Szachy: MKSz Rybnik awansował do I ligi

2024-06-19, Autor:  ad

W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów reprezentanci MKSz Rybnik wywalczyli upragniony awans do I ligi.

W dniach 08-17 czerwca w Sypniewie zostały rozegrane rozgrywki II ligi Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Trenerem rybnickiego zespołu był debiutant w tej roli Tomasz Posłuszny.

Dzięki zaangażowaniu drużyny i doskonałej grze zawodników MKSz Rybnik zajął 2. miejsce (przegrywając 1. miejsce mały punktami), co pozwoliło awansować do I ligi.

Liderem rybniczan była mistrzyni świata juniorów w blitzu z 2022 roku Pola Seemann. Szachistka zagrała najlepszy turniej drużynowy w MKSz Rybnik i poprowadziła zespół do upragnionego awansu.

Znakomicie zaprezentowali się także: Adam Seemann (zdobył pierwszą kategorię oraz 2. miejsce na czwartej szachownicy), Mateusz Oleś i Dawid Wierzbicki. Wymienieni juniorzy nie przegrali żadnej partii.

Cegiełkę do awansu dołożyli Jan Wojdak, Maciej Jendrowiak, Emila Pierchała i Anna Pierchała.