zamknij

Wiadomości

Specustawa górnicza - poseł PiS nie wiedział, pod czym się podpisuje

2019-09-16, Autor: 

Podpisał się pod „specustawą”, bo myśli, że dotyczy czegoś innego. Mowa tu o pośle PiS – Czesławie Sobierajskim, który został jednym z sygnatariuszy kontrowersyjnej ustawy. Po tej pomyłce będzie głosował przeciw. Co ciekawe, polityk sam stwierdza, że taka zmiana prawa zamknęłaby usta samorządom.

Reklama

Niecodzienna sytuacja w polityce, która dotyka bezpośrednio naszego regionu. Poseł Prawa i Sprawiedliwości – Czesław Sobierajski podpisał się pod projektem ustawy, która w znacznym stopniu ułatwiałaby życie przedsiębiorcom górniczym. Z drugiej strony ograniczałaby rolę samorządów i mieszkańców w podejmowaniu decyzji >>Specustawa PiS zamknie usta protestującym ws. kopalni „Paruszowiec”?<<

Opozycja grzmi, że przyjęcie takiej uchwały przez Sejm będzie oznaczało powrót do dawnych praktyk rodem z PRL-u >>Marek Krząkała i Grzegorz Wolnik o specustawie PiS: to powrót do PRL<<

Jednym z sygnatariuszy projektu uchwały był Czesław Sobierajski. Był, bo jak przekonuje - błyskawicznie wycofał swój podpis.

Jak wyjaśnia, zdecydował się poprzeć projekt, ale dotyczący jednej konkretnej sytuacji.

- Jest problem w Wałbrzychu, gdzie jedna osoba blokuje inwestycję. Myślałem, że projekt tej ustawy dotyczy właśnie tej sprawy. Okazało się co innego. Po zapoznaniu się ze szczegółami jestem przeciw temu projektowi i tak samo będę głosował. Jest on nie do przyjęcia. Mam nadzieję, że w ogóle nie będzie procedowany, a jak już, to zmienić projekt, by faktycznie był specustawą

- wyjaśnia Czesław Sobierajski.

Co ciekawe, polityk sam stwierdza, że projekt w obecnym kształcie ograniczy rolę samorządów.

- Samorząd nie może być pozbawiony decyzyjności. Nie zgadzam się, by był z niego wyłączony. Można mówić, że ta ustawa nie dotyczyłaby Rybnika, ale wolę dmuchać na zimne. Będę namawiał każdego z kolegów i koleżanek, by wycofać ten pomysł

- dodaje.

Oceń publikację: + 1 + 41 - 1 - 99

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (70):
 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2019-09-16
  14:27:58

  Nie musiał wiedzieć, ta partia i jej zwolennicy mają bezkrytycznie realizować wizję starego kawalera z kotem.

 • ~Lateks 2019-09-16
  14:29:18

  Jak to mówi klasyk jeb..m swoją drogą mnie to wcale nie dziwi..., nasz prezydent miasta też nie wie co jemu pracownicy UM podsuwają pod nos... zresztą rada miasta wiosną tego roku przegłosowała uchwałę o działaniach dotyczących zmian klimatu. Wątpię by którykolwiek radny wiedział o co w niej chodzi. UM ani razu nie wykazał się zastosowaniem tej uchwały w życiu.

 • ~Wojciech Kiljańczyk 2019-09-16
  14:36:22

  W tym momencie jak w soczewce widać jak się ma planowanie i wdrażanie przepisów prawa. Nie jest ważny interes mieszkańców i samorządu, tylko toporna polityka i interes partii. Chciałbym podkreślić, że w Rybniku się nie poddamy i dalej będziemy walczyć przeciwko nowej kopalni. Nie jest to nobilitujące, jak w okresie kampanii mówicie, że nie chcecie kopalni, a czyny (podpis pod projektem ustawy) świadczą o czymś innym. Sama intencja jest zupełnie kiepska - zabrać możliwość współdecydowania mieszkańcom i samorządowcom...

 • ~Basia Gomulec 2019-09-16
  14:38:49

  Jak można pomylić rybnik z wałbrzychem? "Tworzenie stref przemysłowych" jestem za ale tylko taki przemysł który niedegraduje srodowiska i będzie sprzyjał mieszkańcom.

