Szachy: Zefir ma dwóch mistrzów Śląska

2015-07-02, Autor:
W mistrzostwach Śląska juniorów Klub Szachowy Zefir Boguszowice reprezentowało 5 zawodników. Z tej skromnej reprezentacji aż trójka stanęła na  podium.

W kat. chłopców do lat 11 tytuł mistrza Śląska wywalczył Daniel Trybuś. Taki sam wynik, ale w kat. chłopców do lat 13, uzyskał Łukasz Frydrych. W kat. dziewcząt do lat 11 trzecie miejsce zajęła Hanna Bugaj. Tuż za podium, zajmując czwarte miejsce, znalazła się Wiktoria Zniszczoł (w kat. dziewcząt do lat 11). Cała czwórka uzyskała awans do Mistrzostw Międzystrefowych – półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów.

W imprezie wziął udział jeszcze Dominik Piekuś, który w kategorii do lat 13 uplasował się na 34. miejscu.

Warto dodać, że Klub Szachowy Zefir Boguszowice od 24 lat prowadzi Wiesław Miłkowski. Kółko szachowe działa w szkole nr 34 w Rybniku. Opiekunem jest Kazimierz Drabiniok. Do udziału w turnieju przygotowywał dzieci Kazimierz Szydłowski.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0