Srebrny medal Kingi Zgryźniak w II Pucharze Polski w Warszawie

2021-11-30, Autor:

Szpadzistka RMKS-u Rybnik, Kinga Zgryźniak wywalczyła srebrny medal w II Pucharze Polski seniorek w Warszawie.

W mieniony weekend w Warszawie odbył się II Puchar Polski seniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. Oczywiście w turnieju nie mogło zabraknąć naszych rybnickich szpadzistek i szpadzistów z RMKS-u.

W pierwszym dniu na plansze wyszły szpadzistki. W stawce 108 zawodniczek z całego kraju oraz Ukrainy, Wenezueli i Kanady rybnickich barw broniły: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Liliana Porwoł i Antonina Korduła.

Najlepiej tego dnia walczyła Kinga Zgryźniak, która dotarła do finału, gdzie spotkała się z tegoroczną olimpijką z Tokyo, Renatą Knapik-Miazgą z AZS AWF Kraków. Tego dnia Krakowianka była znakomicie dysponowana i pokonała naszą zawodniczkę 15:5. Kinga zajęła 2 miejsce i tym samym zdobyła srebrny medal. To w dotychczasowej karierze startów naszej młodej zawodniczki największe osiągnięcie w tej kategorii wiekowej.

W walce o najlepszą 16, przegrywając 1 trafieniem, pożegnała się z turniejem Alicja Klasik, która zajęła 17 miejsce. Dwie nasze debiutantki w turnieju seniorskim, Liliana Porwoł zajęła 44 miejsce, natomiast Antonia Korduła 56. Patrycja Frystacka zajęła 61 miejsce.

Klasyfikacja szpady kobiet:

1. Renata Knapik Miazga AZS AWF KRAKÓW
2. Kinga Zgryźniak RMKS Rybnik
3. Anna Mroszczak AZS WRATISLAVIA (wychowanka RMKS-u Rybnik)
3 Aleksandra Jarecka AZS AWF KRAKÓW

W drugim dniu na plansze wyszli szpadziści. W stawce 106 zawodników najlepiej spisał się Wiktor Wałach, który w walce o najlepszą 16 turnieju przegrał z Bartłomiejem Staszulonkiem z Piasta Gliwice 15:7 i odpadł z turnieju zajmując 30 miejsce. Dominik Sojka zajął 70 miejsce, a jego młodszy brat Adam Sojka -95.