 • ~Arteks 2019-09-16
  14:45:04

  Posłowie mijającej kadencji stanowczo zbyt często chcieli wszystko regulować wszystko ustawami czy nowelizacjami ustaw i się w tym już sami pogubili... Szkoda, że posłowie PiS z naszego miasta nie bronią jego interesu tak jak posłowie z innych regionów kraju.

 • ~Bugsterkova 2019-09-16
  14:57:44

  Nie myli się ten co nic nie robi.

 • ~bikerek 2019-09-16
  15:04:10

  60 85

  "Sama intencja jest zupełnie kiepska - zabrać możliwość współdecydowania mieszkańcom i samorządowcom... " Panie Kiljańczyk niektórym powinno się zabrać możliwość bo marnotrawią pieniądze na zachcianki. Prezydent Kuczera przez złe i nieprzemyślane inwestycje marnotrawi pieniądze. Jak już się czegoś chwyta to niech robi porządnie a nie po łebkach żeby było że powstała droga rowerowa.
  Kotucza, Zebrzydowicka dziura na dziurze a Pan Kuczera malowanki uskutecznia na mieście.
  Wy jako PO się po prostu nie nadajecie na gospodarzy, pewnie PIS też. Tu trzeba ludzi bez partyjnego brudu .

 • ~MaciejK 2019-09-16
  15:06:34

  Nie wiedzial, biedny mis? Sa dwie opcje: albo klamie, albo rzeczywiscie jest tak glupi, ze nie wie co podpisuje. I nie wiem, ktora opcja jest gorsza u partii rządzącej

 • ~karolVTEC 2019-09-16
  15:07:06

  36 63

  Arteks, a za PO, wcześniej za SLD było inaczej? Regulacje dla samych regulacji, żadna władza do tej pory nie różniła się od poprzedniej. Nikt nie myśli, co po sobie pozostawi, a jedynie o tym, jak wygrać kolejne wybory. Co prawda, pis bije rekordy w swoich absurdach, ale to są wciąż te same absurdy, które były już wcześniej, przed nimi. Dodam, że obecnie tylko jedna partia startująca w najbliższych wyborach jest za nowoczesnym górnictwem, za metodą podziemnego gazowania węgla i oczywiście za całkowitą prywatyzacją tego sektora.

 • ~Arteks 2019-09-16
  15:16:43

  90 34

  @KarolVTEC - jakiś lobbing jednak był. Przykłady? W czasach SLD świetnie rozwijała się współpraca miasta, kampusu i szkół wyższych (za które odpowiadało w dużej mierze ministerstwo). Dzięki zaangażowaniu polityków PO mamy: budowaną drogę P-R, uratowany i wyremontowany przystanek PKP Rybnik Paruszowiec, wyremontowaną linię kolejową do Chałupek - dzięki czemu pasażerowie zyskali sprawne połączenia do Warszawy i paru innych stolic europejskich, mamy wyremontowane także inne linie kolejowe ważne zarówno dla transportu pasażerów jak i towarów, głównie węgla (Jaśkowice-Tychy, okolice Pawłowic, Chybie-Rybnik-Nędza). Wybudowano pierwszy od wielu lat gmach państwowego urzędu - Sąd Okręgowy. A co dało nam 4-lecie PiS? Ja widzę zero nowych inwestycji państwowych. Ba... nawet brakło na = obiecaną przez Ministerstwo Kultury - salę koncertową. Żaden z posłów nie zauważył tego w trakcie planowania budżetów różnych ministerstw?

 • ~Takja 2019-09-16
  15:36:23

  117 9

  Nie widział pod czym się podpisuje, co za tłumaczenie ,podpisać coś i nie wiedzieć co , a poza tym nie wierzę ,że przy okazji podpisywania temat nie był poruszany Panie pośle kończ pan wstydu oszczędź

