Szermierka: spisywała się świetnie, aż do ćwierćfinału

2013-01-14, Autor:
Bardzo dobry start odnotowała szpadzistka RMKS-u Rybnik – Anna Mroszczak w Pucharze Europy Kadetek w Bratysławie.

W sobotę 12 stycznia w Bratysławie odbył się kolejna impreza z cyklu Pucharu Europy Kadetów „O Puchar Dunaju” w szpadzie kobiet i mężczyzn do lat 17. W składzie 20-osobowej reprezentacji Polski w szpadzie męskiej i 12-osobowej w szpadzie kobiet nie mogło zabraknąć zawodników RMKS-u Rybnik. Do kadry zostali powołani Anna Mroszczak i Przemysław Trzepizur.

W pierwszej kolejności na plansze wyszli panowie. Do turnieju zgłosiło się 210 zawodników. Trzepizur w fazie eliminacji grupowej wygrał 4 z 6 pojedynków i do fazy eliminacji pucharowej został rozstawiony z numerem 78. Rybniczanin w walce o „128” był zwolniony, natomiast w rywalizacji w 1/64 przegrał nieznacznie 5:6 i odpadł z turnieju zajmując 92. miejsce.

W godzinach przedpołudniowych na plansze, w liczbie 176, wyszły dziewczęta. Bardzo dobrze tego dnia walczyła Mroszczak, która w eliminacji grupowej nie przegrała żadnego pojedynku i do fazy eliminacji bezpośredniej została rozstawiona z numerem 5.  W walkach pucharowych nasza zawodniczka spisywała się świetnie. Niestety w walce ćwierćfinałowej, po bardzo emocjonującym pojedynku, przegrała z Vladą Charkovą z Ukrainy 11:15 i zajęła bardzo dobre 5. miejsce.

8 Lydia Stanier (Wielka Brytania)

- Start ten to dotychczas najlepszy wynik naszej  zawodniczki na planszach europejskich oraz bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy Kadetek, które odbędą się na początku marca w Budapeszcie – powiedział Artur Fajkis, trener zawodniczki. Przed Mroszczak jeszcze starty w Pucharze Świata do lat 20 w Modling (Austria, 19.01) oraz w Pucharze Europy Kadetek w Krakowie (10.02).

Warto dodać, że oprócz Mroszczak, która zapewniła sobie już start w Mistrzostwach Europy, o udział w tej imprezie walczą również nasi szpadziści. W kategorii do 20 lat, Krystian Fajkis będzie stratował i szukał cennych punktów w Pucharze Świata w Bazylei (Szwajcaria, 19.01) oraz w Goeteborgu (Szwecja, 2.02) i w Budapeszcie (16.02). – Mamy nadzieję, że starty te przybliżą naszego zawodnika do udziału w ME – dodał Fajkis.

Oceń publikację: + 1 + 35 - 1 - 0