Kultura, rozrywka i edukacja

Sportowcy ZST z sukcesami w Ogólnopolsiej Olimpiadzie Młodzieży

2019-07-21, Autor:

W 25. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu, która odbyła się w dniach 10-12 lipca 2019 r. wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 9. Młodzi sportowcy zajęli miejsca na podium!

Najlepszym zawodnikiem RMKS-u Rybnik okazał się uczeń klasy mistrzostwa sportowego Michał Kuligowski, który startował w biegu na 100 m oraz 200 m. Michał bez problemów awansował do finału „A”, uzyskując w eliminacjach wynik 10,90 m. W biegu na 200 m wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski, uzyskując wynik 21,80s.

Do finału awansowała również Agata Powcioł, która rzuciła młotem na odległość 49,50m i weszła na ósmej pozycji do 12-osobowego finału. Agata zajęła ostatecznie 10. miejsce. Eliminacje do ścisłego finału przeszedł pomyślnie również Paweł Tebel, który uzyskał w trójskoku wynik 12,95m i tym samym ustanowił swój nowy rekord życiowy. Natomiast w finale zajął 12 miejsce z wynikiem 12,39m.

Do ścisłego finału awansował także Piotr Reclik, startując w konkurencji skoku w dal. W końcowej klasyfikacji uplasował się na miejscu 8. z wynikiem 6,41m.  W skoku w dal kobiet Natalia Rojek uzyskała wynik 5,23 m, co dało jej 13. miejsce w eliminacjach, tym samym nie zakwalifikowała się do finału.

Obiecująco zapowiadają się sztafety w rywalizacji międzyszkolnejSztafeta Kobiet w składzie: Paulina Bramberger, Emilia Gutt i Natalia Rojek, oraz Sztafeta Mężczyzn, którą tworzą: Kamil Garus, Michał Kuligowski i Piotr Reclik zajęli 8. miejsce w kraju.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2