Sporty siłowe: poznaliśmy rybnickich WiP-ów. Rywalizowało 33 zawodników

2015-12-23, Autor:
Rybnicki WiP na stałe wpisał się w kalendarz imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku i cieszy się coraz większą popularnością.

W niedzielę 20 grudnia na siłowni w hali widowiskowo-sportowej w Boguszowicach odbył się „Rybnicki WiP – dwubój wyciśnij i przysiądź”. W tegorocznej edycji wystartowało 33 zawodników w trzech kategoriach.

W kategorii Kobiet OPEN wystartowało siedem kobiet, które na suwnicy robiły przysiady z obciążeniem równym 50% masy swojego ciała, a na ławeczce 20%. Panie doskonale radziły sobie z ciężarami, a rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Pierwsze miejsce z wynikiem 53 przysiady i 194 wyciśnięcia sztangą zdobyła Magdalena Kostka. Na drugim miejscu uplasowała się Kinga Moczydłowska, a na trzecim Aneta Niedźwiecka.

Mężczyźni rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: Junior i Senior. Walka była niezwykle zacięta, każdy walczył o jak największą liczbę powtórzeń w czasie trzech minut. Mężczyźni w każdej konkurencji musieli zmierzyć się z obciążeniem równym 50% masy swojego ciała. Do rywalizacji zgłosiło się 12 juniorów i 14 seniorów. Najlepszym zawodnikiem wśród młodzieży, podobnie jak w roku ubiegłym, okazał się Tomasz Tolarz, drugą lokatę zajął Patryk Chomiuk, a trzecią Mateusz Gefert. Na najwyższym stopniu podium w kategorii Senior stanął Rafał Taraszkowski, który wycisnął sztangę 170 razy i zrobił 93 przysiady na suwnicy. Na drugim miejscu uplasował się zeszłoroczny zwycięzca – Jacek Brodzik, a na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Gajos.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1