Szermierka: Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak z RMKS-u Rybnik w złotej drużynie w Klagenfurcie

2018-11-03, Autor:

W Klagenfurcie odbył się indywidualny i drużynowy Puchar Europy Kadetów (do 17 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn. W gronie 20 zawodniczek i 20 zawodników powołanych na turniej znaleźli się reprezentanci RMKS-u Rybnik.

W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny. W szpadzie dziewcząt w stawce 164 zawodniczek najlepiej z RMKS-u Rybnik spisała się Kinga Zgryźniak, która zajęła dobre 19 miejsce.

Pozostałe miejsce zawodniczek RMKS-u Rybnik:

41 miejsce - Alicja Klasik,
54 miejsce - Patrycja Frystacka,
117 miejsce - Zofia Piejak,
154 miejsce - Beata Pękała.

W szpadzie męskiej spośród 182 zawodników najlepiej spisał się Wiktor Wałach, który przegrał walkę o najlepszą „16” turnieju i uplasował się na 29 miejscu. Sebastian Mandrysz zajął 97 miejsce, a Dominik Sojka - 144 miejsce.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Reprezentacja Polski w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Zofia Janelli (Szpada Wrocław) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) rozstawiona z numerem 7, po fantastycznych meczach wygrała cały turniej, zdobywając złoty medal i Puchar Europy. W drodze do zwycięstwa Polki pokonały m.in. zespoły USA 1 i Włochy 3, a w finale uporały się z Włoszkami z pierwszej drużyny.

Startowało 28 drużyn.

W szpadzie męskiej reprezentacja Polski pod wodzą trenera Artura Fajkisa w składzie: Jan Socha (PKSZERM Warszawa), Jan Bulandra (AZS AWF Katowice), Piotr Urban (MKS GRYF MIELEC), Bartosz Kitliński (UKS Olimp Lubin) zajęła 3 miejsce, zdobywając brązowy medal. Polacy dopiero w półfinale ulegli drugiej reprezentacji Włochów, jednak w meczu o trzecie miejsce pewnie wygrali z Węgrami. W całym turnieju triumfowali Amerykanie.