Szermierka: młodziczki RMKS-u Rybnik ze srebrem mistrzostw Polski

2016-06-15, Autor:

Drużyna szpadzistek RMKS-u Rybnik zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski młodziczek.

Znakomicie spisali się zawodnicy RMKS-u Rybnik podczas mistrzostw Polski młodzików do lat 14, które odbyły się w Sosnowcu. W turnieju indywidualnym o jedno trafienie od medalu była Beata Pękała, która nieznacznie przegrała z Karoliną Staszulonek z Piasta Gliwice 11:12 i zajęła 7 miejsce. Alicja Klasik była 11, Kinga Zgryźniak 12, a Patrycja Frystacka 19. Startowało 120 zawodniczek z całej Polski. W szpadzie chłopców bardzo dobrze walczył Wiktor Wałach, który zajął 10 miejsce. Dominik Sojka był 30, Adam Sojka 60, a Kamil Pyszny 66. Startowało 109 zawodników.

W drugim dniu w turnieju drużynowym szpadziści w składzie: Adam Sojka, Wiktor Wałach, Dominik Sojka, Karol Pyszny zajęli 11 miejsce na 19 startujących drużyn. W szpadzie dziewcząt rybnickie sreberka z zeszłego roku obroniły tytuł wicemistrzyń Polski. W meczu finałowym zawodniczki z RMKS-u po bardzo wyrównanym meczu przegrały 32:36 z BTS Bytom. Skład drużyny: Beata Pękała, Kinga Zgryźniak, Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak. Startowały 24 drużyny.