Szachy: w wielkanocnym turnieju walczyli o kopę jaj

2017-04-16, Autor:

Towarzystwo Sportowe Kuźnia w Rybniku zorganizowało tradycyjny XXIV Wielkanocny Turniej Szachowy o Kopę jaj. Do rywalizacji w królewskiej grze przystąpili seniorzy oraz juniorzy.

Grano systemem kołowym na dystansie 7 rund, po 10 minut na zawodnika. Udział uczestników mistrzostw świata amatorów oraz medalistów mistrzostw Europy amatorów gwarantował wysoki poziom sportowy.

Tradycyjną nagrodą dla zwycięzcy była kopa jaj. Pozostali uczestnicy również otrzymują nagrody w postaci jaj.

W klasyfikacji seniorów zwyciężył Krystian Hasiński (6 punktów), drugi był Sebastian Hasiński (6 punktów), zaś trzecie miejsce zajął Piotr Słyk (5 punktów).

W grupie juniorów pierwsze miejsce zajął Adrian Mika (4 punkty), drugi był Piotr Stężały (3 punkt0y, zaś trzecie miejsce zajęła Agata Stoltny (1,5 pkt.).

Warto dodać, że zwycięzca XXIV Wielkanocnego Turnieju Szachowego Krystian Hasiński, właśnie wrócił z Mistrzostw Świata Amatorów w szachach w grze klasycznej ze Spoleto (Włochy), gdzie zajął 19. miejsce. W mistrzostwach brali udział szachiści z 61 państw.