zamknij

Sport i rekreacja

Szef polskiego żużla odwiedził Rybnik. Nowy klub otrzyma licencję?

Nadal nie wiadomo czy nowo powołany Żużlowy Klub Sportowy ROW Rybnik otrzyma licencję na starty w żużlowej II lidze. Wczoraj Rybnik odwiedził prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

Reklama

Prezes Witkowski kontynuował zapoczątkowane w Warszawie rozmowy z prezesem ŻKS – Krzysztofem Mrozkiem. Spotkał się również z prezydentem Rybnika Adamem Fudalim.

Przypomnijmy, problemem są przepisy federacji mówiące o tym, że nowo powstający klub musi przejąć długi poprzedników, czyli w przypadku Rybnika spółki ROW Rybnik. Zarząd nowego klubu argumentuje, że nie ma nic wspólnego z poprzednikami i nie ma mowy o spłacaniu ich zobowiązań.

- Niedługo rozpoczyna się proces licencyjny. Składamy komplet dokumentów klubu i dokładamy do nich odwołanie od tych punktów regulaminu licencyjnego, z którymi absolutnie się nie zgadzamy. I nie zmieniamy zdania w kwestii ewentualnych zobowiązań spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ROW – stoi twardo na swoim stanowisku Krzysztof Mrozek.

Co dokładnie ustalono wczoraj w zaciszach gabinetów oraz czy Andrzej Witkowski obiecał przychylność komisji licencyjnej – na razie nie wiadomo. Za dobrą monetę można natomiast potraktować jego słowa. - Nie wyobrażam sobie Rybnika bez żużla, nie wyobrażam sobie polskiego żużla bez Rybnika – powiedział.

Do sprawy będziemy wracać.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Leoncio Almeida 2012-11-27 12:44:44

  Przepisy żuzlowe są chore. Czy jak jakaś firma działajaca np. w branży budowlanej nie płaci swoim pracownikom to znaczy, że w tym mieście nie może powstać kolejna firma budowlana albo, że ma spłacać najpierw długi innej firmy ????
  Panie Mrozek zarejestrujcie stowarzyszenie ZKS ROW Rybnik np. w Żorach albo Wodzisławiu i niech Witkowski spada na drzewo. W sądzie nie mają szans bo ten regulamin jest niezgodny z polskim prawem ale taki proces może parę lat trwać wiec to nie jest wyjście dla żużla w Rybniku.

  0 0
 • ~Wuipe 2012-11-27 13:01:45

  Ten przepis jest po to, żeby takie twory jak MoPa nie ogłaszały bankructwa/upadłości klubu i w jego miejsce tworzyły sobie nowy bez długów. Skoro Pan Mrozek nie miał żadnego związku z ROW sp. z o.o. i MoPą, to nie powinni go gonić za ich długi, tylko ich zaciągnąć do robót publicznych.

  0 0
 • ~werkk 2012-11-27 15:31:54

  Jak nie ma długu to będzie go miał na czym będą jeździć nasze rekiny? cena motoru na którym by szło powalczyć to około 50 000 zł wypadało by mieć co najmniej 2 na zawodnika mechanik tez kosztuje. Ja życzę powodzenia bo nikomu nie należy odbierać marzeń.

  0 0
 • ~marus 2012-11-27 19:45:20

  A który to już "nowy" klub żużlowy w Rybniku w ostatnim dziesięcioleciu, pod patronatem Jego Ekscelencji Adama Fudalego? Facet ma ikrę. Szkoda tylko że do roli grabarza rybnickiego sportu.

  0 0
 • ~trend 2012-11-27 19:53:31

  @Wuipe - po to właśnie jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, co zresztą mówi sama nazwa. Jak narobisz długów, zamykasz kramik, robisz nową nazwę, nowy regon, nip i się kręci. Inna sprawa, że przepisy przez stowarzyszenia i organizacje produkowane są jako buble niezgodne z prawem, bo niby kto to daje do analizy prawnej?

  0 0
 • ~werkk 2012-11-28 08:02:43

  Tak to wygląda w Rybniku nic dodać nic ując www.rybnik.com.pl/wiadomosci,miasto-nie-chce-zarabiac-na-stadionie,wia5-3266-10997.html

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3380