zamknij

Wiadomości

Świadek dał znać, policja zatrzymała na gorącym uczynku. Złodziejowi grozi 10 lat odsiadki

2016-12-28, Autor: IS, źródło: KMP w Rybniku

Policjanci z z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy złapali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia. Jeszcze dziś zostaną postawione zarzuty. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.

Reklama

Wczoraj na ulicy Świętego Józefa w Rybniku został zatrzymany 37-latek podejrzany o kradzież z włamaniem i zniszczenie miena. - Z informacji jakie przekazał policji zgłaszający wynikało, że nieznany mu mężczyzna, który włamał się do jego garażu, jest teraz u sąsiadów i chyba próbuje ukraść ich samochód. W ten rejon natychmiast zostały skierowane patrole. Mężczyzna zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został ujęty. Zatrzymanym okazał się 37-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania - mówi st. sierż. Anna Karkoszka, rzecznik rybnickiej policji.

Policjanci ustalili, że 37-latek włamał się do garażu zgłaszającego i usilował dokonać kradzieży, jednak został przez niego spłoszony. Potem próbował ukraść samochód sąsiadów. Mundurowi ustalili, że mężczyzna zniszczył także inny samochód, który był zaparkowany przy tej samej ulicy. Zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku było możliwe, dzięki czujności i reakcji pokrzywdzonego, który natychmiast powiadomił policję.

Podejrzany 37-latek jeszcze dziś usłyszy zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz zniszeczenia mienia. Grozi mu do 10 lat więzienia. Łącznie straty zostały oszacowane na kwotę około 4 tysięcy złotych.

Oceń publikację: + 1 + 44 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2016-12-28 14:01:53

  Powinno się takiego zastrzelić na miejscu jak w USA i byłaby nauczka na przyszłość. Proszę mi powiedzieć, jakim cudem recydywiści w Rybniku ciągle prowadzą działalności wszelkiej maści? Sprawdza ktoś składy części i mechaników w Rybniku? Blokowiska śmierdzą od narkotyków, część złodziei ma zaświadczenia od psychiatry i hura. DOSYĆ TEGO!

  76 9
 • ~auralfloat 2016-12-28 17:57:19

  Rozumiem, że nie mając stałego miejsca zamieszkania zapragnął mieć tymczasowe miejsce zamieszkania. I to za darmo, z wyżywieniem.

  16 2
 • ~oko 2016-12-28 23:28:30

  10 lat..hahaha. pewnie przyzna się do wszystkiego, wyrazi skruchę i dostanie zawiasy, grzywnę plus ewentualnie Sąd nakaże mu naprawić szkodę. a on co zrobi...zarejestruje się w pośredniaku, nie będzie miał pracy na umowę więc teoretycznie komornik nie będzie miał mu z czego zabrać. Jeśli jest bystry to przed całą sytuacją przepisał wszystko co miał - jeśli miał, na konkubinę i w Polsce nikt mu nic nie zrobi. Pokrzywdzony nigdy nie odzyska poniesionych strat, on nigdy nie pójdzie siedzieć, będzie miał lewe źródło dochodu i będzie się ze wszystkiego śmiał :) Wspaniały kraj dla cwaniaków :)

  8 4
 • ~Mateusz Pędziwiatr 2016-12-29 03:51:06

  @~niedzwiedz1231 Koleś był bezdomny teraz ma dach na głową i wyżywienie, czego chcieć więcej w zimie? A co do "Powinno się takiego zastrzelić na miejscu jak w USA" to żeś się chyba za dużo filmów naoglądał oszołomie. Blokowiska Ci śmierdzą od narkotyków to się wyprowadź na Północ Matki Rosji.

  3 18
 • ~alejaja 2016-12-29 09:58:46

  Kolejny przykład tego, że media łżą jak bura suka! To nie policja złapała tego bandziora, przypisując oczywiście nie swoje zasługi sobie a ja - pokrzywdzony właściciel samochodu i mój sąsiad - również pokrzywdzony właściciel zdemolowanego domu. To my żeśmy gnoja gonili po osiedlu a policji został podany "na tacy" bo te pasibrzuchy nie złapały by go nigdy, nawet nie przebrnęli by przez swoją przeklętą machinę biurokratyczną, jak sprawa zdążyła by się przedawnić! Rybnicka policja to mało profesjonalna instytucja, podczas przyjmowania zgłoszenia, zadawali 100 pytań do..., gościu po drugiej stronie słuchawki chyba robił sobie ze zgłoszenia jaja... bo tak to właśnie wyglądało! Gdyby policja dała nam go a 10 minut, to sami byśmy mu wymierzyli sprawiedliwość, robiąc z dupy jesień średniowiecza a tak, sprawę pewnie umorzą bo się okaże że gnój jest dobrym aktorem i przechytrzył psychologa po czym zostanie uznany za niepoczytalnego i odesłany na wolność...

  13 3
 • ~ 2016-12-29 10:02:27

  Pędziwiatr a rodzina skąd pochodzi? Nazwisko wskazuje, że jak większość przeprowadziliście się na Śląsk (lub rodzice) a teraz jeszcze takie uwagi... w przeciwieństwie do ciebie jestem u siebie! Ładnie, ładnie nam się nazjeżdżało do łopaty. Matura zdana chociaż? Nie po to ludzie odkładają grosz do grosza, żeby przyzwalać na kradzieże. Holandia bierze jeszcze do łopaty i na magazyny - szerokiej drogi :)

  8 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2382