Szermierka: dwa srebra w MP weteranów

2016-12-11, Autor:

W Bytomiu zostały rozegrane XXVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów w szermierce. W trzech broniach (szpada, floret, szabla) walczyło prawie 100 zawodników, wśród których nie zabrakło reprezentantów IKS Bushido Rybnik - Marcina Matrasa (szpada, szabla) oraz Romana Forajtera (szpada, floret).

W dwudniowych zmaganiach na planszach rybniczanie odnieśli spory sukces, zdobywając dwa srebrne medale - Roman Forajter we florecie, Marcin Matras w szabli.

W czasie mistrzostw Polski zostały wręczone również trofea w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski. Dzięki udanym startom w sezonie 2016 zawodnicy IKS Bushido zdobyli dwa puchary - Marcin Matras za 2. miejsce w szabli, natomiast Roman Forajter za 3. miejsce w szpadzie.

Równolegle z mistrzostwami Polski weteranów zostały rozegrane zawody o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia, w których dzielnie walczył Kacper Skiba (IKS Bushido Rybnik), zajmując ostatecznie 29. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0