zamknij

Wiadomości

Strzały w Boguszowicach. Policjanci ujęli 31-latka

2022-04-08, Autor: bf

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali mieszkańca Rybnika podejrzanego o zniszczenie samochodu oraz o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 52-latka. Rybniczanin strzelał z pistoletu pneumatycznego, w kierunku mężczyzny i jego samochodu. 31-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Reklama

Do zdarzenia doszło na parkingu przy ulicy Patriotów w Rybniku.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowicach został powiadomiony przez 52-latka, że nieznana mu osoba oddała w jego kierunku kilka strzałów z przedmiotu przypominającego broń. Okazało się, że mężczyzna chciał wyrzucić śmieci i wówczas padły strzały. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały przednie drzwi volkswagena, którym przyjechał poszkodowany wraz z żoną – mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Intensywne i sprawne działania śledczych z Boguszowicach pozwoliło na szybkie ustalenie i zatrzymanie podejrzanego o ten czyn.

Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Rybnika, dobrze znany miejscowym stróżom prawa. Kryminalni zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której sprawca strzelał do pojazdu, narażając tym samym na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 52-latka – dodaje policjantka.

Rybniczanin usłyszał już zarzut i został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich kontaktów z pokrzywdzonymi i zakazem zbliżania się.

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~zatroskany 2022-04-08
  13:36:15

  66 6

  "Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia."
  Heh, chyba pozostaje się śmiać, bo na płacz już za późno.
  Chłop strzela do innego człowieka i 3 lata? Ja rozumiem, że pneumatyczny pistolet, ale następnym razem może nie być.

 • ~norton 2022-04-08
  13:41:09

  18 21

  To co na zdjęciu to nie jest, nie była i nie będzie broń pneumatyczna. Pani Policjantce powinien być znany taki dokument jak "Ustawa o broni i amunicji".
  Jeśli nie niech przeczyta. Potem nie będzie opowiadać niestworzonych rzeczy.

 • ~tesla 2022-04-08
  15:32:44

  48 3

  Chłop strzela do innego chłopa i dostaje dozór policyjny. Wy się tam dobrze czujecie? Trzeba było od razu palcem pogrozić i pouczyć, to dopiero by mu w pięty poszło. Gość powinien być odizolowany w areszcie żeby uniemożliwić mu potencjalną zemstę i/lub uchronić innych przed np. stratą oka po niefortunnym trafieniu.

 • ~modelT 2022-04-08
  16:12:27

  27 22

  Boguszowice....

 • ~KSnake 2022-04-08
  17:03:10

  12 3

  Cóż, czy cytowana Pani Policjant jest biegłą w dziedzinie rusznikarstwa? Czy pracuje w CLKP? Przedmioty widoczne na zdjęciach, o ile dotyczą sprawy, nie przedstawiają broni pneumatycznej w rozumieniu "Ustawy o Broni i Amunicji".

 • ~Onyx01 2022-04-08
  19:01:42

  20 5

  Dostał prokuratorski zakaz zbliżania się który w zasadzie nie ma żadnej mocy prawnej. Jak pojawi się pod domem pokrzywdzonego a pokrzywdzony wezwie policję to ta co najwyżej może go wsadzić do radiowozu, upomnieć i wywieźć kilka domów dalej. Dozór? Dozór nic nie znaczy. Osoba objęta dozorem nie będzie się stawiać. Dopiero za jakiś czas policja może wystosować pismo do prokuratora. Ten skieruje sprawę do sądu a zanim sąd wyznaczył termin rozprawy i podejmie jakiekolwiek działania to jest 4 do 6 miesięcy. W tym czasie taki śmieć może bardzo mocno uprzykrzyć życie pokrzywdzonemu. Mogą tak się bawić z policją w kotka i myszkę po kilkanaście razy dziennie aż w końcu policja będzie mówić pokrzywdzonemu że nie przyjedzie na interwencję jeśli oskarżony o czyny nie jest agresywny bo ma mnóstwo innych interwencji. Sprawa ma sie tak samo z zakazem zbliżania. Dopiero sądowy zakaz nabiera mocy prawnej i przypadku jego złamania oskarżony może zostać umieszczony w areszcie gdzie będzie czekał na dalsze ruchy organów sądownictwa. Witamy w Polszy, krainie prawa :)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2213