Sukces młodego rybnickiego tenisisty w Karpaczu

2018-10-26, Autor:

W Karpaczu odbył się kolejny ogólnopolski turniej WTK skrzatów (do 12 lat) z cyklu Family Tennis Camp. W turnieju dobrze zaprezentował się Julian Gawlik z Rybnika, który zajmując trzecie miejsce osiągnął swój najlepszy wynik w karierze.

W grupie eliminacyjnej Julian Gawlik pokonał gładko 6:1, 6:0 A. Gajewskiego (FairPlace Poznań) oraz Łukasza Maciaszka (FTC Ścięgny) 6:0, 6:0. W meczu decydującym o I miejscu w grupie stoczył półtoragodzinny bój z zawodnikiem KT Szczawno Zdrój, Mateuszem Dróżdżem. W pierwszym secie rybniczanin dyktował warunki, utrzymując wysoki procent pierwszego podania i dość pewnie wygrał, natomiast drugi set trzymał w napięciu do końca. Przeciwnik postawił wszystko na jedną kartę i przeszedł do ataku. Gracze co rusz przełamywali podanie przeciwnika. Gawlik obronił piłkę setową przy stanie 4:5 i przewadze przeciwnika, po czym błyskawiczne zamknął gema i wygrał dwa ostatnie, zwyciężając ten trudny pojedynek 6:2, 7:5.

W grupie finałowej rybniczanin spotkał się z Mateuszem Muchą, Filipem Kołodziejem (obaj Sinet Klub Legnica) oraz Janem Chłodnickim (Górnik Bytom). Po dobrych meczach przegrał z Muchą 1:6, 2:6 i Chłodnickim 3:6, 0:6 prezentując dobry, urozmaicony i ofensywny tenis. - Wyniki nie odzwierciedlają zaciętej walki w obu meczach, gdzie większość gemów kończyła się na przewagi. Tym razem przeciwnicy wykazali się lepszą koncentracją i spokojem. Ale Julek może być ze swojego występu zadowolony. Ciężka, cierpliwa praca z naszymi trenerami przynosi coraz lepsze efekty – usłyszeliśmy w Rybnickim Towarzystwie Tenisowym.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 1