 • ~zbyh62 2019-09-16
  15:48:26

  26 39

  Jasne Magistrat miał czas od 2016 roku wprowadzić zmiany Planie Zagospodarowania Przestrzennego Miasta - zamiast tego chwalebnie podszedł do propozycji -lin , proszę poczytajcie https://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=352&Id=2092649&fbclid=IwAR0iMJIAzTRqCkp7u1hx-q45Ni0owUKprYqiEUOitu0SyA7KmfNNkXLMv5M Co do zasady - Państwo, czyli wybrane rządy odpowiadają za strategię i bezpieczeństwo energetyczne naszego Kraju, a logika podpowiada, że bezpiecznie jest wówczas gdy posiadamy własne zasoby energetyczne i własną technologię. Prezydent Miasta odpowiada za bezpieczeństwo energetyczne jej mieszkańców, czyli powinna być strategia.... to może zapytam jakie źródła energii proponuje Magistrat, przy założeniu, że ma nie być węgla. Do czasu zmian w strukturze udziału węgla w produkcji energii -a to długa perspektywa czasowa - jestem za produkcją energii z węgla przez przedsiębiorstwa które realizują proces zgodnie z normami UE. My na Śląsku żyjemy z węgla i na razie , ot tak już... to się nie zmieni , potrzeba racjonalnego planu wyjścia z energetyki węglowe... myślę że to plan przynajmniej na 2 dekady.

 • ~hub381 2019-09-16
  16:18:01

  Powiem krótko-Takich mamy tłumoków zasiadających w ławach sejmowych jest co nie miara-oni tylko dla mamony. I co nie szkoda tych starań"pisanych papierów"jak specustawa zrobi swoje.
  Zagłoś na PiS a a zaprowadzą cię a manowce a "ciemny lud i tak to kupi"!

 • ~pprywatne 2019-09-16
  16:23:21

  89 16

  Oni wszyscy nie wiedzą co czynią, tylko czynią co nakaże wódz naczelny.

 • ~Barakuda 2019-09-16
  16:23:33

  91 17

  Boroczek. No ale tak to jest kiedy jest się marionetką Kaczynskiego to można nie wiedzieć pod czym kazali się podpisać...

 • ~Kwinto 2019-09-16
  16:53:06

  63 11

  Są dwie opcje!
  Albo faktycznie nie czytał ustawy i nie wiedział co podpisuje, albo po prostu ta ustawa miała wypłynąć dopiero po wyborach i ktoś przez przypadek wrzucił ją na strony kancelarii sejmu, czy gdzie ona tam się pojawiła.
  Teraz pozostaje się ratować i robić dobrą minę do złej gry. Generalnie posłowie nie zagłębiają się w te ustawy, po prostu mają tylko wytyczne z góry jak głosować.

 • ~ 2019-09-16
  16:54:19

  23 75

  Już widzę jak PiS buduje kopalnie, oczywiście zaraz za elektrownią atomową.

  Sztucznie pompowany balonik napełniony jest nieprzyjemnym gazem Kałolicji Odbytwatelskiej.

 • ~polk 2019-09-16
  17:03:58

  81 9

  Nic dodać, nic ująć, po prostu dno. Poseł, który ma reprezentować interesy mieszkańców nie wie pod czym się podpisuje?! Serio?!
  Prawda jest taka, że ma ludzi za idiotów i myśli (wie?), że wyborcy to łykną.
  W sumie czego można się spodziewać po człowieku, który w kopalni, w której pracował, był DZIEWIĘĆ!!! lat na bezpłatnym urlopie i zgarnął prawie 40tys zł odprawy. Sam wcześniej był sprawozdawcą ustawy, która wprowadziła odprawy dla odchodzących z górnictwa.

 • ~sympatykrybnika 2019-09-16
  17:05:09

  72 9

  ~Bugsterkova „Nie myli się ten co nic nie robi” – zrobił tylko tą jedną rzecz (podpisał) i się pomylił. Dorobek pana posła z wykształceniem średnim ogólnym, w racach Sejmu jest bardzo mierny. Będąc członkiem Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (OSZ) nie może nam wmówić że się pomylił i nie wiedział co podpisuje.

 • ~ 2019-09-16
  17:28:49

  68 7

  Ale dzban.

 • ~master4k 2019-09-16
  17:36:36

  84 13

  Szanowny Panie Pośle.

  Może po prostu posłowanie jest nie dla Pana? Pańskim jedynym obowiązkiem, przynajmniej teoretycznie, jest obok reprezentowania interesów własnego elektoratu stanowienie należytego prawa. Jak Pan chce stanowić prawo, skoro nie zna Pan jego treści? Doskonale rozumiem, że niedługo są wybory i trzeba jakoś w oczach lokalnej społeczności wyglądać, ale to tłumaczenie jest tak infantylne, że chyba sam Pan w nie nie wierzy. Przypomina mi usprawiedliwianie się Billa Clintona, który co prawda "palił trawę, ale się nie zaciągał". Mleko się rozlało i trzeba ponieść konsekwencje. W dowolnej innej branży niż posłowanie tak analogicznie karygodny błąd z reguły kończy się dyscyplinarką, chociaż skutki mogą być nieporównywalnie mniej doniosłe.

