Szermierka, RMKS Rybnik: dobry start Liliany Porwoł w Pucharze Europy kadetów w Niemczech

2021-11-04, Autor:

Znakomity start w Pucharze Europy kadetów U17 w niemieckim Haidenhaim zanotowała zawodniczka RMKS-u Rybnik, Liliana Porwoł.

Rybnicka szpadzistka Liliana Porwoł zajęła w Pucharze Europy kadetów 5. miejsce wśród 205 zawodniczek z całego kontynentu. W walce o półfinał nieznacznie uległa Ukraince, Emili Conrad 12:15.

Antonina Korduła zajęła 48. miejsce, przegrywając o „32” z Rosjanką, Bozheną Skatiną 12:15.

Nasi szpadziści, którzy zostali powołani na ten turniej, niestety mieli mniej szczęścia i dość szybko odpadli z turnieju. Augustyn Kapias zajął 70. miejsce, natomiast Adam Sojka 106.

W turnieju drużynowym Polska 2, w której składzie znalazła się Liliana Porwoł, zajęła 7. miejsce, a w drużynie szpady męskiej reprezentacja Polski 2, gdzie walczył Adam Sojka, zajęła 13. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 32 - 1 - 1