Szermierka: Adam Sojka na podium II Pucharu Polski w Gliwicach

2021-11-17, Autor:

Rybniccy szermierze zaliczyli bardzo dobry start podczas II Pucharu Polski juniorów młodszych, który odbył się w Gliwicach. W trakcie dwudniowych zmagań na starcie stanęło blisko 200 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

W pierwszym dniu na plansze wyszły szpadzistki. Kolejny bardzo dobry start odnotowała Liliana Porwoł, która zameldowała się w najlepszej ósemce turnieju, nieznacznie przegrywając z liderką rankingu krajowego, Cecylią Cieślik z PKSzerm Warszawa 13:15, zajmując 8 miejsce. Dobrze tego dnia walczyła Antonina Korduła, która zajęła 12 miejsce.

W drugim dniu w stawce 96 szpadzistów znakomicie walczył Adam Sojka, który w priorytecie przegrał o wejście do finału z zawodnikiem z AZS AWF Kraków 13:14, zajmując 3 miejsce i zdobywając brązowy medal. W najlepszej ósemce turnieju znalazł się również Augustyn Kapias, który przegrał z klubowym kolegą o wejście do półfinału 9:13 i zajął 8 miejsce.