Kultura, rozrywka i edukacja

Sukcesy „Tygla” w pływaniu, hołd dla Papieża

2013-04-24, Autor:
Jak się okazuje, nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych czynnie uczestniczą w zawodach pływackich organizowanych w województwie Śląskim. I to z sukcesami!

Wszystko zaczęło się od Siemianowic Śląskich, gdzie złoty medal Mistrzostw Śląska Nauczycieli i Pracowników Oświaty na 50 metrów stylem dowolnym zdobyła Anna Duda. Później w Gliwicach na Mistrzostwach Górnego Śląska rozgrywanych w ramach Pucharu Polski, Anna Duda zwyciężyła w czterech konkurencjach - 50 metrów stylem motylkowym, 100 oraz 200 metrów stylem dowolnym. Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym uplasowała się na 2 miejscu.Gliwicka impreza zgromadziła 150 zawodników z całej Polski. Rywalizowano w 30 konkurencjach, startowano 509 razy indywidualnie i 29 drużynowo. Pobito 20 rekordów Polski.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli w rozwój sportu, podczas „Liceliady 2013” uczniowie ZST zdobyli 4 miejsce. Warto zaznaczyć, że reprezentacja „Tygla” składała się tylko i wyłącznie z mężczyzn. Nie wystawiono składu żeńskiego.

Dodatkowo by uczcić pontyfikat Jana Pawła II, reprezentanci ZST wzięli udział drugim Otwartym Memoriale Pływackim Olimpiad Specjalnych. Pływacy musieli pokonać dystans 9665 długości basenu, czyli dokładnie tyle, ile dni trwała posługa błogosławionego Papieża. Uczestnicy otrzymali certyfikat podpisany przez biskupa opolskiego Andrzeja Czaję. „Tygiel” podczas memoriału reprezentowali Bartosz Matuła oraz Maciej Pieczka pod opieką Anny Dudy.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2