zamknij

Wiadomości

Spotkali się ws. Face 2 Face i nic nie ustalili

2021-02-11, Autor: bf

Wczoraj w rybnickim magistracie odbyło się spotkanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Temat rozmów? Działanie, jakie podjęli pracownicy rybnickiego sanepidu i policjanci względem klubu Face 2 Face. Niczego szczególnego nie udało się ustalić.

Reklama

Spotkanie odbyło się bez udziału mediów. Jak wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu, posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zorganizował prezydent Piotr Kuczera.

- Komendant Policji Miejskiej w Rybniku, przedstawiciel Straży Miejskiej i dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przedstawili działania podjęte wobec klubu Face 2 Face w ostatnim czasie. Uczestnicy spotkania wymienili informacje na temat wydarzeń w klubie z perspektywy podległych służb. Tematem spotkania nie była ocena zasadności wprowadzonych przepisów, czy słuszność działań policji - do takich działań uprawnione są inne organy – zaznacza Agnieszka Skupień.

Co zatem ustalono?

- Na tym etapie wszyscy uczestnicy spotkania zaapelowali o zachowanie spokoju i przestrzeganie reżimu sanitarnego. Wszyscy ze zrozumieniem podchodzą do trudnej sytuacji ekonomicznej wielu przedsiębiorców, jednak działania, które łamią reżim sanitarny powodują, że lockdown dla tej branży niestety będzie się przedłużał – nasza rozmówczyni streściła przebieg wczorajszego spotkania.

W spotkaniu uczestniczyli:

Piotr Kuczera - Prezydent Miasta - Przewodniczący Komisji

Janusz Abrahamowicz - Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

Jacek Mularczyk - Radny Miasta Rybnika

Mariusz Wiśniewski - Radny Miasta Rybnika

Edyta Wąsowicz - Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych / OPS Rybnik

Maria Pokoj - Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii w Rybniku

Rafał Głuch - KMP w Rybniku

Tadeusz Żymełka - Prokurator Rejonowy w Rybniku

Michał Dudek - Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rybniku

Renata Towścik - Straż Miejska w Rybniku

Przypomnijmy, sprawa dotyczy zajść, do jakich doszło w ostatni dzień stycznia w klubie Face 2 Face i pod samym lokalem. W nocy pod otwartym mimo obostrzeń klubem Face 2 Face doszło do starć policji z przeciwnikami zamknięcia lokalu. Policjanci uzbrojeni w pałki, gaz pieprzowy, broń hukową i gładkolufową ruszyli na protestujących. W stronę mundurowych leciały za to szklane butelki, śnieżki i inwektywy >>Wojna o Face 2 Face w Rybniku. Policja ruszyła z pałkami, gazem i bronią hukową<<

Właściciele klubu relacjonowali, że gaz pieprzowy został użyty w pomieszczeniu, co innego twierdzi policja.

Tydzień temu klub miał być ponownie otwarty, jednak wcześniej policja zatrzymała Marcina Kozę – właściciela lokalu. W gliwickiej prokuraturze usłyszał zarzut. Już po uwolnieniu przedsiębiorca stwierdził, że policja posłużyła się fortelem, by doprowadzić go do śledczych i powstrzymać otwarcie Face 2 Face. Mimo to pod klubem ponownie zgromadzili się ludzie, a ulicę Wiejską blokowały kordony policji.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 42

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (30):
 • ~zak 2021-02-11 10:14:19

  Sytuacja się uspokoiła gdy prowokacji zabrakło .

  55 42
 • ~Franek7 2021-02-11 10:21:07

  A co tu ustalać. Mafia z PiSu uj..bała bezprawnie człowieka. Za kilka miesięcy potwierdzą to sądy i trzeba będzie człowiekowi zapłacić odszkodowanie...

  63 72
 • ~Abisall 2021-02-11 10:30:35

  Cóż za produktywne spotkanie!
  Brawo, naprawdę zaimponowali mi wszyscy uczestnicy niesamowicie konstruktywnymi i potrzebnymi działaniami.
  Jedyny minus to taki że nie zwołano tego jakże istotnego spotkania na dziś - wszak mamy Tłusty Czwartek i w ramach pomocy lokalnym przedsiębiorcom można było opędzlować trochę pączków.

