Szermierka, RMKS Rybnik: Alicja Klasik na podium Pucharu Polski seniorek w Warszawie

2021-05-17, Autor:

Szpadzistki RMKS-u Rybnik zaliczyły bardzo dobry start w V Pucharze Polski seniorek, który odbył się w Warszawie. Alicja Klasik była trzecia, a Kinga Zgryźniak – ósma.

Najlepiej z rybnickich szpadzistek spisała się Alicja Klasik, która w fazie pucharowej szła jak burza, pokonując kolejno Maję Osadnik 15:9, Zuzannę Zarek 15:8 i Zofię Janelli 15:9. Rozpędzoną zawodniczkę RMKS-u dopiero w półfinale zatrzymała Renata Knapik-Miazga. Klasik przegrała 10:12.

W zawodach dobrze radziła sobie również Kinga Zgryźniak, która wygrała kolejno z Anną Tatoj 15:3, Aleksandrą Szymańską 15:7 i Kamilą Pytką 12:9. Rybniczanka odpadła w ćwierćfinale z Renatą Knapik-Miazgą, przegrywając 7:15.

W imprezie wzięła również udział Patrycja Frystacka, która w fazie pucharowej przegrała z Katarzyną Szmajdzińską 8:15 i została sklasyfikowana na 39. miejscu.