zamknij

Biznes

Startuje Rybnickie Biuro Karier

2011-03-11, Autor: Redakcja
Jutro w budynku „Okrąglaka”, w siedzibie fundacji Business for Future, rozpoczyna działalność Rybnickie Biuro Karier.

Reklama

Placówka ma być odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi w zakresie podstawowego doradztwa na temat rynku pracy i pozyskiwania środków na działalność gospodarczą.

- Możliwości pracy w trakcie studiów, poodnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności jest sporo, trzeba tylko wiedzieć jak się za to zabrać. Mamy nadzieję, że nasza oferta spotka się z zainteresowaniem młodych ludzi – mówi Wojciech Kiljańczyk, jeden z pomysłodawców, radny miasta Rybnik, który rok temu powołał Chwałowickie Biuro Karier.

 

W nowym biurze zainteresowani dowiedzą się, jak założyć własną firmę, pozyskać środki na działalność gospodarczą, przygotować się do rozmowy z pracodawcą, czy prawidłowo napisać CV i list motywacyjny. - Dopiero od niedawna prowadzone są w szkołach i na uczelniach zajęcia z podstaw przedsiębiorczości, bo wcześniej bardzo tego brakowało. Najlepszą szkołą przedsiębiorczości jest jednak założenie własnej firmy – twierdzi Radosław Knesz z fundacji Business for Future.

 

Rybnickie Biuro Karier prowadzone będzie wolontariacko, a porady udzielane bezpłatnie. Placówka będzie czynna w co drugą sobotę każdego miesiąca w godzinach od 9.00 do 15.00.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (26):
 • ~lukaszn84 2011-03-11
  16:57:28

  0 0

  MOŻE W DUŻYM MIEŚCIE MIAŁOBY SENS TAKIE BIURO KARIER ALE NIE W RYBNIKU !!! RYBNIK TO PROWINCJA !!! NIE CZRUJMY SIĘ, TUTAJ DLA OSÓB STUDIUJĄCYCH LUB PO STUDIACH NIE MA ŻADNYCH KONKRETNYCH OFERT PRACY !!! WIĘC NAPISANIE NAJLEPSZEGO CV LUB LISTU MOTYWACYJNEGO NIC NIEDA!!! WIĘKSZE SZANSE MAJĄ OSOBY PO SZKOLE ZAWODOWEJ, RENCIŚCI, EMRYCI I OSOBY Z GR. INWALIDZKĄ !!! PODZIĘKUJMY ZA ROZWÓJ TEJ PROWINCJI PANU ADAMOWI F. KTÓRY NIC NIE ROBI ŻEBY ROZWIJAĆ RYBNIK !!! PANU FUDALEMU MARZY SIĘ SPRZEDANIE TERENÓW INWESTYCYJNYCH, PYTANIE KTO BĘDZIE INWESTOWAŁ NA TAKIEJ WSI JAKĄ JEST RYBNIK ? !!

 • ~auralfloat 2011-03-11
  17:49:05

  0 0

  ej, c o to znaczy, że nie ma dla osób po studiach pracy? To jakaś postawa roszczeniowa, że może ma być jakaś ustawa zapewniająca pracę? Może jak taki Kononowicz wymyślił, że ma być i już?!?! Typowe myślenie nieudacznika. Jak masz problem zrób inne studia, ucz się języków, kończ kursy, zmień miejsce zamieszkania - wyjedź w Polskę, wyjedź na zachód. Jakim prawem obwiniasz aktualny stan? Fudali akurat ma znikomy wpływ na stanowiska pracy (chyba, że dla swoich rodzin i znajomych na stanowiska adm.). Trzeba się wziąć za siebie, a nie obwiniać poszczególne rządy. Jak czytam czasami wypowiedzi na ogólnopolskich portalach to włos się jeży. A to PO winne, a to PiS. No bzdury totalnie nierobów i roszczeniowców! Weź synku otwórz biznes, pono prostytucja ma się dobrze.

