zamknij

Wiadomości

Światowe Dni Młodzieży: wolontariusze mają pełne ręce roboty. Zapraszają na kolędowanie

2016-01-06, Autor: bf
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zbliżają się wielkimi krokami. Do akcji włączyli się też rybniccy wolontariusze. Zapraszają wszystkich rybniczan do wspólnego kolędowania w kościele Ojców Franciszkanów 10 stycznia od godziny 17.00.

Reklama

Przygotowania w Rybniku do ŚDM nabierają coraz większego wymiaru. Młodzi wolontariusze z Rybnika i okolic chętnie włączają się w każdą akcję. W październiku – miesiącu różańca świętego – odmówili modlitwę różańcową w 5 językach. Nie zapomnieli o zmarłych – zapalili znicze i modlili się na cmentarzu komunalnym. 28. Listopada wyszli poza mury kościoła i wychodząc z Bazyliki ruszyli z płótnem, na którym widniał zarys logo ŚDM. Zabrali ze sobą farbki, prosząc przechodniów o odciśnięcie symbolicznego palca jako swój symboliczny wkład w napis ŚDM na materiale. >>Procesja z symbolami Światowych Dni Młodzieży przeszła przez centrum Rybnika<<

Wolontariusze jednak nie osiadają na laurach, 19 i 20 grudnia 2015 r. wyszli na deptak z świątecznymi piernikami do których był dołączony cytat miłosierdzia. - Rybnicka grupa wolontariuszy wynosi około 200 osób, jednak ciągle ta liczba ulega zmianie, gdyż pojawiają się nowe osoby – mówi Julia Madecka, rzecznik koordynatora Światowych Dni Młodzieży w Rybniku.

Centrum ŚDM w Rybniku poszukuje teraz restauratorów, którzy chcieliby włączyć się w akcje i pomóc zapewnić posiłki pielgrzymom, którzy zawitają w Rybniku w 2016 r. Wszelkich informacji w tym temacie udziela koordynator akcji: ks. Marek Bernacki, proboszcz Parafii MB Częstochowskiej - tel. 607 162 073.

To nie wszystko, wolontariusze Światowych Dni Młodzieży w Rybniku zapraszają na radosne kolędowanie wszystkie rodziny przyjmujące pielgrzymów, osoby działające w parafialnych centrach ŚDM oraz tych którzy swoim śpiewem pragną uwielbiać nowonarodzonego Jezusa. Młodzi będą kolędować w kościele Ojców Franciszkanów w Rybniku 10 stycznia 2016 r. od godziny 17.30.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~chudziutki 2016-01-06 15:04:54

  Pani rzecznik--- Ile my,jako podatnicy zapłacimy za te Igrzyska???? miało być dorzucone z budżetu państwa 100 milionów pln, a teraz się mówi o dodatkowych 80 milionach pln ( środki z ubezpieczeń).
  Wolontariusz (Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie) A tu akurat żeby zostać wolontariuszem trzeba zapłacić za jakiś pakiet. AMEN

  10 0
 • ~ 2016-01-06 15:20:41

  Trochę nie na temat, ale mam pytanie: jesli uczestnicy ŚDM będą mieszkać w Rybniku, to jak oni codziennie będą dojeżdżać do Krakowa? (że nie wspomnę o tym, jak będą stamtąd wracać...)

  9 0
 • ~ 2016-01-06 19:59:53

  Do: ~chudziutki

  By zostać wolontariuszem nie trzeba wykupić pakiet.
  Pakiet(nocleg, wyżywienie) jest dla tych, którzy chcą pojechać grupą na dni w Krakowie(, a jak się nie chce to można pojechać bez pakietu).

  180mln to faktycznie dużo(po przeliczeniu ok.1,5 grosza dziennie(przez rok) na obywatela)
  Jednak ŚDM będą bardzo promować Polskę, co podejrzewam, że w jakimś stopniu zwróci koszty.

  0 0
 • ~chudziutki 2016-01-06 21:40:52

  "Krzysiek Rydzkowski" - spójrz tutaj czy wolontariat jest bezpłatny www.villaviva.eu .A jeśli chodzi o zrzutkę na Igrzyska,to wystarczy że my jako społeczeństwo daliśmy tylko na F.K w 2015 118 mln 230 tys. zł z naszych podatków.To mało?????? Wiesz,do mnie jak ktoś przybywa z wizytą,to ja jako gospodarz (w przypadku ŚDM 2016 - Kościół Katolicki) witam ich,czym chata bogata lub chlebem i solą i nie proszę o wsparcie sąsiadów.AMEN

  7 0
 • ~ 2016-01-06 22:28:12

  ~chudziutki
  Przepraszam, ale co ma wspólnego ta strona o pensjonacie z wolontariatem?

  Odnośnie tych pieniędzy. Moim zdaniem te wsparcie budżetu państwa jest swego rodzaju inwestycją, która jest oczywiście obarczona pewną dozą ryzyka.

  1 1
 • ~chudziutki 2016-01-07 07:14:57

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~chudziutki 2016-01-07 10:39:11

  Sorki- redakcja usunęła komentarz z dokładnym linkiem do Igrzysk (jaki wpiszesz w wujka G. ta na pewno trafisz ) A jeśli chodzi o wsparcie budżetu państwa,to mam pewność,że są bardziej ambitniejsze instytucje które potrzebują pomocy państwa, (nie wspomnę że cały czas jako obywatele,musimy zaciskać przysłowiowego pasa,bo się budżet państwa nie domyka) Krzysztof,a czy ty nie widzisz innych (ważniejszych) potrzeb wokół siebie????.Pozdrawiam

  3 0
 • ~piotrekdec 2016-01-07 11:18:36

  to jest "inwestycja" obarczona duża dozą ale rydzyka; krk nawet nie chce dołożyć do ludzi obsługujących tą szopkę i każe płacić za zostanie wolontariuszem ; )) i do tego momentu byłby to śmieszne gdyby rząd RP nie miał dołożyć bezpośrednio (bo są jeszcze inne koszty) 180mln, z czego 80mln szukane jest w części budżetu przeznaczonego na...ubezpieczenia społeczne; co do "inwestycji" to chyba, żaden kraj jeszcze nie wyszedł na tym bezpośrednio ponad kreskę, a poza tym może lepiej "promować się" przez światowe spotkanie wyznawców Azazela- będzie równie zabawnie wyłożenie lachy na art. 25 konstytucji mówiący o zachowaniu bezstronności władz RP wobec kwestii religijnych

  6 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 256