zamknij

Wiadomości

Statuetki wręczone! Oto zwycięzcy konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2013!

2014-02-13, Autor: Dominika Kuśka
Dziś wieczorem w czasie uroczystej gali poznaliśmy Ludzi Roku Rybnik.com.pl 2013. W tym roku statuetki trafiły do Henryka Pierchały, zespołu Chwila Nieuwagi, Roberta Słupika oraz Damiana Homoli.

Reklama

Już kilka dni temu poznaliśmy laureata wyróżnionego przez naszych czytelników. Damian Homola – właściciel firmy Prestige, w czasie gali z rąk wiceprezydent Joanny Kryszczyszyn odebrał Nagrodę Internautów. –  To dla mnie wielki zaszczyt. Cieszę się, że wysiłki moje i moich pracowników zostały docenione przez internautów. Dziękuję wszystkim za oddane na mnie głosy – mówił Damian Homola.

Zwycięzców pozostałych trzech kategorii wybrała Kapituła konkursu, która wspólnie debatowała nad dokonaniami wszystkich nominowanych, a później przyznawała indywidualne oceny. Wyniki głosowania aż do rozpoczęcia gali były tajne.

O statuetkę Człowieka Roku Rybnik.com.pl 2013 w kategorii Biznes ubiegali się: Damian Homola - właściciel firmy Prestige, Katarzyna Grudzień - właścicielka Centrum Medycznego Lift Med SA, Henryk Pierchała - właściciel wielopokoleniowej, tradydyjnej piekarni, a także Andrzej Holona - mistrz stolarski. Decyzją Kapituły nagroda trafiła w ręce Henryka Pierchały, któremu statuetkę wręczył zeszłoroczny zwycięzca Rafał Piszczek. – Prowadzenie piekarni to trudna praca, która dziś została nagrodzona. To ważne wyróżnienie. Dzięki niemu wiemy, że nasza praca, nasze wypieki są potrzebne rybniczanom – dziękował nagrodzony właściciel wielopokoleniowej, tradycyjnej rybnickiej piekarni "Pierchała".

W kategorii Kultura do tytułu Człowieka Roku Rybnik.com.pl 2013 byli nominowani: zespół Chwila Nieuwagi, Ilona Kargul - założycielka i szefowa Śląskiego Centrum Muzycznego „Muzyka i Ruch”, Marcin Komorowski - animator kultury oraz grający bluesa zespół The Blues Experience. Statuetkę otrzymał zespół Chwila Nieuwagi. Nagrodę wręczył im były laureat oraz członek Kapitału konkursu, Michał Wojaczek. –  Miniony rok w naszym zespole obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Dużo napracowaliśmy się na nową płytą. Dziękujemy za tę nagrodę. To dowód na to, że nasza muzyka ma swoich fanów, jesteśmy wam potrzebni– mówił Andrzej Czech z zespołu Chwila Nieuwagi.

W kategorii Sport nominowani do nagrody byli: Mariusz Prudel – siatkarz plażowy, olimpijczyk z igrzysk w Londynie, Agata Perenc – dżudoczka, Robert Słupik – organizator Tour de Rybnik oraz Anna Mroszczak - szpadzistka Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. W tym roku po raz pierwszy nagrodzony został Robert Słupik. Organizator wyścigu Tour de Rybnik po raz pierwszy otrzymał statuetkę Człowieka Roku Rybnik.com.pl. – To wielki zaszczyt zostać docenionym za to, co robi się dla Rybnika. Serdecznie dziękuję. To również duża motywacja na przyszłość – mówił zwycięzca w kategorii Sport.

W tym roku po raz pierwszy w czasie gali wręczono nagrody laureatom konkursów Człowiek Roku portali tuWodzisław.pl, tuŻory.pl oraz tuJastrzębie.pl. Zwycięzcy zostali wyłonieni w głosowaniu internetowym. W powiecie wodzisławskim najwięcej głosów zdobyła - Monika Sobik, w Żorach - Agnieszka Wronka, a w Jastrzębiu - Bogusława Piechoczek. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym bankiecie.

