zamknij

Wiadomości

Szlachetna Paczka: darczyńcy pilnie poszukiwani!

2014-12-07, Autor: bf
Dużymi krokami zbliża się finał Szlachetnej Paczki, który zaplanowano na 13 i 14 grudnia. Niestety, 12 potrzebujących rodzin w Rybniku nadal nie ma swoich darczyńców. Możemy to zmienić!

Reklama

Przypomnijmy, że wolontariusze Szlachetnej Paczki przez ostatni miesiąc odwiedzili najbardziej potrzebujące rodziny żyjące w naszym mieście, wysłuchali wiele przygnębiających i dramatycznych historii, które poruszyły ich serca. Wszystkie też opisali i umieścili w sieci. Stąd na stronie można już wybierać rodziny w potrzebie, dla których jako darczyńca tworzy się paczkę odpowiadającą konkretnym potrzebom rodziny.

Jednakże, Damian Ptaszkowski z rybnickiego sztabu Szlachetnej Paczki nie ma dla nas dobrych informacji. - W naszym rejonie nadal brakuje darczyńców dla 12 rodzin. Czasu zostało już mało, bo zaledwie 5 dni – powiedział.

Możemy to zmienić. Wystarczy, że wybierzemy jedną z rodzin w Rybniku dostępnych na stronie Szlachetnej Paczki. Skrzyknijcie bliskich i znajomych – pomóżmy tym, którzy potrzebują naszej pomocy!

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~aniamitrega 2014-12-07 19:04:10

  pomóc chętnie ale nie na Waszych zasadach bo kpiną jest aby wykorzystywać ludzi o dobrym sercu i dawać im listę życzeń, które do rodzin mają trafić z metkami. Tak sobie policzyłam listę znajomej i swoją wypłatę w całości musiałabym na to przeznaczyć. To może tak zrobię po czym zapiszę się do potzrebujących?

  8 1
 • ~jurempus 2014-12-07 19:11:15

  Czemu ten cały szef szlachetnej paczki nie napisze wprost że rząd tuska zniszczył te rodziny nakładając coraz to wieksze ceny na żywność...co robote by stracił?? niech teraz rząd wszystko odkręca ale poco kaczor łyka z koryta bo prawie wygrał wybory,kopaczowa łyka z koryta bo została premierem picem niech dają połowe swojej pensji na paczki dla biednych ludzi...DO SAMOLOTU ICH I NAD SMOLEŃSK z jednymi już zrobili porządek teraz czas na kolejnych i wcale nie jest mi ich szkoda

  1 5
 • ~Mirka 2014-12-07 21:07:31

  To nie są "listy życzeń", to autentyczne potrzeby tych rodzin. Jeśli matka siódemki dzieci pierze pranie ręcznie i wywiesza na mrozie, bo w mieszkaniu nic poza łóżkami, meblościanką i starym piecem się więcej nie mieści to pralka jest tu naprawdę życzeniem? Szlachetna Paczka łączy ludzi i o tę synergię najbardziej chodzi - jedną paczkę nie przygotowuje jedna osoba tylko grupa przyjaciół, rodzina, zakład pracy - najczęściej kilkanaście ludzi i więcej. Wejdźcie, poczytajcie - opisy są bardzo szczegółowe po to, żeby nie kupować w ciemno co popadnie tylko to, co rodzina naprawdę potrzebuje. Dla większości z tych rodzin są to jedyne prezenty, które otrzymają na Święta, a może i w całym życiu ...

  8 3
 • ~jojo 2014-12-07 21:37:55

  Cel na pewno słuszny ale jak przeczytałem na stronie Szlachetnej Paczki paczki o rodzinie z Rybnika, w której ojciec dwudziesto paroletni pracuje jako górnik i zarabia ponad dwa tysiące a żona opiekuje się dwójką dzieci (nic nie piszą żeby były chore) to znaczy że należy pomagać większości Polaków.

  26 1
 • ~Paxsoniusz 2014-12-07 22:06:17

  Do ~aniamitrega
  Chciałobyś dostać prezent na gwiazdkę z używanych rzeczy? - to po pierwsze, a po drugie: do Paczki nie da się zapisać, ot taki psikus!
  Do ~jurempus
  Typowo polskie - ponarzekać i nic nie zrobić...