  A co do przyszłych głosowań, to proszę nie deklarować czegoś, co raczej nigdy nie będzie miało miejsca. I tak zagłosujecie Państwo tak, jak nakazuje dyscyplina partyjna. Nasz sejm bardziej przypomina koszary, niż parlament z krwi i kości. Jedyny który się dyktatowi partyjnemu postawił, bo działał zgodnie z interesem swoich wyborców i racją stanu (Łukasz Rzepecki) już dawno został eksmitowany z Pańskiej partii. Jak mniemam nie po to się Pan wybiera do sejmu z list określonego ugrupowania, żeby potem z niej z hukiem wylecieć.

  Z resztą na marginesie pozwolę sobie zauważyć, że nie wiem po co właściwie mamy utrzymywać tylu posłów, skoro i tak głosują frakcjami. Może po prostu zliczmy głosy, przekażmy je pojedynczym liderom partyjnym wedle wyniku wyborczego, a dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy na pensje, premie, dodatki, ryczałty, podróże, ochronę i co tam się jeszcze wybrańcom narodu należy. Wtedy obrady sejmu i dyskusje nad projektami (których i tak od jakiegoś już czasu de facto nie ma) będzie można odbywać nawet w kawalerce. Będzie taniej, szybciej, a na dodatek nie trzeba będzie wysłuchiwać osobliwych tłumaczeń kiedy się komuś knefle przy głosowaniu pomylą, albo podpisze coś bez czytania.

 • ~joanne_r 2019-09-16
  17:40:24

  61 11

  A czy ustawa będzie głosowana jeszcze przed wyrobami? Bo jeśli nie i dopiero po, to już to widzę jak pan poseł głosuje przeciw.... Teraz niby się pomylił, a co na to wódz??

 • ~piotr0904 2019-09-16
  18:04:55

  66 8

  Jak nie wiedział pod czym się podpisuje to teraz niech złoży mandat.
  Tak będzie uczciwie

 • ~Barakuda 2019-09-16
  18:11:53

  61 13

  Trop Leminga jak widać na załączonym obrazku to przeciętny poseł PiSu ma do gadania mniej niż kuweta kota prezesa. To co PiS zrobił z polskim parlamentaryzm em to nawet za PRLu tego nie było. Chcecie kopalni w Rybniku? Chcecie żeby was rząd robił w Ch.. ińczyka? Głosujcie na PiS...

 • ~Barakuda 2019-09-16
  18:13:29

  46 15

  Tam idą takie pieniądze pod stołem, że nie ma bata żeby nie było tej kopalni...

 • ~Konrad Klink 2019-09-16
  18:14:15

  35 6

  @Master4k muszę przyznać że to najlepszy komentarz jaki od dłuższego czasu dało się przeczytać na tym portalu. Gratuluję.

 • ~ 2019-09-16
  18:15:50

  49 11

  Najpierw wybiją mały biznes a później reanimują PGRy, a przed każdym PGR-em będzie wisiał obraz towarzysza kłamczyńskiego.

 • ~Adrian Mandrysz 2019-09-16
  18:31:58

  39 6

  A co czytać nie umie

 • ~ 2019-09-16
  18:40:11

  14 64

  do barracuda um - ilość lemingów na tym forum jest nieprawdopodobnie duża. Fabryka peowskich trolli otwarta już od rana i ctr c + ctr v, wklejają przekazy z biura nienawiści brejza toy toy.

 • ~rybnikus 2019-09-16
  18:52:24

  9 30

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~master4k 2019-09-16
  19:14:41

  34 5

  @ rybnikus

  Yhym. Czyli Pan poseł przeprosił za podpisanie się pod czymś, co tak na prawdę nie istnieje? Coś Ci się ten przekaz rozjeżdża jak obraz w Rubinie. Jak już tak bardzo chcesz lobbować, to przynaniej rób to z głową.

 • ~Jacek Kamiński 2019-09-16
  19:14:48

  44 9

  do rybnikus:
  Skoro twierdzisz, że nie ma żadnej ustawy, to czemu poseł się wycofuje?
  Jeśli chcesz kłamać, to czyń to umiejętnie.