 • ~Luk 2011-03-11
  19:37:37

  0 0

  praca dla automatyka od zaraz!
  zainteresowani mogą wysłać CV na technoserwis@technoserwis.com
  przepraszam za spam, ale skoro czytam, że pracy nie ma to informuję

 • ~Orlik 2011-03-11
  20:45:57

  0 0

  Już nie róbcie takiej wiochy z tego Rybnika. W Wodzisławiu od kilku lat działa podobne biuro karier, a tam to dopiero jest posucha z inwestorami

 • ~ 2011-03-11
  21:07:22

  0 0

  nikt nikogo nie zmusza do studiowania "Gównianych kierunków"po to żeby tylko studiować.Słychać potem tylko narzekania .....gówniany kierunek = gówniana robota lub jej brak i tyle

 • ~inzynier 2011-03-11
  23:30:49

  0 0

  HiHiHi, a ci dalej swoje. CV pomogą napisać i pokażą drogę do urzędu pracy.To się "biuro opowiadania bajek" powinno nazywać.
  Durnota! Rząd Platformy Obywatelskiej obciął w ramach oszczędności środki dla urzędów pracy .Naiwnych w tym kraju nie brakuje.Kto wierzy w takie doradztwo ? Chwałowickie,rybnickie i.t.d. Toż to cała sieć.A tak na boku to rybnickie biuro w biurze pana posła Krząkały?

 • ~forumowicz 2011-03-12
  13:34:10

  0 0

  GŁOSUJMY NA RYBNIK:
  http://monopoly.pl/

 • ~ 2011-03-13
  09:36:02

  0 0

  Biuro karier to to może i jest. Pytanie brzmi, dla kogo te kariery mają być :)

 • ~Arteks 2011-03-13
  11:26:30

  0 0

  @lukasz84 - możnaby nieco zmienić twoją wypowiedź i też by pasowało: Może w dużym kraju miałoby sens takie biuro ale nie w Polsce!!! Polska to prowincja!!! Nie czarujmy się, tutaj dla osób studiujących lub po studiach nie ma żadnych konkretnych ofert pracy itd Myślę, że osoby które nie mają pomysłu na życie są po prostu pożałowania godne... Weźmy takiego premiera Tuska który pochodzi z Gdańska (dużego ośrodka akdemickiego) i przez pewien czas dorabiał jako zmywacz okien! Wiele znanych osób w czasie studiów czy po studiach borykało się z różnymi problemami (niezależnie od miejsca studiów i miejsca zamieszkania) ale przez swój spryt czy też kreatwyność doszli do tego do czego doszli. Zawsze można o swoje niepowodzenia obwiniać rodziców, premiera, prezydenta miasta czy też nauczycieli ale tak naprawdę pomyślność w dużej mierze zależy od nas samych. Lukasz84 - jeśli ci coś nie pasuje to przeprowadź się do Wrocławia czy Warszawy albo od razu Londynu i Berlina - spróbuj czy dasz tam rady albo też zostaniesz przygnieciony przez innych. Łatwo wyrażać swoje poglądy jeśli się jeszcze niczego nie przeżyło. Ja znam osoby które mieszkają lub pochodzą z dala od Rybnika i właśnie tutaj znaleźli swoje miejsce do pracy, a niektórzy nawet do życia. A samą akcję popieram. Każda działalność dla dobra naszego miasta powinna być pochwalana niezależnie kto za tym stoi.

 • ~Jaro 2011-03-13
  13:25:40

  0 0

  -Arteks- Tusk z wykształcenia jest historykiem, dlatego też musiał po studiach zmywać okna i trzymać się marnych prac dorywczych. Gdyby pomyślał przed wyborem studiów o swojej przyszłości zapewne nie wybrałby takiego kierunku studiów, w którym i tak się teraz nie realizuje. A tak niestety przyszło nam mieć tak nędznego premiera, historyka, bez wizji i pomysłów reformatorskich. A co do tematu wątku - bardzo fajnie, że młodym chce się coś robić za darmo. Największą wątpliwość mam do możłiwej jakości świadczonych przez to biuro usług. Pan Kiljańczyk ukończył socjologię, tak więc wykształcenie nie pozwala mu na jakąś sensowną pomoc doradczą w sprawach zakładania firmy lub profesjonalnych szkoleń. W dzisiejszych czasach, z tego co wiem, pisania CV uczą w szkołach a informacji o dotacjach i podnoszeniu kwalifikacji udzielają urzędy pracy. Tak więc nie widzę sensu tworzenia kolejnego biura dla samej idei tworzenia kolejnego biura, mającego niewątpliwie wypromować co niektórych młodych wilczków bawiących się w politykę. Ciekawi mnie również powiązanie tego biura z fundacją B4F, której statutu nie potrafię nigdzie odnaleźć.

