zamknij

Biznes

Staże i dotacje dla osób przed 30-stką

2012-07-12, Autor: Redakcja
Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku uruchomił specjalną pulę środków na staże i dotacje na  działalność gospodarczą dla osób do 30 roku życia w ramach programu specjalnego. Osoby ubiegające się o wsparcie w ramach projektu muszą być zarejestrowane w Urzędzie Pracy przez okres minimum 3 miesięcy.

Reklama

Grupę docelową będą stanowiły osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku jako bezrobotne i które nie ukończyły 30 roku życia.

W ramach programu na uczestników czekają dwie ścieżki wsparcia. Pierwsza ścieżka wsparcia to zewnętrzne wsparcie finansowe dla osób które chcą założyć własną działalność gospodarczą, w tym: szkolenie z przedsiębiorczości, przyznanie dotacji na własną działalność gospodarczą w kwocie do 16 tys. 500 zł, wsparcie pomostowe na pokrycie obligatoryjnych kosztów takich jak: ubezpieczenie społeczne, ZUS w jednorazowo wypłaconej kwocie 1 tys. 500 zł, możliwość skorzystania z indywidualnego doradztwa z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Izby Przemysłowo Handlowej w Rybniku, Cechu Rzemiosł Małej i Średniej Przedsiębiorczości, coaching biznesowy.

 

Druga ścieżka wsparcia to możliwość odbycia stażu u pracodawcy wraz ze dodatkowym wsparciem, w tym: pośrednictwem pracy, poradnictwem zawodowym, szkoleniami i kursami. Dodatkowo Pracodawcy którzy zatrudnią stażystów otrzymają dodatkową premię za każdy miesiąc odbytego stażu w wysokości 400zł. O przeznaczeniu tych środków decyduje sam pracodawca.

 

Szczegółowe informacje na temat realizowanego projektu można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku, pok. 201 bądź pod nr tel. (32) 422 60 95, wew. 231. Informacje o stażach można uzyskać w pokoju 107 bądź pod nr tel. (32) 42 30 567. Informacje o jednorazowym wsparciu na założenie działalności gospodarczej uzyskać można w pokoju 105, lub pod nr tel. (32) 422 60 95, wew. 209.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~Ksenopita 2012-07-12 10:04:07

  To jest chore. przed 30tką, po 30tce, po 50ce, przed 50tką. Ile kosztuje utrzymanie tych pasożytów, którzy biorą pieniądze rozdzielając nasze pieniądze, dyskryminując jedną część społeczeństwa kosztem drugiej. Gdzie tu sprawiedliwość i równość jak jednym się daje a innym nie? Swoje pieniądze dzielcie wedle waszych debilnych zasad a nie moje, nasze. Zlikwidować wszystkie pasożytnicze instytucje jak Straż Miejską i PUP... Pieprzona, jawna gra pozorów. Rzygać się chce. Zróbcie badania czy więcej jest bezrobotnych szatynów czy blondynów. Jak więcej blondynów to im dajcie kasę a szatynom nie. Takie macie debilne kryteria. Założę się, że wśród mężczyzn z małym fiutem jest również więcej bezrobotnych. Zaopatrzyć PUP w linijki i przydzielać dotację tym z małymi fiutami. Dawać grubym i brzydkim. Oni też mają mniejsze szanse u pracodawcy! Bezzębnym i tym, którym śmierdzi z buzi. Oni też stanowią duży odsetek bezrobotnych. Ale zabierać wszystkim równo...

  0 0
 • ~auralfloat 2012-07-12 15:17:23

  ~Ksenopita, dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gosp. pochodzą z funduszy europejskich. Z tymi kryteriami to przesadzasz, być może nie potrafisz znaleźć sobie pracy i się tu wyżywasz. Szkoda, że w zeszłym roku było tylko 15k na rozkręcenie działalności o 0zł na opłacanie ZUSów. Obecnie nie opłaca się zakładać dz.gosp. bo rząd dąży do tego by zlikwidować niższe składki dla nowych przedsiębiorców. Drugi typ pomocy, polega na tym, że np. po półrocznym stażu pracodawca będzie z tych 400zł mógł opłacić prawie połowę durnych składek.

  0 0
 • ~ 2012-07-12 19:29:23

  a kto płaci składki za stażystę ? cos mi sie wydaje ze UP

  0 0
 • ~ 2012-07-12 19:32:54

  tu hest fajnie o stażystach http://e-rachunkowosc.pl/artykul.php?view=49

  0 0
 • ~Ksenopita 2012-07-12 23:16:16

  ~auralfloat czyżbyś był jedną z wielu osób, które myślą, że fundusze europejskie to taki dzbanek na końcu tęczy? Ja jestem Europejczykiem więc to moja kasa. Ja pracuję i podatki płacę i to moje pieniądze rozdzielają. Niech przestaną mi zabierać i dzielą swoje a nie moje. Co tydzień na samej stacji benzynowej wpłacam kilkaset złotych podatku. A jak patrzę w GPS to mi pokazuje Europę jako moją lokalizację...