  3 2
 • ~smr 2014-12-07 22:20:24

  Czytając te zamówienia przez niektórych ludzi z zarobkami większymi niż moja to ręce mi opadają ... Aż odechciewa mi się pomagać naciągaczom itp

  15 0
 • ~Anonymous 2014-12-07 22:22:08

  Nie podobają się zasady, nie pomagaj. Kup sobie kolejnego smartfona na święta i baw się nim przez cały wigilijny wieczór, nikt Ci nie broni bo to Twoje pieniądze. Całe szczęście są jeszcze osoby, które mają ten pierwiastek człowieka w sobie...

  0 3
 • ~Hans Klos 2014-12-07 22:23:12

  jojo ma racje. Idea jest słuszna ale chyba selekcja albo znajomości przy selekcji. Bo jak zinterpretować rodzinę z Rybnika która potrzebuje 6 tyś na opał jak rodzice maja problemy finansowe bo wzięli kredyt w frankach a ostatnio otwarli centrum medyczne. To chyba coś tu jest nie tak. Kod rodziny: SLA-762-407045. Tak jak jojo pisze to wychodzi ze co 2 rodzina powinna się w tym znaleźć. Idą święta jestem jak najbardziej za pomaganiem bo też sam staram się podzielić tym co ma.

  17 0
 • ~Anonymous 2014-12-07 22:37:12

  Hans a ja jestem zdania, że właśnie to jest dobre, że znasz sytuację rodziny której pomagasz. Jeśli ktoś uważa, że rodzina X nie zasługuje na pomoc to pomaga rodzinie Y, która według niego bardziej tego potrzebuje :)

  1 0
 • ~Teddy 2014-12-07 22:43:17

  Czytam potrzeby tych rodzin w ramach akcji i chwytam się za głowę. Nie mam nic przeciwko i jak najbardziej jestem za pomaganiem ludziom ale niestety ta akcja to akcja dla tych co mają naprawdę kasę na zbyciu. Ja mam znajomą, która ma gigantyczne długi do spłacenia po byłym (na szczęście) mężu, który teraz nie płaci alimentów, mieszka w wynajmowanym mieszkaniu za które płaci 500 - 600 zł, rat kredytowych ma ponad 400 zł, dziecko w wieku wczesnoszkolnym, wypłatę ma na poziomie 1800 zł po studiach z wieloletnim stażem. Nie kwalifikuje się do zasiłków i pomocy społecznej po przekracza dochód o kilka złotych - nb. koszty nikogo nie obchodzą. Po odliczeniu wszystkich opłat (szkoła, bilety miesięczne, woda, gaz, prąd, leki) zostaje jej 300 zł do życia na 2 osoby!!! Pomagam jak mogę w ramach własnych możliwości, czasu i środków, ale ta kobieta, nie idzie skamlać po pomoc. Tez by się jej przydała pralka bo stary Polar ma 30 lat i śmierdzi jak włącza się grzałka, przydałoby się mieszkanie, które mogłaby urządzić wg siebie, a nie nie móc niczego ruszyć, a do mieszkań dla młodych od Fudalego nie ma sensu startować bo same czynsze są o 200 - 300 zl wyższe no i na 2 - 4 lat. Może by chciała wyjechać na wakacje, na które ją nie stać i inne całkiem przyziemne potrzeby. To i tak nie wszystko, ale nie ma jej na liście "Szlachetnej paczki" bo sama sobie ambitnie radzi. Więc zamiast apelować do przeciętnych ludzi niech apel idzie do krezusów takich jak, adwokaci, lekarze, politycy i biznesmeni.

  15 0
 • ~partycypatiusz 2014-12-07 23:06:29

  Kilkukrotnie byłem liderem Szlachetnej Paczki… w trakcie wywiadów kwalifikujących rodzinę do objęcia wsparciem widziałem jak pracujący ojciec i wychowująca trójkę dzieci matka (tytan pracy) starają się aby ich dzieci chodziły do przedszkola czy szkoły z podniesionym czołem. Rodzina mieszkała w pokoju zaadaptowanym z obory, ponieważ dom, który ojciec (górnik) wzniósł własnymi rękoma spłonął w pożarze. Widziałem jak wolontariusze ze śląska pakują dwa ogromne TIR-y świątecznymi paczkami dla ściany wschodniej naszego kraju, kiedy zabrakło darczyńców w tym rejonie. To właśnie takie ruchy społeczne budują siłę społeczeństwa obywatelskiego i pozwalają mieć nadzieję, że kiedyś przerośnięte organy państwowe nie będą musiał zastępować ludzkiego sumienia... przynajmniej w tak wielkim zakresie.
  Myślicie, że pomagający rodzinom w potrzebie, obdarowujecie tylko ich pozytywną energią? Mylicie się... kiedy człowiek przeżyje wręczenie Paczki rodzinom, których niesprawiedliwie potraktował los…. zaczyna naprawdę cieszyć się obecnością swoich bliskich, i tym co ma, a nie kolejnym nowiutkim ciuchem czy gadżetem znalezionym pod choinką.
  Paczkę tworzą wspaniali ludzie i możecie wylewać w komentarzach swoje „mądrości”, a ja i tak wiem, że akcja nie zakończy się dopóki ostatnia rodzina nie otrzyma pomocy. Wolontariusze Szlachetnej Paczki już tacy są – walczą do końca. Damian jutro dzwonię do Ciebie, kawaleria właśnie ruszyła!

