Szermierka: trzy medale RMKS-u Rybnik w MP U14

2018-06-16, Autor:

Zawodnicy RMKS-u Rybnik przywieźli trzy medale z Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w Katowicach.

W szpadzie dziewcząt nie zawiodła najlepsza aktualnie zawodniczka w kraju w tej kategorii wiekowej, Alicja Klasik, która podczas całego turnieju walczyła znakomicie zdobywając tytuł mistrzyni Polski U14. Przypomnijmy, że Klasik miesiąc temu w mistrzostwach Polski U17 również zdobyła złoty medal.

W szpadzie męskiej nie zawiódł lider rankingu szpady chłopców w kategorii młodzika, Krzysztof Bezuch, który w stawce 94 szpadzistów zajął pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski.

Igor Lip – 83 miejsce

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. W stawce 21 drużyn szpady kobiet nasze młodziutkie szpadzistki z liderką drużyny Alicją Klasik walczyły znakomicie pokonując kolejno: MKS Kusy Szczecin 36:23, Muszkietera Gliwice 36:26, Budowlanych Toruń 36:31. Dopiero w walce finałowej nasze zawodniczki przegrały z UKS-em Wołodyjowski Siemianowice Śl. 24:36 i zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski.

W szpadzie chłopców w stawce 19 drużyn zawodnicy RMKS-u po pewnej wygranej z drużyną TS Górnika Radlin 36:16 nieznacznie przegrali walkę o strefę medalową z PTG Sokół Mielec 33:36 i musieli walczyć o miejsca 5-8. W tych meczach młodzi zawodnicy z Rybnika spisali się znakomicie pokonując kolejno drużyny z Kmicica Częstochowę i UKS Trójkę Radlin zajmując 5 miejsce.

Dziewczęta

1.KLASIK Alicja (RMKS Rybnik)
2.OSADNIK Maja (UKS Wołodyjowski Siem. Śl.)
3.JAROSZEK Emilia (Pałac Młodzieży Katowice)
3.TERCJAK Oliwia (KS Szpada Wrocław)
5.MICHALCZYK Marta (SKS Flesz Świdnica)
6.KORKUS Emilia (Muszkieter Gliwice)
7.JAJKO Oliwia (UKS MDK Olimp Lubin)
8.GOCZAŁ Alicja (SKS Grass-Hopper Kalwaria)

Chłopcy

1.BEZUCH Krzysztof (RMKS Rybnik)
2.ŻELAZNY Marcin (WLKS Kmicic Częstochowa)
3.DZIURA Stanisław (PTG Sokół 1893 Mielec)