  70 7
 • ~Franek7 2021-02-11 10:32:20

  A co do przestrzegania prawa przez rząd to polecam taka informacje z dziś:

  Sąd w Amsterdamie (IRK, Międzynarodowa Izba Pomocy Prawnej) odmówiła wydania Polsce 33-latka podejrzanego o handel narkotykami - to konsekwencja między innymi wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, do którego Holendrzy zgłaszali się z prośbą o opinię dotyczącą tej sprawy i wykonywania Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) do Polski. IRK uważa, że istnieje realne niebezpieczeństwo, że podstawowe prawa oskarżonego zostaną naruszone, jeśli zostanie postawiony przed sądem w Polsce.
  Sędziowie z Holandii uznali, że sąd w Polsce nie gwarantuje podejrzanemu rzetelnego, bezstronnego procesu i jest zagrożenie praworządności – i w związku z tym odmówił wydania Polsce 33-latka podejrzanego o handel narkotykami. W tym przypadku sąd w Amsterdamie wskazał, że w sądzie w Polsce, gdzie miałby być sądzony podejrzany Polak, orzekają sędziowie, wobec których toczą się postępowania dyscyplinarne.

  Tak się kończy dewastacja prawa i sądownictwa. Myśle, że za Holandią pójdą inne kraje.

  46 48
 • ~Franek7 2021-02-11 10:36:54

  "Po co nakładamy mandaty, które i tak są anulowane?" - pyta szefowa" Solidarności" sanepidu apelu listownym wysłanym do Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
  W liście min, że pracownicy sanepidu się boją, że za kontrolę firm ostatecznie trafią do sądu, gdyż są one dokonywane na podstawie nielegalnego rozporządzenia premiera.

  https://www.o2.pl/informacje/bunt-na-pokladzie-pracownicy-sanepidu-maja-dosc-6606791140264640a?fbclid=IwAR2h-exCGxlH5Legi7ArN6QMt7_2a483Cobza-Db-toY6V_RvKbnT2mgXEk

  33 42
 • ~porucznigd 2021-02-11 10:36:59

  Na spotkaniu mam wrażenie, że zabrakło osoby najważniejszej, czyli właściciela lokalu.

  58 22
 • ~hromqwe 2021-02-11 10:45:48

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  10 8
 • ~zak 2021-02-11 10:50:29

  @ Franek ty przestępców bronisz ? i do tego rozprowadzających narkotyki ? no ja nie mogę . Niech go sobie Holendrzy zatrzymają , lepiej jak będzie handlował narkotykami ta a nie w Polsce.

  42 36
 • ~Franek7 2021-02-11 11:23:13

  Zak przestępcą jest się wtedy kiedy skaże cię niezawisły sąd prawomocnym wyrokiem. Zak widzisz jak nie ma zasad i prawo jest łamane to każdy wyrok jest wątpliwy. Nie można być pewnym czy w mojej sprawie orzekać będzie uczciwy sędzia bo część już się sprzedała PiSowi a reszta jest zastraszona. Jak można ufać takiemu wymiarowi sprawiedliwości? Rozumieją to w Holandii i wszędzie na świecie gdzie istnieje jakaś cywilizacja... Ty jeszcze do tego nie dojrzałeś i pewnie nie dojrzejesz.

  A ten człowiek zapewne jeszcze odpowie za swoje czyny ale jak wróci normalność w wymiarze sprawiedliwości czyli kiedy PiS zostanie oderwany od koryta.

  34 37
 • ~marcin040 2021-02-11 12:00:56

  A co to się stało że pan prezydent spod klosza wylazł :)

  33 3
 • ~zak 2021-02-11 12:40:36

  @Franek - ty z każdego przestępcy - więżnia politycznego robisz , to co piszesz kupy się nie trzyma . Sąd nie może osądzić normalnego przestępcy , handlarza narkotyków , bo PIS w Polsce rządzi ? czyli według ciebie wszyscy sędziowie nawet ci z Lusitani są zależni od Ziobry ? no wybacz ...

  29 18
 • ~Franek7 2021-02-11 12:54:53

  Zak znowu udajesz że nie rozumiesz. Więc aktualnie w Polsce trwa atak na niezależność sędziów . Wielu z nich jest prześladowanych przez rząd i Ziobrę. Na przykład Sędziego Tuleyę próbuje się wsadzić do więzienia za to, że nie spodobał się Ziobrze jeden z jego wyroków/ orzeczeń w sprawie w której Ziobro popełnił przestepstwo ( nie będę się rozwodził w tym temacie bo to teraz nie ważne ). To samo dzieje się z wieloma innymi sędziami ( i prokuratorami) którzy nie poszli na współpracę z władzą. Do tego toczy się kilka postępowań w sprawie naruszeń praworządności w Polsce. W takim sądownictwie nie ma mowy o rzetelnym procesie a każdy nawet ten pan od narkotyków ma prawo do rzetelnego i uczciwego procesu. Dzięki temu, że w Holandii to rozumieją odmówili wydania podejrzanego bo nie będzie miał uczciwego procesu w takich warunkach.
  I nie nazywaj go przestępcą. Jest co najwyżej podejrzanym o przestępstwo a to czy jest przestępcą to się okaże jak wróci normalność w wymiarze sprawiedliwości i odbędzie się uczciwy proces. Czyli jak PiS odejdzie od władzy.
  Czego nie rozumiesz?