> Zobacz fotorelację z gali finałowej Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2013


Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~ 2014-02-13
  21:00:44

  5 0

  Trochę dziwne, że w 140-tysięcznym mieście w kategorii "sport" nie wygrywa czynny sportowiec. Taki mamy sport w naszym mieście. Gratuluję Panu Słupikowi. Dzięki jego zaangażowaniu przynajmniej było głośno o Rybniku w ogólnopolskich mediach (Tour de Rybnik). Reszta laureatów to żenada. Nie będę wypowiadał się o jakości chleba Pana Pierchały, bo pamiętam pieczywo z tej piekarni z lat 70-tych. Wtedy były tam olbrzymie kolejki, bo pieczywo Pierchały było uważane za najlepsze w Rybniku. I słusznie. Teraz jakoś nie widać tych kolejek. Nie dziwię się. Jednak wypowiedziałem się. Sorry.

 • ~Eberhard Mock 2014-02-13
  21:10:43

  3 0

  Co do dawnego chleba Pierchały, racja Tytusie. Na nim się wychowałem, kolejki też pamiętam. Zawsze trafił się jakiś klient, który życzył sobie chlebuś "ostrzejszy". Za cholerę nie wiedziałem o co tym ludziom chodzi, ale podejrzewałem, że zamierzają ostrym chlebusiem coś heblować albo szlifować ;)

 • ~orient 2014-02-13
  23:43:33

  13 0

  A czemu nagrodę wręczała pani Kryszczyszyn, a nie pan Fudali? Zabrakło sił? To jak on chce w tych wyborach startować skoro nie może pojawić się na kilkanaście minut aby na jakieś uroczystości wręczyć statuetki? @Don Tytus @Eberhard Mock pieczywo od Pierchały jest genialne, a ówczesne kolejki wynikały z mało sprawnej obsługi. Jedna powolna pani a chętnych na dobre pieczywo mnóstwo. Poza tym w czasach dawnego ustroju ludzie jedli dużo więcej pieczywa niż obecnie. Kolejki byłu spowodowane tym, że więcej ludzi przychodziło w określonej porze - do południa. Po południu pieczywa już po prostu nie było. To jest w ogóle nieporównywalne.

 • ~jaga 2014-02-14
  08:33:36

  0 0

  Robert - gratuluję - twoje wysiłki zostały w końcu docenione. Mam nadzieję, że TDR będzie na stałe w kalendarzu imprez sportowych i że będziecie to wydarzenie rozwijać.

 • ~zoza 2014-02-14
  09:36:19

  0 0

  :)

 • ~co to jest ? 2014-02-14
  13:16:06

  12 0

  Brawo dla P. Pierchały! - to jedyna osoba, na którą oddaję swój głos w tym konkursie i cieszę się, że tym razem nie był zmarnowany! Chleb jest rewelacyjny! - szczególnie ten żytni na zakwasie, w różnych wariantach :) Od kilkunastu lat proszą mnie o ten chleb znajomi mieszkający poza Rybnikiem, aby kupić dla nich "przy okazji" ... i zamiast upominkowej kawy czy czekolady zawsze kupuję "chleb od Pierchały". Polecam też kołocz i bułki, które nie zamieniają się w kamień w dniu następnym. Myślę, że to bardzo zasłużona nagroda dla całej firmy i wszystkich pracowników. Brak kolejek wynika m.in. z tego, że można ten sam chleb kupić w kilku sklepach, że w godzinach handlowego "szczytu" przy ladzie są nawet 2-3 osoby sprzedające - po prostu dobra organizacja pracy. Jeszcze raz gratuluję serdecznie i pozdrawiam całą ekipę piekarni.

 • ~RobBob 2014-02-15
  05:21:29

  4 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Porta 2014-02-15
  21:47:32

  10 0

  Dlaczego Brylant Ostrzołek tak łatwo wchodzi na imprezy miejskie ze swoimi cateringami? Zmysł menadżerski czy zasługa ciotki Ryszki? Pachnie na przekręt w stylu występu Bloo przed Gunsami. Nie od dziś Rybnik jest znany z drobnomieszczańskich układzików.

 • ~gots 2014-04-01
  14:51:07

  0 0

  bułki od pierchały niczym nie róznią się od tych z ciasta mrożonego z supermarketu. Mi smakują bułki z piekarni Ryszka na ulicy Wodzisławskiej, co prawda spieczone ale nie dmuchane, polecam (ostatnio kupiłam 2 i zważyłam, 1 miała 110 gr 2 98 gr, koszt 1 bułki 0,60 gr)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2652