Szermierka: trzy medale RMKS-u we Wrocławiu

2017-09-10, Autor:

Znakomicie spisali się rybniccy szermierze z RMKS-u Rybnik podczas inaugurującego sezon I Pucharu Polski Juniorów młodszych (do 17 lat), który odbył się we Wrocławiu. Rybniccy szermierze zdobyli trzy medale: złoty, srebrny i brązowy.

W jednym dniu na wrocławskich planszach walczyły dziewczęta i chłopcy. W szpadzie dziewcząt wystartowało 114, natomiast w szpadzie męskiej 127 szermierzy z całej Polski. Rybnicki klub reprezentowało 9 zawodników i 5 zawodniczek. W szpadzie kobiet bezkonkurencyjna okazała się Kinga Zgryźniak, która zwyciężyła zdobywając złoty medal. W finale pokonała po bardzo zaciętym pojedynku swoją koleżankę klubową Beatę Pękałę 15:13. Tuż poza finałową ósemką znalazła się aktualna liderka rankingu do lat 17 Polskiego Związku Szermierczego Alicja Klasik, która zajęła 9. miejsce. Po tym turnieju zawodniczki z Rybnika zajmują trzy pierwsze miejsca w rankingu juniorek młodszych PZSzerm.

5.MARUCHA Weronika (Flesz Świdnica)
6.TOMASZEWSKA Natalia (MKS Kusy Szczecin)
7.PARYSEK Zofia (SKS Flesz Świdnica)
8.SULEJ Zuzanna (KSz Warszawianka)

Pozostałe miejsca zawodniczek RMKS-u:
Patrycja Frystacka 36 miejsce
Helena Brawańska 54 miejsce

W szpadzie męskiej znakomicie walczył Marcin Tumas, który dopiero w półfinale przegrał jak się okazało z późniejszym zwycięzcą turnieju Karolem Noganowiczem z Kolejarza Wrocław 4:15. Wynik Tumasa to aktualnie największe dotychczasowe osiągnięcie młodego zawodnika z RMKS-u. Po tym starcie zajmuje on 6. miejsce w klasyfikacji generalnej PZSzerm do lat 17.

Szpada mężczyzn:
1.NOGANOWICZ Karol (WKS Kolejarz Wrocław)
2.BULANDRA Jan (AZS AWF Katowice)
3.ADAMCZYK Patryk (MDK Nr 1 Bytom)
3.TUMAS Marcin (RMKS Rybnik)
5.DĘBICKI Dawid (SKS Grass-Hopper Kalwaria)

Napiórkowski Mateusz 126 m

- Można śmiało stwierdzić, że przygotowania w okresie wakacyjnym były bardzo dobrze zaplanowane i przepracowane przez naszych zawodników. Szermierze już z końcem lipca wrócili z wakacji, aby przygotowywać się do zbliżającego się sezonu 2017/2018. Tym turniejem rozpoczęliśmy trudną drogę do kwalifikacji na najważniejsze imprezy w sezonie, które odbędą się na początku marca 2018 roku - mistrzostwa Europy juniorów młodszych w Soczi oraz na początku kwietnia 2018 roku - mistrzostwa świata w Veronie. Mamy nadzieję, że w polskiej reprezentacji na te imprezy znajdzie się szpadzistka i szpadzista z RMKS-u Rybnik - powiedział trener Artur Fajkis.

Oceń publikację: + 1 + 87 - 1 - 0