czytałam, nie mam prawa osądzać, ale moje zdanie jest takie, że prawda stoi po środku. Jeśli ks. Stryczek był, jest takim pracodawcą to on będzie osądzany za to jakim był, jest człowiekiem dla swoich współpracowników, a nie za to co robi. Z drugiej strony nie można też tłumaczyć człowieka, bo robi dobrze, pomaga potrzebującym , to może tak się zachowywać do współpracowników. Absolutnie nie i tutaj jest mój zdecydowany sprzeciw. Akcja Szlachetna Paczka TAK, zachowanie ks. Stryczka, jeśli prawdziwe, lub po części prawdziwe zdecydowanie NIE.

  17 0
 • ~Dobrosława Mikołajec 2018-09-20 13:00:32

  ~margot84, ~radoslaw.knesz@gmail.com dokładnie tak, również moje zdecydowane TAK dla akcji.
  ~miko868 też się zastanawiam po co taki zmasowany atak właśnie teraz ;)

  13 7
 • ~Ancymon 2018-09-20 13:04:25

  ~PogromcaSzkodnikow przecież ks Stryczek był ulubieńcem wszystkich
  liberalno-lewackich mediów , co takiego się stało ? , a Owsiak to lepszy ?
  Kilka tematów z Portalu onet , same tuzy:

  Anja Rubik: w krajach, gdzie jest solidna edukacja seksualna, aborcji jest mniej
  Diduszko-Zyglewska: hierarchowie uważają, że księża mają prawo molestować dzieci (artykuł opatrzony zdjęciem autorki tej wypowiedzi i rękoma księdza trzymającego hostię ( Pana Jezusa ).
  Dno dna , tyle o tym portalu.

  10 12
 • ~Marcin Kuczera 2018-09-20 13:21:25

  sama akcja jest bardzo ok, ale niestety wychodzi na to, że głowny organizator, Pan Jacek Stryczek to psychopata który nie do końca wiadomo czy jest świadomy swojego postępowania w którym mocno krzywdzi ludzi... to jest temat dla psychiatrów i PIPu.

  9 5
 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-09-20 13:24:05

  ~miko868

  Problem w tym, ze komentarze na GOWORK sa usuwane i prawda jest ukrywana przed przyszlymi pracownikami.

  Dlatego poruszylem ten temat tutaj.

  Ludzie powinni znac prawde, ktora jest ukrywana przed nimi, prawda? Przeciez o to caly czas walczymy.


  ~Ancymon

  A ty to co przedstawiciel prawicowo-hitlerowski, prawicowo-nazistowki, prawicowo-faszystowski? Tez cie mam zaczac obrazac w waszym glupim chorym prawicowym stylu?

  p.s.
  Juz niestety nie tylko onet o tym pisze.. mleko sie rozlalo na caly internet.

  p.s.2

  Zachecam ludzi do myslenia - jestem wolnym czlowiekiem i moge NIE glosowac na prezydenta z PO, czy na na PO, mimo, ze swiatopoglad mam ten sam - ale nie oddam na nich glosu bo zachowanie tych ludzi mi nie odpowiada.

  A raczej.. BYLEM wolnym czlowiekiem - bo teraz przez dobra zmiane - musze glosowac na najsilniejsza opozycje, zeby uchronic Polske przed nowymi czasami komunizmu.

  Mam nadzieje, ze wsrod elektoratu dobrej zmiany sa tez ludzie, ktorzy kochaja wolnosc i miec swoje odmienne zdanie.

  A takie przypadki jak ten z "Szachetna Paczka" zacheca was do wyrobienia sobie wlasnego zdania.

  3 15
 • ~ 2018-09-20 13:35:00

  Ludzie, przecież nikt nie kwestionuje tego, że Szlachetna Paczka to bardzo dobra idea, którą należy docenić. Jednak nie rozumiem myślenia niektórych, którzy twierdzą, że skoro Szlachetna Paczka tak wiele dobrego zrobiła przez ostatnie lata, to nie wolno krytykować i wytykać patologii, które mają miejsce (i to na samej górze).

  Mobbing i poniżanie to jest jedna z najgorszych rzeczy, jaka może spotkać człowieka - nieważne czy jest się pracownikiem czy wolontariuszem. Takie coś należy piętnować, bez względu na to czy dana organizacja komuś pomagała czy też nie. Czynienie dobra nie może być "przykrywką" co czynienia zła wobec innych osób.

  Jeśli ktoś uważa, że stosowanie mobbingu to nic złego, czego nie należy nagłaśniać, to jego problem. Jak ktoś lubi być poniżany, nie można zabronić tego takiej osobie, że uwielbia być poniżana.

  Wierzę, że duchowny nie będzie kłamał. Jeśli ksiądz Stryczek wie, że to co zostało napisane jest prawdą, to niech po prostu powie jedno słowo: PRZEPRASZAM. Czy by to tak źle zabrzmiało z ust duchownego? Jeśli jednak Onet napisał bzdury, to niech po prostu sprawa trafi do sądu (o pomówienie itd.). Ostatnią rzeczą, którą można zaakceptować, to KŁAMSTWO Z STRONY OSOBY DUCHOWNEJ - najwięcej by na tym stracił kościół i cała idea Szlachetnej Paczki. A milczenie księdza Stryczka w tej sprawie nie jest "złotem".

