Szermierka: Kinga Zgryźniak na podium Pucharu Europy

2019-02-14, Autor:

Zawodniczka RMKS-u Rybnik, Kinga Zgryźniak, zajęła 2. miejsce w Pucharze Europy Kadetek w szpadzie, który odbył się w Krakowie.

Pomimo ogromnej presji jaką była rywalizacją o kwalifikacje na ME, Kinga Zgryźniak poradziła sobie w Krakowie znakomicie. W walkach eliminacji grupowej wygrała 5 z 6 walk i została sklasyfikowana na 12. miejscu.

o 2 - Zgryźniak : Corradino Anita (ITA) 14:10

W finale zawodniczka RMKS-u spotkała się z Ukrainką Darią Sadową, która tego dnia była w lepszej dyspozycji i wygrała ze Zgryźniak 15:10.

W najlepszej "16" turnieju znalazła się jeszcze liderka listy krajowej PZSzerm, Alicja Klasik, która po bardzo emocjonującej walce przegrała ze zwyciężczynią turnieju Darią Sadową (UKR) 14:15, zajmując 12 .miejsce.
Dobrze spisała się najmłodsza zawodniczka RMKS-u, młodziczka Liliana Porwoł, która zajęła 51. miejsce.

Pozostałe miejsca zawodniczek RMKS-u:
Patrycja Frystacka - 72
Beata Pękała - 119
Zofia Piejak - 124

Wyniki szpady kobiet

Wideo z walk Kingi Zgryźniak - półfinał i finał (8:47:40):

W szpadzie męskiej wystartowało 4 zawodników RMKS-u. Najlepiej tego dnia spisał się Wiktor Wałach, który zajął 24. miejsce. W najlepszej „64” turnieju znaleźli się jeszcze Sebastian Mandrysz (53 miejsce) oraz Krzysztof Bezuch (63 miejsce). Niestety Karol Pyszny nie przebrnął eliminacji grupowych i odpadł z turnieju zajmując 186. miejsce.

Turniej ten zakończył rywalizację o najważniejsze imprezy w sezonie. Dwie zawodniczki z rybnickiego klubu, Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak, będą reprezentowały nasz kraj w Mistrzostwach Europy Kadetek w Foggi (22-27.02.2019) oraz Mistrzostwach Świata Kadetek w Toruniu (12-14.04.2019).

Dodatkowo Alicja Klasik będzie startowała w Mistrzostwach Europy Juniorek (20 lat), które odbywają się zaraz po MEK oraz Mistrzostwach Świata Juniorek w Toruniu.

Oceń publikację: + 1 + 98 - 1 - 0