zamknij

Wiadomości

Strzelanina: stan rannych stabilny

2010-08-30, Autor: Redakcja
Stan dwojga najpoważniej rannych osób w strzelaninie w Boguszowicach jest ciężki, ale stabilny.

Reklama

W sobotniej strzelaninie w Boguszowicach rannych zostało 7 osób. W najcięższym stanie jest żona 39-letniego górnika, która odniosła rany postrzałowe klatki piersiowej. Przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Rybniku. Jej stan lekarze oceniają jako ciężki, ale stabilny. Ciężkie rany odniósł również szwagier sprawcy strzelaniny. Mężczyzna hospitalizowany jest w szpitalu w Jastrzębiu. - Podczas operacji lekarze wyciągnęli z jego ciała 3 kule, które zostały już przekazane policji jako dowód w sprawie – powiedziała „Wiadomościom” TVP rzeczniczka prasowa szpitala Alicja Brodzka.


Syn napastnika doznał obrażeń żuchwy i został przewieziony na oddział chirurgii szczękowej do kliniki w Katowicach.


Ponadto, w rybnickim szpitalu dwoje rannych przebywa na oddziale ortopedyczny, a jedna osoba na oddziale chirurgii.

 

Lekko postrzelony w sobotnie popołudnie został również 39-letni górnik. Po opatrzeniu przez pogotowie został przewieziony na komendę. Dziś do południa czeka go przesłuchanie przed prokuratorem.

 

> Zobacz więcej zdjęć ze strzelaniny

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~ 2010-08-30 08:30:28

  Tadeusz Dybała nawet na tragedii rodziny i ośmiu rannych osobach próbuje robić karierę polityczną i przeciw włodarzom miasta. Ludzie gość miał kredyty, a banki jak Dybała - nic nie odpuszczą. A Boguszowice nic nie mają do tego (to nie jest wina dzielnicy czy mieszkańców!!!).

  0 0
 • ~BA 2010-08-30 08:31:22

  Zawsze mnie zastanawiało co ludzi pcha do takich czynów. Człowiek całą rodzinę chciał pomordować! Okropieństwo!

  0 0
 • ~foster 2010-08-30 08:59:43

  chilli11 - podejrzewam że ten mężczyzna miał problemy i zwrócił się po pomoc do Dybały...a na koniec pozostało mu wystrzelanie najbliższych:(

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-08-30 11:52:57

  rosthost i foster to jedna osoba, co ci zrobił ten Dybała że tak walisz po nim, przecież tylko powiedział że socjal w tym kraju kuleje a mieszkańcy Boguszowic to fajni ludzie bo tam często jeździ. Jesteś pracownikiem OPS czy UM?

  0 0
 • ~ 2010-08-30 12:28:55

  ROSTHOST i FOSTER - Święte słowa! Osoby mające styczność z TEDE popadają w obłędy (takie pranie mózgu im robi) i widzą wówczas świat na czarno.

  0 0
 • ~Porta 2010-08-30 13:26:31

  DYBAŁA TO BARDZO FAJNY FACET SPOKO SIE NADAJE NA PREZYDENTA, JEST BARDZO KOMPETENTNY I W OGÓLE, A CALE ZAJSCIE TO WINA FUDALEGO I RYSZKI

  0 0
 • ~werkk 2010-08-30 14:07:33

  rosthost tak już to jest jak w klasie jest jeden łobuz to wszyscy nauczyciele nie wymienią tego ucznia tylko cała klasę "Ta klasa jest najgorsza" i ciągnie się to przez cały okres nauki w danej szkole, a raptem uczeń z tej klasy raz zrobił psikusa.tacy jesteśmy nawet dziś 30 lat po upadku komuny są nadal "Oni" Zauważ ze żaden z PiS nie powie Prezydent Komorowski tylko Komorowski. I ja bym nie śmiał się z Tadeusza Dybały bo coś w tym jest skoro na stronie www.policja.katowice.pl/sonda/sonda-forum.php?page=2&powiat=Rybnik jest wykazana największą przestępczość w Boruszowicach. Dlatego Prezydent, Policja, kuratorzy, organizacje zajmujące się patologia, powinni się spotkać i spróbować ustalić co jest powodem bo nie wielkość dzielnicy o tym decyduje. Nowiny maja. 5000 więcej mieszkańców i nie są w czołówce. Ja odnoszę warzenie że zapomniano o tej dzielnicy wiele lat temu wtedy jak budowano osiedle dla pracowników kopalni Jankowice Ci którzy przyjechali do pracy do kopalń lata 50 i 60 dziś są na emeryturze a ich synowie są bez pracy przecież w latach 80 nie było przyjedz zamykano kopalnie wiec powstało w jednym miejscu wielkie bezrobocie które rodzi jeszcze większe bezrobocie nie czarujmy się dożo osób nie umiejacych się znaleźć o nowej rzeczywistości ekonomicznej próbuje rozwiązać problem braku pieniędzy alkoholem a takie rozwiązanie musi odbici się na dzieciach, które są właśnie w tej klasie gorsze niejednokrotnie nauczyciel im to daje do zrozumienia na każdym kroku.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-30 14:14:37