 • ~rybnikus 2019-09-16
  19:19:35

  10 49

  ~master4k, wycofuje się i słusznie z tego pomysłu ale do ustawy to jeszcze wiele kłamstw w GW. Co by było gdyby?

 • ~Barakuda 2019-09-16
  19:21:20

  48 15

  Prezydent Duda też tak podpisuje gdzie Kaczyński palcem pokaże...

 • ~rybnikus 2019-09-16
  19:44:05

  10 54

  ~Barakuda kłamiesz jak każdy Goebbels z PO, dowiedz się ile ustaw nie podpisał niestety i wy teraz za o go opluwacie.

 • ~Nienormalny 2019-09-16
  20:12:28

  43 9

  Co nie znaczy że nie podpisuje tego co mu każą, panie rybnikus.
  Przecież jaśnie wielmożny kaczuś nawet własną marionetkę premiera trzymał 2h w upale przed audiencją więc co go interesuje zdanie mieszkańców miasta o kopalni?
  Ta banda chce cofnąć ten kraj do roku 1980.
  A pan sobierajski niech mi podpisze czek na 100 tys euro skoro nie wie co podpisuje. Tłumaczenie głupiego.

 • ~Lahcim 2019-09-16
  20:19:00

  42 6

  Nasz Adrian nie wie co podpisuje a co dopiero zwykły poseł z Rybnika. Ta partia to zbiorowisku sługusów jednego szeregowego posła. Dramat.

 • ~Jan R. 2019-09-16
  20:19:38

  29 6

  Pan Sobierajski wsławił się uratowaniem życia niejakiemu panu Arentowi na Szczygłowicach. Ale równie dobrze Arent mógł uratować życie Sobierajskiemu wywożąc go na karze. Muszę się kiedyś spytać pt. Sobierajskiego jak to było naprawdę. To mnie ciekawi najbardziej.

 • ~sympatykrybnika 2019-09-16
  20:19:38

  36 6

  Dla Posła Prawa i Sprawiedliwości – Czesława Sobierajskiego kandydującego do Sejmu z listy nr 2, miejsce 3,
  ten złożony przez niego wraz z innymi sygnatariuszami z partii PIS projekt specustawy zmieniający prawo geologiczne i górnicze, który mówi wprost o ułatwieniu życia przedsiębiorcom w branży górniczej;
  złożone wyjaśnienia, że jest to pomyłka, bo myśli, że dotyczy czegoś innego;
  artykuł w [email protected];
  komentarze i opinie do tego artykułu,
  JEST TO STRZAŁ W KOLANO!!!

 • ~Bugsterkova 2019-09-16
  20:23:01

  12 34

  G. Burza pod publiczkę. Co Wy macie 5 lat i blond kręcone, żeby się ekscytować takimi newsami? Jakkolwiek zabrzmi to źle - nie macie pojęcia o polityce. Czytając Wasze wypowiedzi kochani można wyciągnąć wnioski na temat obecnej sytuacji w kraju. Żeby wszystko zawsze było takie jednoznaczne i klarowne jak tytuły artykułów na tym i ow portalach. Pozdrawiam wszystkich zdolnych do samodzielnego myślenia.

 • ~Stanisław Nowak 2019-09-16
  20:27:38

  33 6

  Niechaj Rybnik zna jakich posłów i senatorów ma !! Gdyby był sędzią to podpisałby podsunięty wyrok śmierci na siebie. Przed wyborami odpytać kandydatów na posłów i senatorów kandydujących przy poparciu PO i PiS z tych kilkuset tysięcy stron ustaw sejmowych i aktów normatywnych ministerstw i innych urzędów centralnych , które powstały bezpośrednio lub pośrednio za sprawą PO i PiS dla swoich celów , a nie dla dobra społeczeństwa. Nieznajomość prawa nie zwalnia od winy.

