Szachy, MKSz Rybnik: Zuzia Gaszka mistrzynią Polski juniorek do lat 12

2021-07-25, Autor:

W XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych złoty medal wywalczyła młoda szachistka MKSz Rybnik, Zuzia Gaszka.

W dniach 18-25 lipca w Uniejowie (województwo łódzkie) w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zostały rozegrane mistrzostwa Polski juniorów w szachach w kategorii wiekowej 12-14 lat. Miejski Klub Szachowy w Rybniku reprezentowało troje zawodników: Zuzanna Gaszka, Pola Seemann i Maciej Jendrowiak.

W turnieju dziewcząt znakomicie spisała się Zuzia Gaszka, która zdobyła mistrzostwo Polski z fantastycznym wynikiem 9/9.

– Ten wspaniały sukces nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego rodziców Doroty i Szymona oraz przygotowania przez trenera GM Marcina Krzyżanowskiego – usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 1