Szermierka: do strefy medalowej zabrakło niewiele

2012-11-27, Autor:
Startem w Boguszowicach Anna Mroszczak z RMKS-u Rybnik umocniła się na 1. miejscu klasyfikacji juniorek młodszych Polskiego Związku Szermierczego.

W sobotę w hali w Boguszowicach odbył się III Puchar Polski Juniorek w szpadzie kobiet, który był jednocześnie ostatnim z trzech w tym sezonie turniejów liczonych do klasyfikacji „Cappy Tour”. W zawodach uczestniczyły 94 zawodniczki z całej Polski. Bardzo dobrze tego dnia walczyła najlepsza szpadzistka RMKS-u Rybnik – Anna Mroszczak, która po bardzo emocjonującej walce o strefę medalową nieznacznie przegrała z Magdaleną Pawłowską z AZS AWF Warszawa 14:15 i zajęła 8. miejsce. Startem tym rybnicka zawodniczka umocniła się na 1. miejscu klasyfikacji juniorek młodszych Polskiego Związku Szermierczego. Druga z zawodniczek RMKS-u – Kinga Brawańska, zajęła 55 miejsce. Warto jednak dodać, że był to jej pierwszy start w turnieju o takiej randze. Zawody wygrała Jagoda Zagała z Piasta Gliwice.

W niedzielę na starcie III Pucharu Polski Juniorów w szpadzie męskiej stanęło 96 zawodników. Najlepszym szpadzistą okazał się Mateusz Antkiewicz z AZS AWF Katowice, który w walce finałowej pokonał Jana Wenglarczyka z Muszkietera Gliwice 15:10. Rybniccy zawodnicy tym razem zajęli  miejsca poza najlepszą „ósemką” – Kamil Naszkowski był jedenasty, a Krystian Fajkis – trzynasty.