 • ~Kwinto 2019-09-16
  20:31:51

  53 13

  ~Nienormalny masz rację
  Wszystkie ostatnie wpadki i przecieki wskazują na to że czekają nas najważniejsze wolne wybory od tych z końca lat 80. Ich wynik zadecyduje o przyszłości Polski pod kątem politycznym, ekonomicznym i ustrojowym. Tu już nie chodzi o jakieś 500+ itp..
  Kaczyńskiemu marzy się państwo totalitarne pokroju Turcji a może nawet i Wenezueli. Po wyborach zmienią konstytucję i zrobią sobie z Polski własny plac zabaw! Głosujcie na jakąkolwiek partię byle nie na PIS i Konfederacje, ci ostatni chętnie pomogą Kaczyńskiemu w zmianie ustroju. Ani KO ani SLD ani PSL nie zabiorą obecnych przywilejów socjalnych nie ma takiej opcji

 • ~rybnikus 2019-09-16
  21:11:06

  11 59

  Chcecie powrotu tego co było, kamieni kupy, kraju teoretycznego, szczawiu i mirabelek, grabieży podatków, pracy aż do śmierci, bezkarności kasty rządzącej, bo cenzura tu już jest bo też i była. Wystarczy napisać prawdę. Dodam, że PO zawsze kłamała i nic się nie zmieniło.

 • ~Barakuda 2019-09-16
  21:51:32

  33 9

  W tym PiSie to w ogóle mają problemy i nie wiedzą czy coś podpisali czy nie. Tu jeszcze jedna perła z PiSu :

  Szef portalu TVP info Samuel Pereira przedstawia się jako absolwent historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pereira nigdy jednak nie ujawnił jaki był tytuł jego pracy dyplomowej. Pytany o nią UKSW wyjaśnia, że Pereira nie tylko nigdy nie obronił pracy licencjackiej lub magisterskiej, ale też nigdy takowej nie oddał.

  O tym, że Pereira studiuje na UKSW pierwszy napisał „Newsweek” w 2011 roku. Później informacje o tym, iż jest „absolwentem” podawały inne redakcje. Jednak dziennikarzom nie chciało się sprawdzać, czy szef portalu TVP info faktycznie ukończył studia.

  Przed wygraną PiS w 2015 roku Pereira zajmował się prowadzeniem i współprowadzeniem „anonimowych” kont w mediach społecznościowych. Wśród nich promowanym przez PiS i jego zwolenników profilem TVN48 (następnie TV48), które atakowało politycznych przeciwników partii Jarosława Kaczyńskiego.

 • ~rybnikus 2019-09-16
  21:56:29

  3 9

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~MTWWD 2019-09-16
  21:58:44

  36 7

  Jeszcze trocha a PISuary wprowadzom komune.

 • ~Barakuda 2019-09-16
  22:02:34

  30 6

  Już dawno wprowadzili...

 • ~rybnikus 2019-09-16
  22:05:47

  3 9

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~rybnikus 2019-09-16
  22:11:13

  3 7

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Barakuda 2019-09-16
  23:01:39

  29 7

  Po internetach hula wiadomość, że Becia Szydło zostanie babcią. Tak, tak teraz wiadomo co to za przerwa w posłudze Tymoteusza.

 • ~Michael Alexander 2019-09-17
  02:24:28

  24 4

  A gdzież to Kazo (czy tam ozaK) się podział? Zatkało kakało?

 • ~Barakuda 2019-09-17
  06:57:16

  41 12

  Moje pytania do rodaków :

  Czy nie widzicie tego
  - że, Polską rządzi w zasadzie jeden człowiek - Jarosław Kaczyński, który pozostaje całkowicie poza kontrolą społeczną ?
  - że Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków a tylko swoich partyjnych kolesi ?
  - że, w sejmie i w senacie nie prowadzi się poważnych debat, nie zaprasza ekspertów, a najpoważniejsze nawet ustawy przepychane są nocą, a marszałkowie zachowują się jak marionetki ?
  - że, ustawa o sądzie najwyższym drastycznie łamie konstytucję,
  - że, posłowie i senatorowie opozycji, sędziowie, protestujący, traktowani są jak wrogowie, a sejm i senat straciły autorytet ?

  - że, uruchomiło się ogromną falę nienawiści i podziałów w społeczeństwie ?

  - że, w składzie trybunału konstytucyjnego, krajowej rady sądowniczej , w ministerstwie sprawiedliwości, znalazły się miernoty i ludzie bez zasad moralnych ?
  - że, prokurator stanu wojennego Stanisław Piotrowicz, jest przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości?
  - że, Brudziński - minister spraw wewnętrznych wrzeszczał: „Komuniści i złodzieje!” pod adresem ludzi mających inne zdanie niż jego prezes?
  - że, Krystyna Pawłowicz nazywa opozycję bydłem?
  - że, Kaczyński, krzyczy z trybuny sejmowej „...wasze zdradzieckie mordy! Jesteście kanaliami! Zamordowaliście mi brata!” ?
  - że wyrzucono dziesiątki tysięcy ludzi z firm, posad, złamano im kariery a powołano na te stanowisko "swoich"?
  - że biorą grube tysiące i miliony , bo z PiSu, bo są swoi, bo „nam się należy”?
  - że już nawet nie pamiętamy niektórych afer bo wciąż są nowe i nowe ?
  - że, jest wszechobecny nepotyzm, kolesiostwo, partyjniactwo, wszędzie misiewicze i piebiaki ?