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2012-07-13 14:38:30

  ksenopita- mylisz się. To są pieniądze Niemca, Holendra itd Polska znacznie więcej wyciąga z tego worka niż wpłaca, zatem.. Ja się im wcale nie dziwie, że maja oczekiwania co do tego na jakie grupy i dlaczego wydamy. po równo to było w PRL. I wyszło chu..o

  0 0
 • ~auralfloat 2012-07-13 17:50:30

  ~karolewski, stażysta jest opłacany albo z funduszy europejskich, albo przez pracodawców, albo przez pieniądze UM. ~Ksenopita, mówiąc o funduszach europejskich nie mam na myśli funduszy Polski - członka Unii, tylko o pieniądzach podatników całej Unii występujących pod postacią np. Kapitału Ludzkiego. Jeśli masz problem z Unią, nikt nie broni ci się wyprowadzić do Mołdawii, Burkina Faso albo innego Surinamu.

  0 0
 • ~Ksenopita 2012-07-14 10:18:43

  ~jedrek_1_1 dopóki nie zrozumiecie że będąc w unii stanowimy jedność dopóty nie zrozumiecie o czym mówię. Dopóty nie zrozumiecie, że każdy podarowany komuś eurocent został komuś zabrany dopóty nie zrozumiecie o czym mówię. Bycie w unii nie polega na tym, żeby się cieszyć tym, że dostałem za friko pieniądze, na które ciężko pracował jakiś Niemiec czy Holender. Jesteśmy Europejczykami, tak jak inni więc bądźmy solidarni bo te słowo akurat w Polsce ma swoją historię. ~auralfloat ja problemu z Unią nie mam. Problem z unią ma ten, który na niej pasożytuje, bo jak pieniążki się skończą to unia już będzie bee i będziecie głośno wołali, że chcecie referendum w sprawie wyjścia. Każdy ma we łbie jakiegoś Janosika czy Ribin'a Hood'a. Tylko i jeden i drugi rabował niby dla biednych ale sobie połowę zostawiali. Zbójnicki system podatkowy tak działa. Niedawno obchodziliśmy dzień wolności podatkowej. Czyli po pół roku pracy na tych darmozjadów w końcu pracujemy na dobro swojej rodziny i przyszłość naszych dzieci. Przestać zabierać, to nie będzie trzeba rozdawać.

  0 0
 • ~auralfloat 2012-07-14 13:43:19

  Staże i dofinansowania dla tych przed 30-tką, promocje zatrudnienia dla 50+. A co z resztą? Nie ma tematu? Nie są wygodni dla statystyk? Czego nie widać, tego nie ma?

  0 0
 • ~ 2012-07-14 15:38:40

  ~auralfloat, Surinam to bardzo sympatyczne państwo. Kiedyś (całkiem niedawno) kolonia holenderska. Po uzyskaniu niepodległości wielu dorosłych mieszkańców przeniosło się do Holandii (do lepszego świata) i kraj musiał zmagać się z kryzysami. Nie wiem, jak tam jest obecnie, ale ponoć mają demokrację parlamentarną i większość społeczeństwa stanowią ludzie młodzi. Twój wpis, w którym proponujesz komuś wyprowadzkę do jakiegoś Surinamu jest chyba krzywdzący dla tego państwa. Jeśli interesujesz się piłką nożną, to wiedz, że tacy świetni piłkarze (reprezentanci Holandii) jak Clarence Seedorf i Edgar Davids pochodzą właśnie z Surinamu. Ponoć Ruud Gullit i Frank Rijkaard też, ale oni chyba wstydzą się tego i oficjalnie niby urodzili się w Amsterdamie. To tak samo jak Zbysiu 'pszczółka Maja' Wodecki, który urodził się w jakiejś wiosce pod Wodzisławiem, a wszędzie podaje, że urodził się w Krakowie. Pozdrawiam :)

  0 0
 • ~auralfloat 2012-07-14 16:11:13

  No i?

  0 0
 • ~ 2012-07-14 17:31:21

  jak nas ktos sie pyta skąd jestesmy to tez mowimy ze z Gliwic, dopiero potem ze mieszkamy pod Rybnikiem w lesie

  zbyszkowi to juz w ogóle się nie dziwie

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2012-07-14 19:53:57

  ksenopita- solidarnie nie oznacza po równo. solidarność polityki europejskiej polega na wspólnym ustalaniu priorytetów. Problemem numer 1 w Europie jest bezrobocie młodych. To dotacje idą na nich. Jaka nie pójdą - nasi będą odbierać pracę młodym Niemcom. Kumasz to człowieku? Powołując się na wartości piszesz o urawnilowce. Zgroza

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2654