  -Zostawione sami sobie bez miłości najbliższych (Starzy non stop pijani) zaczynają się organizować a w grupie trzeba kolegom zaimponować pokazać się ze jestem twardzielem kasa tez potrzebna wiec trzeba trzepnąć dziadka emeryta futbolówkom i zabrać mu 20 zł. Tym ludziom basen i hala wyremontowana nie pomoże. tu trzeba pokazać im ze są nie gorsi od innych a przede wszystkim dać pracę ale aby im dać prace najpierw trzeba ich czegoś nauczyć (kursy zawodowe) bo dużo z nich nic nie potrafi i to jest problem ale i obowiązek zmienienia tej sytuacji władzy miasta.

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-08-30 22:33:28

  Jak Dybała poruszał problem socjalny w Rybniku to były komentarze skończył komentować brak komentarzy a dobrze byłoby przy okazji na ten temat porozmawiać rosthost i student jesteście po prostu głupcami rozwaliliście taką fajna dyskusje dumni jesteście z siebe

  0 0
 • ~foster 2010-08-30 22:47:23

  NOWY TEMAT!!! A jak Dybała rozdaje żarcie które dostaje na swoją...pożal się Panie Boże rodzinę,to tego tematu nie ruszamy?
  Mieszkankarybnika!!!TY jesteś córką tego durnia i jeszcze bzdety piszesz!!! Jeszcze masz czelność sie odzywać??? Gdzie jest student!!!??? Czekaj snoplu,mi ci damy radę!!!!!!

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-08-31 00:33:29

  Nie widzisz pacanie że wy go lansujecie taki tepe mozgi macie nasza osiedle cale za Tadeuszem stoi. poruszył problem ktorego wy nie jesteście wstanie zrozumiec mam nadzieje że macie chociaz troche w siebie przizwoitosci ale wam chodzi o zadyme mam nadzije że kiedys będziecie wstanie poskładac kostkę robike

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-08-31 00:40:44

  mam 47 lat i trudno by bylo być jego corką wiem że dostaje na swoja rodzine zywnosc bo sam o tym pisal i chwala mu ze to ze sie z tym dzieli z przekazuje to jeszcze uboższym jestescie tempi i tyle. nacisnol wam na odciesk widac to golym okiem aj kogo zeście skrzywdzili starca czy dziecko

  0 0
 • ~werkk 2010-08-31 06:50:59

  Nie wiem jak Wy ale ja nie chciał bym się znaleźć w sytuacji w której dostaje żywność. Kiedyś jeden z polityków powiedział "Polska to dziki kraj" niestety ale powiedział prawdę. W Polsce pomoc socjalna nie istnieje władze udają że coś robią mam na myśli cały kraj. Nie jestem biegły w temacie pomocy socjalnej ale widzę jakie są absurdy biurokratyczne aby ja dostać, i twierdze ze wszystkie te utrudnienia są celowe aby nikomu nic nie dać. W Polsce nie ma żadnej pomocy społecznej taka jest w Niemczech jak nie pracuje to najpierw mu się proponuje prace a jak się upiera i jej nie podejmuje dostaje hilfe prawdopodobnie na dziś to 500 euro opłaty za mieszkanie socjalne płaci gmina, w Polsce się zadłuża te 500 euro to w Polsce nawet wszyscy nie zarobią.Jak jest w Niemczech alkoholikiem to dostaje bony (wartość tak jak bezrobotny) możne kopic wszystko za nie porucz alkoholu oprócz tego musi się leczyć co jest kontrolowane. I te problemy biedy, patologi, rozboju trzeba poruszać bo dotyczą ludzi i przykre jest ze jak się jest na stołku zapomina się o zwykłych śmiertelnikach a w przedwyborczych porywach obiecuje się im cuda, najgorsze jest to ze ci ludzie dają się na to nabrać albo nie Ida na wybory to jeszcze gorzej. W demokracji a ponoć takim krajem jesteśmy władza jest dla ludzi a nie ludzie dla władzy. W Polsce niestety ci ludzie są potrzebne władzy tylko przed i w czasie wyborów potem można o nich zapomnieć na 4 lata. Dlatego tak ważni są ludzie tacy jak Tadeusz Dybała

