Szermierka: srebro Alicji Klasik i brąz Macieja Białasa

2014-02-21, Autor:
W Międzynarodowym Turnieju Szermierczym o Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dobrze spisali się reprezentanci RMKS-u Rybnik.

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Miasta w szpadzie dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęło blisko 200 zawodników z całego kraju oraz reprezentanci Ukrainy i Słowacji. Znakomicie wystartowali w nim najmłodsi reprezentanci RMKS-u Rybnik.

W pierwszym dniu zawodów na rywalizowali szpadziści. Wśród rybniczan najlepiej zaprezentował się Maciej Białas, który w kategorii 14-15 lat zajął znakomite 3. miejsce. W finałowej ósemce tego turnieju znalazł sie jeszcze jeden reprezentant RMKS-u, Jarosław Fajkis (8. miejsce). Eligiusz Malinowski zajął 13 miejsce.W kategorii 12-13 lat rywalizowali Adam Małysz (18. miejsce), Dominik Sojka (28. miejsce), Dominik Piekuś (39. miejsce). W najmłodszej kategorii 9-11 lat kolejny  bardzo dobry start odnotował Wiktor Wałach, który zajął 7 miejsce. Jego młodsi koledzy Jan SzulcAdam Sojka zajęli odpowiednio 36. i 41. lokatę.

Drugiego dnia na plansze wyszły dziewczęta. Zawodniczki RMKS-u chyba pozazdrościły chłopakom dobrych wyników i również wróciły do Rybnika z „tarczą”. W kategorii 12-13 lat obie reprezentantki rybnickiego klubu, Beata PękałaMałgorzata Szulc, były w najlepszej „8” turnieju. Zajęły one odpowiednio 6. i 7. miejsce. Z kolei w kategorii 9-11 lat aż trzy zawodniczki RMKS-u znalazły się w najlepszej „8” – Kinga Zgryzniak (7. miejsce), Patrycja Frystacka (6. miejsce) i Alicja Klasik (2. miejsce). Ta ostatnia potwierdziła tym samy, że już należy do czołówki najmłodszych szpadzistek w kraju. W turnieju startowała również Kamila Krześnicka, która zajęła 26. lokatę.
Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0