  17 0
 • ~radoslaw.knesz@gmail.com 2018-09-20 13:44:45

  siwy-rybnik cieszę się, że tak naprawdę od samego początku myśleliśmy tak samo. Czasem źle dobrane słowa powodują nieporozumienia. W 100% podpisuję się pod Twoim ostatnim komentarzem. Pozdrawiam

  8 2
 • ~ka22 2018-09-20 14:33:41

  A to jest jakaś tajemnica, że ksiądz Stryczek nie widzi problemu np. w zatrudnianiu na umowy śmieciowe ? Cytat z wywiadu -
  - Uważam, że bezpieczeństwo nie jest najważniejszym warunkiem pracy. Ponieważ jak ktoś zatrudnia pracownika, to nie po to, żeby on się czuł bezpieczny, tylko żeby realizował cele organizacji, do której został przyjęty. I ile razy ta zasada zostaje przekroczona, tyle razy są problemy. Jak sam mówi, nie ma też problemu w " selekcjonowaniu " biednych.

  8 3
 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-09-20 14:47:19

  ~ka22

  Tajemnica sa usuwane komentarze pracownikow ks. Stryczka na GOWORK - dlaczego je usuwaja?

  5 2
 • ~miko868 2018-09-20 14:50:08

  ~PogromcaSzkodnikow hahahaha a więc gratuluję optymizmu, w kwestii wiary w to, że ktoś szukający zatrudnienia, będzie szukał negatywnych opinii o firmie właśnie na tej stronie, pod tym artykułem. A nawiązując do twojego pytania czemu usuwają, kurcze no nie wiem, może zapytaj administracji gowork???? ;);):)

  3 0
 • ~ka22 2018-09-20 15:11:49

  Pogromco Szkodników - a diabli wiedzą, dlaczego usuwają, skoro ksiądz Stryczek w ogóle się ze swoimi poglądami na temat zatrudniania nie kryje. On wręcz twierdzi, że kocha pieniądze i bogaczy, a ksiądz z Kasiny Wielkiej ma prawo jeździć porsche za 400 tysi, bo czemu nie.

  3 0
 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-09-20 15:29:04

  ~ka22

  Ja Ci powiem.. jakby nie mieli czego ukryc to by ich nie usuwali - brzmi znajomo?

  1 1
 • ~Niemalże Rycerz Na Koniu 2018-09-20 18:23:43

  Witam. Idźcie się leczyć.

  1 2
 • ~ 2018-09-20 20:42:05

  No niemozliwe, ze sa jeszcze jakieś rodziny potrzebujace pomocy. Przy takim rządzie przeciez Polska jest krajem mlekiem i miodem płynącym

  4 9
 • ~ 2018-09-21 07:11:08

  Ks.Stryczek a wolontariat w Rybniku to już osobne tematy. Jeszcze mu winy nie udowodniono i niewiadomo czy to prawda a niektórzy już się tu podniecają.

  5 1
 • ~ 2018-09-21 07:25:05

  Skoro rzeczywiście takie sytuacje się zdarzały czemu nikt nie zgłosił tego odpowiednim instytucjom np: do PIPU ? Każdy tylko siedział i milczał.

  6 2
 • ~ka22 2018-09-21 08:12:14

  Pogromco, czyżbyś pił do cenzury na Rybnik.com ?

  Cukierek - bo zaraz stracę cierpliwość, zacytowałam księdza Stryczka, ja pierniczę TO SĄ JEGO WŁASNE SŁOWA, skopiowane co do literki z WYWIADU z nim. Jakich jeszcze potrzebujesz dowodów ? A jego trudny charakter jest znany i zgłaszany był nieraz.
  I nikt nie odmawia szlachetności inicjatywie @#$%%

  4 4
 • ~ 2018-09-21 09:50:28

  ka22- Ja po prostu nie oceniam ludzi,nie znam tego człowieka osobiście,nie pracowałam tam, więc nie wiem. W internecie wszystko można napisać o ludziach. Gdzie to ludzie zgłaszali do PiPU ? Pisanie na goworku nic nie daje,pic na wodę jak dla mnie.Pracodawcy i tak nic sobie z tego nie robią.

  4 1
 • ~ka22 2018-09-21 10:03:19

  cukierek - ostatni raz zacytuję słowa księdza Stryczka, jego własne słowa, skopiowane z wywiadu, nie opinie z gowork, czy innych portali, tylko coś co ON SAM powiedział, jeśli nadal nie rozumiesz, to naprawdę nic nie poradzę, bo prościej się nie da.
  CYTAT " Uważam, że bezpieczeństwo nie jest najważniejszym warunkiem pracy. Ponieważ jak ktoś zatrudnia pracownika, to nie po to, żeby on się czuł bezpieczny, tylko żeby realizował cele organizacji, do której został przyjęty " koniec CYTATU
  Jest tego więcej, przeczytaj chociaż jeden wywiad z nim, to są wywiady autoryzowane. Takie ma poglądy i w ogóle się z tym nie kryje.

  1 4
 • ~ 2018-09-21 10:15:18

  ka22- oczywiście ,że rozumiem :),ale wyrok jeszcze nie zapadł,bardziej mi chodzi,że temat jest o zupełnie o czymś zupełnie innym, a ludzie też o czymś innym piszą.

  2 1
 • ~Pamela Rosa Flores 2018-11-01 08:05:13

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją TVP Info i abonamentu RTV?
Oddanych głosów: 3278