Szermierka, RMKS Rybnik: Alicja Klasik z brązem mistrzostw Polski seniorek

2021-05-23, Autor:

Szpadzistka RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik, została brązową medalistką mistrzostw Polski seniorek.

Alicja Klasik nie zwalnia tempa. W dniu dzisiejszym podczas mistrzostw Polski seniorek nasza mistrzyni świata kadetek spisała się znakomicie, potwierdzając to, że należy do ścisłej krajowej czołówki wśród seniorek. Szpadzistka RMKS-u Rybnik zdobyła brązowy medal!

W drodze do medalu Klasik pokonała kolejno: Angelikę Marszolek (Kmicic Częstochowa) 15:7, Karolinę Mazanek (AZS Wratislavia) 15:6, numer 1 krajowej listy Aleksandrę Jarecką (AZS AWF Kraków) 15:8. W półfinale na rybniczanka zmierzyła się z Renatą Knapik-Miazga, z którą po bardzo wyrównanej walce przegrała w doliczonym czasie 9:10.

To już drugi medal naszej zawodniczki w mistrzostwach Polski seniorek. Swój pierwszy zdobyła w 2020 roku.

W mistrzostwach Polski seniorek 12 miejsce zajęła Kinga Zgryźniak, która nieznacznie przegrała w doliczonym czasie o finałową ósemkę z Barbarą Brych z AZS AWF Kraków 11:12. Patrycja Frystacka zajęła 39 miejsce. W szpadzie męskiej Wiktor Wałach zajął 53 miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 0