Szachy: Martyna Starosta z Jejkowic na podium OOM

2018-05-11, Autor:

Jej pasja związana z szachami rozpoczęła się w jednym z rybnickich przedszkoli i trwa do dziś. Martyna Starosta z Jejkowic zdobyła srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

W Sypniewie k. Jastrowia (woj. wielkopolskie) odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Na starcie w czterech grupach (D12,D14, C12,C14) stanęło 205 najlepszych zawodników rywalizujących w dyscyplinie szachy klasyczne na dystansie 9 rund z czasem 90minut + 30 sekund za każdy ruch.

Srebrny medal wywalczyła Martyna Starosta. Dzięki zwycięstwu mieszkanka gminy Jejkowice otrzymała nominację PZSzach do reprezentowania naszego kraju w mistrzostwach świata w Hiszpanii oraz mistrzostwach Europy na Łotwie.

Warto dodać, że to już jedenasty medal rangi mistrzostw Polski dla Martyny Starosty, biorąc pod uwagę szachy klasyczne, szybie oraz błyskawiczne.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 0