 • ~wodziu 2011-03-13
  22:48:03

  0 0

  Jak zawsze nic tylko wietrzycie spiski. Biuro nie ma nic wspólnego z biurem posła Marka Krząkały poza tym, że znajduje się w tym samym budynku. Fundacja, o ile dobrze zrozumiałem użycza jedynie swojego biura. Ludzie chcą coś zrobić, a wy jak zwykle widzicie w tym polityczną zagrywkę. Zamiast oczerniać Wojtka Kiliańczyka i podważać jego umiejętności, sami poświęćcie swój czas na pracę w tym biurze skoro znacie się na tym lepiej.

 • ~Jaro 2011-03-13
  23:29:18

  0 0

  -wodziu- osobiście myślę, że udzielam się w najlepszy możliwy sposób = tworzę rzeczywiste miejsca pracy a nie wirtualne biura, które powtarzają to co robią inne jednostki do tego powołane w sposób profesjonalny (PUP). Poddaję w wątpliwość umiejętności i wiedzę absolwenta socjologii w tematyce zakładania i prowadzenia przedsiębiorstwa oraz doradztwa w sprawach przeszkoleń, szczególnie profesjonalnych (o których z racji wykształcenia Pan W.K. zapewne pojęcia nie ma żadnego). Pan W.K. może mieć pojęcie w tej tematyce co najwyżej teoretyczne. A teoretycy nie przyczyniają się do znalezienia realnej pracy lub bagatela stworzenia czegoś co miałoby ręce i nogi. Jeśli znalazłaby się w tym biurze choć jedna osoba z kręgu przedsiębiorców to co innego. Aktualnie jednak wygląda to działanie W. Kiljańczyka na czysto populistyczną zagrywkę w stylu: "a tak sobie wymyśliłem siedząc w pubie przy piwku, więc niech będzie - biuro karier brzmi fajnie - co z tego, że nie wnoszę do niego niczego konstruktywnego?".

 • ~Lateks 2011-03-13
  23:46:35

  0 0

  Super ciekawe jaką karierę mi zaproponują jak się udam do takiego biura, fajnie by było gdyby ktoś rzeczywiście potrafił wyjaśnić sprawy prowadzenia działalności gospodarczej, ale przypuszczam że w całym biurze nie ma osoby która by rzeczywiście znała się na prowadzeniu firmy, może się mylę (oby)

 • ~trend 2011-03-14
  10:14:39

  0 0

  pewnie unia daje na to kasę. Łatwy szmal dla właścicieli. Ludziska się zgłaszają i biorą udział w jakiś durnych szkoleniach o niczym, a UE płaci za to. Gratuluję przedsięmbiorczości, a narzekacze niech też sobie założą firmę z jakimiś szkoleniami i doskonaleniem zawodowym.

 • ~charlie 2011-03-14
  11:11:46

  0 0

  Ludzie chcą roboty a nie idiotycznych szkoleń z których nic nie wynika. Gdyby te wszystkie pieniądze, które UE wydaje na takie debilne inicjatywy, dała na stworzenie realnych miejsc pracy to byłoby to dużo mądrzejsze. Tak będą uczyć Cię jak napisać wspaniałe CV. Mam wrażenie, że gdyby ogłosili konkurs na to, który naród pisze najlepsze CV i listy motywacyjne Polacy by to wygrali. Dajcie ludziom robotę a nie zajmujcie się duperelami.

