Kultura, rozrywka i edukacja

Szkoła Podstawowa nr 34 w Rybniku wicemistrzem Polski w koszykówce 3x3

2024-06-15, Autor:  Adam Doliba

Młode koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Rybniku zostały wicemistrzyniami Polski w koszykówce 3x3 do lat 13.

Na rozegranym w Głuchołazach Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w koszykówce 3x3 uczennice Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 im. I. Sendlerowej w Rybniku i jednocześnie zawodniczki RMKS-u Rybnik zdobyły srebrne medale i tytuły wicemistrzyń Polski do lat 13.

W składzie rybnickiej drużyny znalazły się następujące uczennice: Emilia Giel, Małgorzata Siwica, Alicja Szewieczek (wszystkie z klasy 6c), Milena Schinske z 5a i Oliwia Giel z 4c.

W trakcie trzydniowych zmagań rybnicki zespół rozegrał 14 meczów (każdy trwał 10 minut), z których 12 wygrał i tylko 2 przegrał.

Mistrzem została SP nr 13 w Bełchatowie, a brązowe medale wywalczyła SP w Kurniku.

W turnieju wzięło udział 15 mistrzów swoich województw. Nasze sreberka po trudach meczów odpoczynku szukały w atrakcjach ośrodka Banderoza. Jednego dnia strzelały z łuku, drugiego zaś szukały złota w miejscowej rzeczce. Po ostatnim meczu turnieju odbyło się jego oficjalne zakończenie. Rybnicki zespół otrzymał medale, puchar, nagrodę rzeczową oraz turniejowe koszulki.

Po przyjeździe do Rybnika rodzice dziewczyn przygotowali swoim pociechom przywitanie godne mistrzyń.

Serdeczne podziękowania należą się radzie rodziców naszej szkoły, która sfinansowała wyjazd zespołu na turniej do Głuchołaz. Dziękujemy. Naszym sreberkom serdecznie gratulujemy niesamowitego sukcesu i bardzo cieszymy się razem z nimi. Jesteście wielkie – czytamy na profilu SP nr 34 w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?