  19 25
 • ~adamczykhenryk1 2021-02-11 12:59:38

  w tym roku bunty społeczne w 22 r puste pułki sklepowe . taki scenariusz na wypadek nieposłuszeństwa .
  Bezwarunkowy Dochód Podstawowy załatwi resztę .

  9 13
 • ~Franek7 2021-02-11 13:00:46

  Mogę ci tez przypomnieć co o praworządności w Polsce sądzi takie ciało jak Komisja Wenecka oraz, że nasza Krajowa Rada Sądownictwa została niedawno wyrzucona z Europejskiej Sieci Rad Sądowniczych. I jeszcze to, że TSUE uznał, że ludzie obsadzeni w naszej Krajowej Radzie oraz w Izbie Dyscyplinarnej SN nie są niezależnymi sędziami.

  Degradacja sądownictwa trwa od 2015 roku a ty niczego nie zauważyłeś? Zak może dlatego, że nie powiedzieli o tym w TVP? Przełącz na inne niezależne i rzetelne kanały to się dowiesz...

  14 24
 • ~Franek7 2021-02-11 13:10:00

  Aaaa i jeszcze dodam, że na przykład rząd Norwegii udzielił już azylu politycznego niejakiemu panu Rafalowi Gawłowi twórcy Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego rząd PiS prześladował za ujawnianie takich wlasnie zachowań przez ludzi z PiSu jak np. pan Andruszkiewicz.
  Takie są fakty. Staliśmy się drugą Białorusią gdzie ludzi prawych i uczciwych się prześladuje a uczciwych wrzuca do wiezienia.

  16 20
 • ~zak 2021-02-11 13:40:51

  @Franek - obrona przestępców jest nie do obrony , jeszcze raz podkreśle nie do obrony . To jest normalny bandyta handlujący prochami , to nie ma nic wspólnego z polityką . Lepiej napisz coś pod postem z Kohutem , bo tam cię brakuje.

  20 15
 • ~bogpiu 2021-02-11 14:06:22

  Francik ty nie masz jednak za grosz rozumu. Holenderski rząd podał się do dymisji w związku z korupcją, dodatkowo kilku polityków dziennikarze nakryli w burdelach. Ty nie masz lepszych wzorców?

  20 11
 • ~Franek7 2021-02-11 14:41:52

  Bigpiu gdybys miał elementarna wiedzę to byś wiedział, że to była decyzja holenderskiego sądu a nie rządu. A poza tym w naszym rządzie były większe afery tylko u nas nikt się do dymisji nie podaje bo mamy białoruskie standardy...

  14 17
 • ~Franek7 2021-02-11 15:14:47

  Towarzyszu Zak możesz sobie tupać nóżką ale fakty są jakie są. Świąd zachodni nie będzie wydawał obywateli Polski i to jest wina PiSu i jego polityki.

  13 15
 • ~zak 2021-02-11 15:23:42

  @Franek - i bardzo dobrze , że ich nie wydalają do Polski , my takich przestępców nie potrzebujemy , dla nas to lepiej .

  16 13
 • ~TAKI JA 2021-02-11 16:10:01

  Spotkali się, listę płac podpisali i nic nie ustalili. Gdzie był właściciel klubu i komendant policji? Wszystkich dyskutujących zapakowałbym do wora i wysłał do Wisły do Stacji Narciarskiej NOWA OSADA niech tam egzekwują "obowiązujące prawo". Chyba, że tam jest inna Polska?