  0 0
 • ~werkk 2010-08-31 06:55:47

  - ze są w Polsce ludzie potrzebujący pomocy. Problem jest w tym ze tych ludzi jest coraz więcej i nic nie wskazuje ze będzie mniej. I to jest problem naszego kochanego kraju. Aby to zmienić trzeba zacząć od zmian na stołkach trzeba usunąć wszystkich co od kilkunastu lat nieudolnie żądzą tym krajem bo oni mimo najlepszych chęci już nic modrego nie są wstanie wymyślić.

  0 0
 • ~ 2010-08-31 07:29:59

  MIESZKANKARYBNIKA - zmień ten nick na PEKINIORA! Aż czuć od ciebie Boguszowicami. Jeżeli my lansujemy ufoludka tadzia to powinien nam bardzo dziękować, a on tylko wyje jak jeleń na rykowisku. Musi być z niego niezły cwaniak, jakiś guru, skoro słuchacie go i idziecie za nim jak sekta moherowych beretów. Znam takich darmozjadów, którzy mają dwie lewe ręce do pracy, ale za to znają doskonale wszystkie przepisy dotyczące pomocy społecznej i dodatków socjalnych - robota "be" ale kasę, dodatki i darmowe żarcie brać to są pierwsi.

  ps. Co to jest "kostka robike"

  0 0
 • ~werkk 2010-08-31 08:40:56

  Student trudno mi wypowiadać się o konkretnych osobach bo ich nie znam ale na pewno i Ty i Ja znamy z swojego otoczenia ludzi którym jest ciężko maja problemy finansowe i to nie dlatego ze nie chce się im pracować bo fakt ze tacy tez są i jest ich dużo. ja pisze o normalnych rodzinach ludziach uczciwie pracujących nie każdy jest wykształcony, zaradny, i dobrze bo są potrzebni tez fachowcy. polecam wiersz naszego wieszcza Juliana Tuwima "Wszyscy dla wszystkich" Ludzie maja w D kto rządzi chcą tylko zarobić tyle aby godnie żyć a w Polsce dla 80% jest to w sferze marzeń bo co miesiąc zastanawiają się czego mogą nie zapłacić maja wybór nie kopic dzieciom książek czy nie zapłacić czynszu bo raczej zagłodzić ich normalna matka nie chce. brak pieniędzy w rodzinie to kłótnie i tak zapewne było w opisywanej rodzinie kolejny krok w takiej sytuacji to alkohol sumując to mamy agresje. Winny jest system rządzenia brak pomysłu na rozwiązanie tej sytuacji. logiczne ze to nie wina prezydenta Fudalego ale tez On nic nie robi aby to zmienić w ramach swoich mozliwosci a jakieś mozliwosci ma jako prezydent bo to on decyduje jak maja zagłosować radni PIS i BSR A sam wiesz jak to wygląda zamiast pomagać mieszkańcom Rybnika to szkodzą możne kiedyś będzie temat jak szkodzą to się odniosę do tego tematu.

  0 0
 • ~akuku 2010-09-01 07:21:13

  student leszczu jeden chyba masz ograniczenie intelektualne skoro myślisz, że boguszowice to tylko pekin...skoro mieszkankarybnika śmierdzi boguszowicami to czym Ty śmierdzisz zdechłym capem????? odwal się od boguszowic bo zaczynasz mnie denerwować, swoimi głupimi postami pokazujesz, że nawet Twoje IQ nie dorównuje dziecku z boguszowic, Jak dla mnie to jesteś kolejną chudziną siedzącą przed kompem, która nie daje rady dzieciakom z podwórka to zgrywa twardziela na portalu...pewnie nick wymyśliłeś, żeby zgrywać inteligencje a kształcenie skończyłeś na przedszkolu...jeżeli nie masz do niej szacunku jako do użytkownika portalu to tępaku jest takie coś jak szacunek do kobiety ale skąd chłopczyk zmieniający rączki może o tym wiedzieć....

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 507