Szermierka: Alicja Klasik mistrzynią Polski juniorek młodszych. Drużyna RMKS-u z podwójnym złotem!

2020-09-30, Autor:

RMKS Rybnik ma za sobą bardzo udany start w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w szpadzie. Impreza będąca jednocześnie Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży została zorganizowana w Lublinie.

Alicja Klasik została mistrzynią Polski juniorek młodszych w szpadzie. Brąz wywalczyła Kinga Zgryźniak.

Tuż za podium w szpadzie męskiej znaleźli się Augustyn Kapias (5 miejsce) oraz Krzysztof Bezuch (6 miejsce), a za finałową ósemką Wiktor Wałach (9 miejsce) oraz Liliana Porwoł (10 miejsce).

W zawodach wzięli również udział Patrycja Frystacka (17 miejsce), Adam Sojka (41 miejsce) i Antonina Korduła (40 miejsce).

W turnieju drużynowym mistrzem Polski juniorów młodszych (OOM Lublin 2020) w szpadzie kobiet i mężczyzn został RMKS Rybnik.

Drużyna kobiet rywalizowała w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Błachut, a mężczyzn: Wiktor Wałach, Krzysztof Bezuch, Augustyn Kapias, Adam Sojka.

Młodsza drużyna młodziczek (w składzie: Liliana Porwoł, Antonina Korduła, Maja Wuzik, Oliwia Mężyk) po zaciętych walkach zajęła 6 miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 92 - 1 - 0