 • ~wodziu 2011-03-14
  19:37:49

  0 0

  ~trend nie siej nieprawdziwych informacji. Gdyby UE dawało na to jakieś pieniądze, to: 1. musiałbym zostać rozpisany konkurs (taką drogą odbywa się nabór na szkolenia); 2. Musiała by pojawić się informacja że odbywa się to przy wsparciu środków z UE (jest to obowiązkowe); Więc jeśli nie masz pojęcia, nie wypisuj co Ci się wydaje, bo wprowadzasz ludzi w błąd (np. ~charlie01).
  Arteks a jakie Twoim zdaniem wykształcenie jest dobre, by pomóc pisać CV i listy motywacyjne? Bo może rzucę wtedy swoje studia techniczne i zacznę studiować kierunek którego nie ma. Wykształcenie zdobywa się nie tylko na uczelni, ale również na wielu różnych kursach i szkoleniach. A skoro uważasz, że socjolog z wykształcenia jest nikim, to jakim cudem otrzymał mandat radnego? Tylko nie mów że na studiach nauczyli go jak manipulować ludźmi.

 • ~auralfloat 2011-03-14
  19:43:29

  0 0

  charlie, a cóż to za komunały: ludzie chcą roboty? Może ma ustawą być zagwarantowana dostępność robót różnorakich dla wszystkich?
  Sama działalność tego typu organizacji jest bardzo pozytywna: organizują szkolenia, na których poznaje się zasady funkcjonowania przedsiębiorstw małych i średnich, organizacji NGO, pomagają często w tworzeniu biznesplanów, w oparciu o które można uzyskać środki na założenie własnej działalności (nie tylko na "zarezerwowane" środki z PUPów). Nauka pisania aplikacji faktycznie niektórym może i by się przydała, organizacje te zajmują się czymś takim w najmniejszym stopniu. Jest wolny rynek, a część takich doradztw zajmuje się jako non-profit, a więc w czym problem? Czyżbyś stracił pracę?

 • ~Jaro 2011-03-14
  20:48:11

  0 0

  -wodziu- i -auralfloat- oczywiście jest wolny rynek i niech każdy robi co chce dopóki nie pierze pieniędzy lub wyłudza pieniądze od państwa. Ja mam tylko i wyłącznie wątpliwości co do JAKOŚCI usług świadczonych przez to biuro. Jest z nim związanych dwóch młodych absolwentów socjologii, bez jakichkolwiek praktycznych umiejętności w prowadzeniu przedsiębiorstwa oraz w sferze szkoleń profesjonalnych (szczególnie technicznych). Ich wiedza jest znikoma na tematy, którymi pragną się w tym biurze tak hucznie zajmować. Co za sens ma tworzenie biura, które będzie obsługiwane przez ludzi nie potrafiących udzielić profesjonalnych porad? Lepiej takiego biura w ogóle nie tworzyć niż tworzyć je dla samej idei. Jeśli już mają taki pomysł to niech przynajmniej zatrudnią tam jakąkolwiek osobę, która miała praktyczną styczność z prowadzeniem przedsiębiorstwa, a nie teoretyków po socjologii, którzy mogą na domiar złego wprowadzać ludzi w błąd swoim brakiem wiedzy na ten temat.

 • ~Radosław Knesz 2011-03-14
  21:53:49

  0 0

  Witam wszytskich serdecznie, jestem tym panem, który szczerzy zęby koło Wojtka Kiljańczyka. To może od początku….Biuro Karier mieści się w Fundacji Business for Future a nie w biurze posła Marka Krząkały. Razem z Wojtkiem udzielamy darmowych konsultacji z zakresu doradztwa personalnego i konsultacji pomysłu na biznes. Nikt nam za to nie płaci, nie finansuje i nie sponsoruje. Wiem że niektórym hipokrytom się to w głowach nie mieści, ale to prawda. Teraz może kilka słów o doświadczeniu „tych dówch absolwentów socjologii, bez jakichkolwiek praktycznych umiejętności”. Wojtek działa w Biurze Karier w Katowicach i to tam zdobył doświadczenie w pracy ze studentami. Ponadto Wojtek działa w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości i ma pod opieką kilkanaście firm, jest radnym, doktoryzuje się i jest świetnym przykładem tego że po socjologii i filozofii można robic coś ciekawego w życiu, mieć z tego pieniądze, realizować się zawodowo i jeszcze dzielić się tym z innymi. Co do mojej skromnej osoby to założyłem dział. gosp. w 2008r, projekt który złożyłem na moją firmę w ramch Programu Innowacyjna Gospodarka 8.1 został rekomendowany do dofinasowania. Obecnie jestem vice prezesem spółki z.o.o oraz trenerem i konsultatntem finansowym. Ponadto osobiście pomogłem w pozyskaniu środków na założenie dział. gosp. wielu bezrobotnym osobom. Więc jeśli drogi jarorybnik666 chciałbyś sprawdzić czy to co mówię jest prawdą to zapraszam do Fundacji, przedstawię ci rekomendacje ze szkoleń i konsultac

