zamknij

Wiadomości

Strażnicy w strachu. Bezdomny z HIV i żółtaczką opryskał ich krwią (drastyczne)

2022-07-04, Autor: bf

O tym, że codzienna służba strażników miejskich może być niebezpieczna przekonali się w miniony czwartek dwaj funkcjonariusze patrolujący rejon Śródmieścia. Podczas udzielania bezdomnemu pierwszej pomocy, zostali opryskani jego krwią. Okazało się, że mężczyzna jest nosicielem wirusa HIV.

Reklama

Przejeżdżając ul. M.C. Skłodowskiej strażnicy miejscy zauważyli siedzących na ławce mężczyzn. Były to znane rybnickim funkcjonariuszom osoby bezdomne, które często spożywają alkohol w tego typu miejscach.

Gdy strażnicy weszli na skwer jeden z mężczyzn uciekł. Druga osoba podeszła do funkcjonariuszy i powiedziała, że nie może chodzić. Pokazała strażnikom nogę, z której sączyła się krew. Funkcjonariusze powiadomili pogotowie ratunkowe i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Przy próbie zatamowania krwotoku, jedna z żył pękła i zostali opryskani krwią – relacjonuje Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Podczas udzielania pierwszej pomocy mężczyzna tracił przytomność.

Okazało się, że mężczyzna, któremu udzielali pierwszej pomocy był nosicielem wielu chorób zakaźnych w tym HIV oraz żółtaczki.

Pogotowie ratunkowe zabrało mężczyznę do szpitala, a funkcjonariusze czekają na wyniki badań, które będą cyklicznie powtarzane – dodaje Dawid Błatoń.

Miejsce zdarzenia zostało uprzątnięte i zdezynfekowanie Przez Rybnickie Służby Komunalne.

Oceń publikację: + 1 + 42 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~etet 2022-07-04
  11:23:36

  91 17

  Tragedia. I jak tu mieć jakąkolwiek empatię czy chęć pomocy? Menelstwu życzę żeby uwolniło świat od siebie, strażnikom żeby pozostali w zdrowiu.

 • ~zaniepokojony 2022-07-04
  11:49:33

  66 15

  To oni nie wiedzieli, żeby bez rękawiczek i maski do nich nie podchodzić , przecież oni mają wszystkie choroby ! Rybnik miastem bezdomnych nie od wczoraj. Wydajemy na ich utrzymanie jakie 1,5 mln inne miasta nie mają z tym aż takiego problemu. Rybnik jest dla nich atrakcyjny i tutaj przybywają z całej okolicy.

 • ~Moneta 2022-07-04
  12:06:46

  26 11

  Ich pracodawca powinien miec na stanie leki antywirusowe. HIV em wbrew pozorom nie jest latwo sie zarazic a nawet jesli do tego dojdzie podanie leku w ciagu 48h jest w stanie zabic wirusa z prawie 100% skutecznoscia. W ostatecznosci zycie z HIV to juz nie wyrok, lekarstwa w Polsce sa refundowane. Jesli sie bierze to nikogo sie nie zaraza. Gorzej jest z zoltaczka, bo jest latwiej sie zarazic i nie kazda da sie leczyc.

 • ~skuty 2022-07-04
  13:02:01

  68 3

  Ten "park" i ta ławka to jest 24/7 obstawione przez menelstwo, które każdego dnia nęka ludzi na skłodowskiej czy raciborskiej. Straż miejska czy policja karze ich mandatami(chciałbym zobaczyć ile tych mandatów zostało zapłaconych) i tyle.

  Tu trzeba zdecydowanych kroków bo nie może być tak, żeby porządni obywatele byli nękani każdego dnia przez taki element pełny paskudnych chorób.

  A nie tylko dorosłych, bo również młodzież i pewnie dzieci też są nękane bo dla menela liczy się tylko wydębienie złotówki na wino i nie mają żadnych skrupułów.
  Fajne centrum miasta, gdzie dziecko może zostać zarażone hivem przez nawalonego menela..

  Brawo urząd, brawo służby..

 • ~moratorek 2022-07-04
  13:12:32

  50 5

  Tytuł artykułu rzeczywiście drastyczny. Myślałem, że bezdomni celowo opryskują inne osoby zakażoną krwią. Tutaj przypadkowy incydent podczas udzielania pomocy. Strażnicy w strachu? Mam nadzieję, że pracownicy RSK podeszli do sprawy bardziej profesjonalnie i nie będzie kolejnego artykułu zaczynającego się od słów: "Pracownicy RSK w strachu. Mieli kontakt z zakażona krwią". Chciałem jednocześnie zauważyć, że wielu mieszkańców naszego miasta codziennie ma problem z bezdomnymi, a w centrum trudno znaleźć ławkę na której można usiąść bez obaw.

 • ~Sinner 2022-07-04
  17:05:00

  48 8

  Obecnie Rybnik brzydzi mnie jako miasto. Kiedyś było super, tak do połowy lat 90-tych. Aż chciało się jeździć pochodzić po sklepach czy targu. Teraz jadę tam jeżeli muszę coś załatwić. Syf, dno i patologia, a władze nic z tym nie robią.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 520