  11 5
 • ~Marcoedo 2021-02-11 17:22:27

  ~Franek7 jesteś tutaj jedną z nielicznych rozsądnych osób. Jak widzisz komentarze takiego "~bogpiu", czy ~zaka, to daj im żyć we własnej bańce. Fanatyka nie zmienisz, szkoda Twojego czasu. Zresztą po reakcjach ludzi minusujących Cię widać, jacy tu ludzie przebywają. Jacy ludzie tak się zachowują jak oni? Czy z ludźmi z psychiatryka też byś polemizował? Nie ma sensu. Jak taki bogpiu nie ma podstawowych informacji ze świata, to jak pisanie z dzieckiem, a może nawet nim jest. Szanuję za to co robisz, ale najgłupsi najgłośniej krzyczą, więc daj im pokrzyczeć i pozwól być idiotą, bo tyle im z tego nędznego życia zostało. A to, że Polska niedługo zbankrutuje przez PiS, fanatyków nie interesuje. To trochę jak z religią. Ludzie są głusi na argumenty, co wychodzi właśnie w tym, że elektorat pisu to z pewnością ludzie wierzący w boga.

  11 13
 • ~zak 2021-02-11 19:35:20

  @Marcoedo- masz rację Franek to bardzo roztropny facet, tam gdzie musiałby krytykować opozycję , tam się nie wypowiada. Co do bankructwa Polski za rządów PISu , to zaklinaj rzeczywistość , ale do tego jeszcze bardzo daleko . Cała UE jeśli chodzi o gospodarkę nas chwali , ale z TVNu, Onetu i GW tego się nie dowiesz. Marzyć sobie możesz dalej .

  11 6
 • ~artefaks 2021-02-11 21:06:54

  @Zak. Czy ty masz jakikolwiek grosz uczciwie zarobiony i zdeponowany np. w banku ? Co powiesz o sile twoich pieniędzy która jest zżerana galopującą inflacją i zerowymi procentami z depozytów ?
  A wszystko w wyniku nieudolnego rządu i jedynie słusznej partii.
  Wyjdź na dwór .Po odśnieżaj. To głowa ochłonie.
  Liczę na jakieś logiczne kontrargumenty . A nie bicie ideologicznej piany jak zawsze dla ogłupienia tych co sami nie potrafią wyciągać logicznych wniosków.
  Mówię wprost. Czas poszukać jakiegoś wyjścia awaryjnego. Sprytniejsi załapią się np. na świadka koronnego.
  Popatrz na ,,bochatera " z USA który usiłował wspomagać demokrację.

  10 5
 • ~Marcoedo 2021-02-11 21:12:15

  ~zak otóż telewizji nie oglądam, a na Onet nie wchodzę od czasu propagandy przeciw PiSowi w czasach, gdzie jeszcze wierzyłem że oni chcą dobrze dla naszego kraju.
  A mogę prosić jakieś źródło tych rewelacji, że kraje UE nas chwalą? Mamy ogromną inflację, gdzie o tej realnej się zapewne nawet na TVN nie mówi. A lepiej raczej nie będzie. Jest cholernie drogo, a drogo dopiero będzie. jeśli chodzi o ranking siły nabywczej w Europie, jesteśmy dopiero na 24 miejscu. Srednia to 13 894 a w Polsce jest to 7 143 euro.

  5 6
 • ~artefaks 2021-02-11 21:49:50

  @Marcoedo. Chwalą nas a jakże .W Warszawie i Budapeszcie; A ta głupia TOTALNA opozycja tego nie dostrzega

  6 7
 • ~Noname1212 2021-02-11 23:59:24

  Poseł berkowicz poszedł skontrolować sanepid:

  ... i
  pani z sanepidu się zestresowała, ciekawe czy się stresuje jak sypie karami po 30.000zł:

  https://www.facebook.com/1971966879776579/posts/2515550472084881/

  .. Mam nadzieję że ktoś kiedyś ich z tego rozliczy!

  2 2
 • ~rybnik52 2021-02-12 10:28:57

  policja bezprawnie gazowała młodych Polaków. Chcecie nas zastraszyć. Uczestnicy spotkania boicie się własnego cienia. policja złamała prawo i bezprawnie wtargneła do klubu. Polecam filmik z you tube
  Pani uczy Sanepid i Policje prawa! Nie mieli argumentów. Pozamiatała, musicie to zobaczyć!#otwieraMy

  4 4
 • ~rybnik52 2021-02-12 10:34:29

  Polecam filmik:
  Pani uczy Sanepid i Policje prawa! Nie mieli argumentów. Pozamiatała, musicie to zobaczyć!#otwieraMy
  czy gdyby policja zagazowała uczestników spotkania to tez nic by nie ustalili ?
  To co policja może działać bezkarnie i stosowac przemoc - porozumienie ponad podziałami ?

  1 3
 • ~ 2021-02-13 05:10:59

  To tylko forma okradania kasy - na spotkaniach winnych

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za złą sytuację rybnickiego szpitala?


Oddanych głosów: 421