  3 0
 • ~Teddy 2014-12-07 23:24:05

  @partycypatuisz... myślę, że nikt nie kwestionuje potrzeby pomagania ludzion naprawde pokrzywdzonym przez los, ale nie przesadzajmy, ze dwoje młodych ludzi potrzebuje wannę o konkretnym wymiarze, żeby nie musieli kąpać się u rodziców - no litości!! A tak z innej beczki. WOŚP, Szlachetna Paczka, Caritas, akcja dal Ukrainy, zbieranie na odbudowę katedry w Sosnowcu, akcje medialne typu SMS POMAGAM, reportaże z apelami o pomoc na leczenie, na żywność, itd. itp. Coś w tym kraju jest nie tak! Czy akcje charytatywne nie zaczynają wyręczać państwa, organizacji samorządowych, ośrodków pomocy, NFZ-tu i innych, którzy do pomocy są zobligowani? Czy kraj nie popada w taką ruinę, ze dziś ja pomagam komuś, choć mam potrzeby, ale za rok nie będzie miał kto pomóc mnie bo wszyscy będą już biedakami? Są tysiące rodzin w trudnej sytuacji, które nie znajdują się na żadnej liście pomocowej i czy ktoś się tym przejmuje?

  12 0
 • ~Anonymous 2014-12-07 23:52:15

  Teddy masz rację, w naszym państwie nie dzieje się dobrze, ale przecież takie akcje są również w USA, Niemczech i innych krajach zamożniejszych od nas. Ja jestem zwolennikiem wszelakiej pomocy innym, bo jestem zdania, że każda pomoc bliźnim jest dobra. Nie ważne czy to Caritas, WOŚP, Szlachetna Paczka, liczy sie sam fakt, że ktoś może być bardzo szczęśliwy z rzeczy, które dla nas są standardem. Wspomniałeś o rodzinach, których Twoim zdaniem niepowinno tam być, ale sam powiedz, jakbyś miał okazję nie skorzystałbyś? Wydaje mi się, że po prostu to zależy od charakteru, nie możemy wrzucać wszystkich do jednego wora. Ogromna większość rodzin naprawdę potrzebują pomocy i oby ją uzyskali, a naciągacze zawsze się znajdą. Również znam osoby, które mają strasznie pod górę i nigdy nie słyszałem żeby narzekali, znam też pewną miłą panią, której mąż pracuje na kopalni, mają jedno dziecko a ona wiecznie narzeka, że ma ciężko bo musi spłacać raty za auto i nie potrafi odłożyć na wakacje. Dużo zależy od charakteru człowieka, ale skoro można pomóc to czemu nie? :)

  1 0
 • ~alicest 2014-12-08 00:00:40

  Co do tego, czy zwykli ludzie potrafią spełnić takie potrzeby, jakie są zawarte w opisach? Jasne, że się da, jeśli się tylko tego chce! Sama z moją rodzina wybrałam jedną z rodzin. Nie śpimy na pieniądzach, nikt z mojej rodziny nie śpi, ale skrzykujemy znajomych, ludzi z pracy, w sumie tworzymy paczkę w 30 osób. Każdy dokłada cegiełkę- i to się udaje! My przy paczce działamy wspólnie- wtedy jest łatwiej i naprawdę można pomóc.

  2 0
 • ~ 2014-12-08 00:27:53

  witam a ja jestem za szlachetną paczkom bo pomagają naprawdę a nie tak jak opieka społeczna która pomaga tylko pijakom bo to niby choroba jest z OPS DAJĄ IM KASĘ ZAMIAST KUPIĆ JEDZENIE I IM DAĆ