  - że Macierewicz i jego wspólnicy zniszczyli armię , wyrzucili setki generałów i oficerów,
  - że wycinka Puszczy Białowieskiej, ruina stadniny, zbrojeniówki, stoczni i innych polskich firm państwowych, to wielkie koszty gospodarcze,
  - że, TVP stała propagandową tubą jednej partii PiS,
  - że pigułka „dzień po”, In vitro, a być może zostały w praktyce zlikwidowane a grozi nam dalsze zaostrzanie praw antyaborcyjnych,
  - że, ONR, nacjonaliści i kiibole króluja na Jasnej Górze,
  - że pobity przez Młodzież Wszechpolską fotograf KOD-u został oskarżony o udział w bójce a Frasyniukowi zakłada się kajdanki ,

  - że kościół stał się pisowski a nie katolicki,
  - że Rydzyk dostaje miliony,
  - że IPN pisze nową historię a Ustawa o IPN, skompromitowała Polskę,
  - że manipuluje się edukacją naszych dzieci,
  - że stan ochrony zdrowia stale się pogarsza, długość życia skraca, a kolejki wydłużają, szpitale są zadłużone ?

  - że, nie ma niemal dnia żeby ktoś nie protestował w kraju ?

  - że jesteśmy na marginesie a może grozi nam, że opuścimy Unię Europejską ?
  - że opinia o Polsce za granicą znowu jest taka jak za PRLu ?

  I tak można ciągnąć te pytania.

  Naprawdę …jest wam wszystko jedno ?

 • ~ 2019-09-17
  08:01:13

  8 34

  do barracuda um - Fabryka peowskich trolli otwarta już od godz. 6.57 i ctr c + ctr v, wklejają przekazy z biura nienawiści brejza toy toy. Przecież to jest bez sensu. Tego nikt nie czyta.

 • ~Barakuda 2019-09-17
  08:04:36

  26 8

  Lemingu nasz kochany, może tak kiedyś spróbujesz raz merytorycznie coś napisać? Napisz z czym się nie zgadzasz i dlaczego itp... Spróbuj może Ci się uda...

 • ~Jan R. 2019-09-17
  08:13:27

  25 6

  W pełni zgadzam się z wpisem Kwinto z wczoraj z godz. 20.31.51. Scenariusz przedstawiony jest nie tylko prawdopodobny, ale nawet pewny. Jarosław Kaczyński trzyma partię twardą ręką i tak naprawdę on o wszystkim decyduje. Ponadto, co jest najważniejsze nie ma i nie będzie miał własnej rodziny, więc nie ma dla kogo układać przyszłości. Może więc realizować bez przeszkód własne widzimisię. Po nim choćby potop.

  Apeluję tutaj za Kwinto, szczególnie do młodych, bądźcie odpowiedzialni i pójdźcie na wybory i zagłosujcie tak jak wskazał Kwinto, bo obudzicie się w orwellowskiej rzeczywistości wcześniej niż się tego spodziewacie.

 • ~ 2019-09-17
  08:14:36

  6 22

  do barracuda um - mnie nikt nie wysyła tekstów do wklejania, Farma trolli "brejza toy toy" to twój dostawca. Przecież to co wklejasz,nie jesteś w stanie sam wymyślić ani napisać. Ale przyznasz, że gdyby nie dobra zmiana Polska byłaby ograbiona i sprzedana.

 • ~arkussinus 2019-09-17
  08:16:43

  16 1

  takie styropianowe bmw, czyli bierny, mierny, ale wierny.....a gdzie Polacy??? A może to nowy rodzaj tzw. "kiełbasy wyborczej"???