 • ~Radosław Knesz 2011-03-14
  21:55:08

  0 0

  Więc jeśli drogi jarorybnik666 chciałbyś sprawdzić czy to co mówię jest prawdą to zapraszam do Fundacji, przedstawię ci rekomendacje ze szkoleń i konsultacji które prowadziłem na Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym, w Fundacji Szansa z Opola i wielu innych… Zapraszam na prześwietlanie mojego doświadczenia i wiedzy praktycznej. Teraz tak sobie myślę jarorybnik666, że w sumie to dobrze że masz wątpliosci, nawet szanuję twoją sceptyczną postawę, tylko proszę cię zanim zaczniesz bluzgać innych… dobrze sprawdz czy nie strzelasz ślepakami.

 • ~M 2011-03-15
  08:08:54

  0 0

  Najłatwiej jest pluć jadem, krytykować i ubliżać innym, zwłaszcza jeśli jest się anonimowym. Polactwo pełną gębą, czego dobitnym przykładem jest właśnie jarorybnik666. Smutne i żałosne.

 • ~grzesnick 2011-03-15
  12:15:36

  0 0

  panie Radku - pownien pan zająć się budowaniem dróg, uczciwą fizyczną praca. A po szychcie chodzić na festyny i bić brawo prezydentowi. Bo taką wizję świata ma jaro i Arteks. Cała reszta się nie liczy. A tak na powaznie - nie ma się co przejmowac tym forumowym pieniactwem. Kolesie maja takie pojęcie o rzeczywistości, że zapewniam Was - moja 90 letnia babcia na wiele aspektów życia ma szersze i ckieawsze spojrzenie.

 • ~maniola 2011-03-18
  09:48:59

  0 0

  przejrzyjcie ogłoszenia o prace.. kogo szuka się w rybniku obecnie! już tu powiedziano: emeryci, renciści, osoby z grupą inwalidzką i osoby po szkołach zawodowych. studentów owszem też, za 5zł na rękę i najlepiej jakby byli dyspozycyjni 7dni w tygodniu po 24h na dobę. ot cała rzeczywistość.

 • ~auralfloat 2011-03-19
  16:06:40

  0 0

  maniola, jak się nie jest specjalistą w żadnej dziedzinie to się właśnie szuka takich prac. Ot cała rzeczywistość. Myślisz, że rynek pracy kończy się dla Rybniczan na takim portalu jak ten?

 • ~Arteks 2011-03-20
  15:54:22

  0 0

  @grzesnick - aleś pojechał z tą babcią ;[ Wcale nie wątpię, że twoja babcia może mieć nowocześniejsze spojrzenie na Rybnik i na to co się w nim dzieje niż ty i ta cała ferajna nieudaczników od Krząkały, którym nie podoba się nic co nowoczesne w Rybniku. Co ciekawe mamy starszą sąsiadkę i parę starszych znajomych i krewnych i wszystkim podoba się współczesny Rybnik i korzystają z wielu jego dobrodziejstw. Nie wiem co się mnie czepiasz. Napisałem, że popieram tę akcję. Wolę aby taki Kiljańczyk czy inny bezrobotny humanista tworzył jakieś biuro karier niż żeby lamentował na forum jak to źle bo Fudali mu pracy nie daje... Pomaganie różnym ofiarom losu jest również moją pasją :)

 • ~ 2011-03-21
  12:24:44

  0 0

  Niech się zacznie coś dziać, zawsze to jakieś wsparcie, po czasie przyjdzie nam ocenić na ile się sprawdza temat.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za autonomią dla Śląska?
Oddanych głosów: 1712