  0 1
 • ~partycypatiusz 2014-12-08 00:31:57

  Teddy, co do wanny o konkretny wymiarze… nie znam rodziny i nie chce mi się badać sprawy, a wiesz czemu? Bo pewnie zaraz ktoś inny znajdzie opis, który w jego / jej przekonaniu nie kwalifikuje rodziny do otrzymania pomocy. Różnica pomiędzy rozdawnictwem i marnotrawieniem publicznych pieniędzy, a rozsądną pomocą, która oferuje Szlachetna Paczka jest taka, że jeśli np. rodzina kwalifikuje się do tego aby otrzymać pomoc ze środków publicznych, to po prostu je dostanie i kropka. Jeśli natomiast rodzina zakwalifikowała się do Szlachetnej Paczki i chce wannę, to musi się znaleźć ktoś kto tą wannę kupi z własnych prywatnych środków. Jeśli tak się stanie, to powiedz mi Tedd co nam do tego, że ktoś pomógł komuś, kto naszym zdaniem na tą pomoc nie zasługuje? Teraz rozumiesz? Podważanie zasadności wspierania tych rodzin, które naszym zdaniem nie zasługują na nasze wsparcie kompletnie nie ma sensu, ponieważ wsparcie nie pochodzi z pieniędzy publicznych i z Twojego portfela, tylko od darczyńców, którzy z własnej nieprzymuszonej woli wyrazili chęć pomocy.

  0 5
 • ~partycypatiusz 2014-12-08 06:07:47

  Jeśli chodzi zaś o akcje charytatywne to… tak, jestem ZA!. Ponieważ to ja decyduje czy wysyłam SMS o treści „POMAGAM”, wrzucam do puszki czy robię paczkę rodzinie na święta. Nie lubię jak władza (niezależnie od ugrupowania, które ją reprezentuje) bawi się w dobrego ojca zabierając jednym i oddając innym. Żeby nie było nieporozumienia, to nie jest czysta kradzież, ponieważ tak się na podstawie umowy społecznej jakiś czas temu umówiliśmy i tak się gibamy w tym chocholim tańcu. Jednak nie jesteśmy gotowi do tego aby ograniczyć władzę i obniżyć podatki ponieważ (w moim subiektywnym odczuciu) jesteśmy jeszcze zbyt mało odpowiedzialni, nieufni i poddani różnym wpływom, których obnażyć z zakłamania jest niezwykle ciężko. Ale… jestem przekonany, że dzięki takim ruchom społecznym jak np. WOŚP czy Szlachetna Paczka budujemy społeczeństwo oparte na zaufaniu i relacjach, społeczeństwo odpowiedzialnych obywateli i rozsądnej władzy. Dla mnie czynne angażowanie się w takie akcje jest przejawem m.in. nowoczesnego patriotyzmu.
  Pozdrawiam Tedd!

  0 6
 • ~superelektro 2014-12-08 12:13:24

  Żadnych SMS czy jeszcze innego sposobu wspomagania budżetu. Jeżeli ktoś może i chce, to można pomagać i bez tego. Jest tyle osób potrzebujacych wokół nas że znalezienie takiej osoby w swoim otoczeniu nie stanowi żadnego problemu. I tak jest najlepiej gdyż widać komu i na co to zostało przeznaczone. Kobiety są w tym najlepsze. Dokładnie wiedzą co i komu trzeba i jak to załatwić. Pisałem tu kiedyś o niepisanej umowie jaką mam z taką właśnie nie radzącą sobie rodzną. Oni pomagają nam a my im. Oni nam w utrzymaniu porządku wokół domu i drobnych pracach gdyż mamy już trochę lat, a my im płacąc trochę więcej niż by należało za to co robią. Kiedy spadnie śnieg i trzeba odśnieżyć to ich dzieci kłócą się które idzie z ojcem żeby mu pomóc. Najczęściej przychodzi cała trójka i dzielnie machają łopatami pomimo że to jest godzina 5 - 6 rano. Potem jest śniadanie, kawa dla dorosłych i herbata z ciastkami dla maluchów i tak to działa już od kilku ładnych lat. Najstarsze dzieci czasem same wpadają i pytają czy może jest coś do zrobienia i nie jest tak że przychodzą gdyż liczą na pieniądze. Nigdy dotychczas nie wzięli złotówki, odpowiedź zawsze jest taka sama. Proszę to załatwiać z tatą. Więc można ? Można. Dla nas jest to znacząca pomoc a oni nie mają poczucia żebractwa, że ktoś im z łaski coś daje. Nie piją wcale, zawsze uczynni, grzeczni i czyści. Jak takim ludziom nie pomóc ?

  6 0
 • ~24hourloanservice 2014-12-14 04:34:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~Douglas Rodgers 2018-01-09 15:19:16

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~Douglas Rodgers 2018-01-09 15:20:11

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zbliżają się wybory prezydenckie. Zagłosujesz na:Oddanych głosów: 6068