Szermierka: Wiktor Wałach i Alicja Klasik z brązowymi medalami Pucharu Europy Kadetów

2020-02-11, Autor:

Wiktor Wałach i Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik zajęli 3. miejsce w Pucharze Europy Kadetów Wawel Dragon Trophy w szpadzie.

W miniony weekend na krakowskich planszach odbył się ostatni w tym sezonie Puchar Europy Kadetów w szpadzie (do 17 lat).

W sobotę w stawce 205 zawodników z całej Europy, medal brązowy zdobył zawodnik RMKS-u Rybnik, Wiktor Wałach. Rybnicki szpadzista zajął 3. miejsce ex aequo z Maelem Denaux z Francji. Na drugim stopniu podium stanął Włoch Nicolo' del Contrasto, a zwycięzcą turnieju został Czech Frantisek Coufal.

W niedzielę natomiast na plansze wyszły szpadzistki. Na starcie szpady kobiet stanęło 166 zawodniczek. Nie zawiodła Alicja Klasik, która po raz kolejny stanęła na podium turnieju o tej randze, zajmując 3. miejsce i zdobywając brązowy medal.

145 – Augustyn Kapias.

Turniej ten zakończył kwalifikację na Mistrzostwa Europy Kadetów (do 17 lat), które odbędą się w Poreczu w dniach 22-26 lutego. W składzie reprezentacji Polski znalazło się, aż trzech zawodników z RMKS-u Rybnik: Alicja Klasik oraz Kinga Zgryźniak w szpadzie kobiet oraz Wiktor Wałach w szpadzie męskiej. Cała trójka otrzymała również kwalifikacje na mistrzostwa świata kadetów, które zostaną zorganizowane w Salt Lake City (USA) w dniach 6-12 kwietnia.

Oceń publikację: + 1 + 82 - 1 - 2