 • ~Barakuda 2019-09-17
  08:32:41

  19 9

  Ekologia to jeden z priorytetów Unii Europejskiej i więcej pieniędzy ma pójść na ten cel w nowym budżecie. W związku z tym w innych miejscach pojawią się cięcia, na których Polska ma stracić najwięcej - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

  Jak pisze dziennik, nawet 13 mld euro może stracić nasz kraj w nowym wieloletnim budżecie UE w porównaniu z projektem Komisji Europejskiej sprzed ponad roku. A już tamten projekt nie był dla Polski korzystny.

  "Przewidywał w sumie 91,4 mld euro, czyli o 14,5 mld euro mniej niż w obecnym okresie budżetowym 2014-2020 (liczone w cenach stałych z 2018 roku)" - czytamy w gazecie.

  Podziekujmy PiSowi 13.10

 • ~ 2019-09-17
  08:37:43

  7 19

  do barracuda um - wiedziałem, że to wkleisz. Łżesz, jak zawsze, nie piszesz prawdy, pominąłeś w tej informacji kilka ważnych spraw. Prawdziwy powód: Bruksela potrzebuje pieniędzy na ekologię. A to oznacza cięcia. Gazeta przypomniana, że był to efekt zarówno spadku dochodów (po przewidywanym brexicie), konieczności finansowania nowych celów, jak i zmiany kryteriów przyznawania unijnych funduszy.
  Wysoki rangą zachodni dyplomata powiedział "Rzeczpospolitej", że "można zaoszczędzić 100 mld euro na polityce rolnej i polityce spójności". Jak podaje dziennik, z polityki rolnej zabrano by około 60 mld euro, a z polityki spójności 40 mld euro...

 • ~Barakuda 2019-09-17
  09:14:35

  17 6

  Kolego Lemingu, skuteczny rząd ze skuteczną dyplomacją do tego nie dopuści. Dlaczego nam tną w pierwszej kolejności? Bo dzięki pozycji jaką wypracował nasz bida rząd znaczymy w UE tyle co kuweta kota prezesa. Dlatego.

 • ~Barakuda 2019-09-17
  09:28:05

  19 5

  Program PiS w skrócie:
  Jeśli ciężko pracujesz i dobrze zarabiasz to masz się podzielić z tymi którym się nie chce.

 • ~ 2019-09-17
  10:13:46

  9 16

  do barracuda um - Posłanka Kopacz z PO błagała w Brukseli posłów innych państw aby zmniejszyli dotacje dla Polski. I oto mamy efekty że faktycznie tracimy miliardy. W Osiemnastym wieku totalna opozycja także stosowała hasło ulica i zagranica , przez co doszło do rozbiorów Polski, co spowodowało totalne osłabienie Państwa Polskiego. Była to przyczyna ze Niemcy i Rosja napadli na osłabioną Polskę w 1939 roku i zginęło sześc milionów Polaków i zniszczony był cały kraj. Obecnie PO SLD Wiosna i PSL ,atakując , Polskę i Polaków na Zachodzie , stosuje zasadę ulica i zagranica , mając również jak w osiemnastym wieku plany podziały Polski , doprowadzi do tych samych nieszczęść w Polsce jakie były w dziewiętnastym wieku i w czasie II wojny światowej .

 • ~Zbigniew Seyda 2019-09-17
  10:50:06

  16 2

  Po naszymu : Ciul !!! Czytać nie potrafi... miasta mu się "mylom" ... jedynie do polityki sie nadaje

 • ~Zbigniew Seyda 2019-09-17
  10:58:36

  14 6

  ...i tak bych je jeszcze spytoł - czy wie kandydat gdzie mieszka... skąd pochodzi... czy rozróżnia cokoleiek.... bo z jakiego ramienia członek startuje to wiemy aż za dobrze - płoty nasze !!!

 • ~Barakuda 2019-09-17
  13:17:37

  10 5

  Lemingu kochany czy ty nie zapomniałeś czasem łkanąć dziś lekarstw? Nikt od 89 roku nie osłabił tak Polski jak PiS. Nikt nie osłabił tak armii jak Macierewicz i kraju w UE. Więc nie pitol kalapitów...

 • ~Barakuda 2019-09-17
  17:45:40

  12 4

  A ja podziwiam premiera Morawieckiego. Sprowadzać węgiel z Mozambiku i kandydować jednocześnie do Sejmu z woj. śląskiego to trzeba mieć tupet...

 • ~Jan R. 2019-09-17
  19:33:19

  11 4

  Martwię się o to jak zagłosują katowiczanie. Oddanie głosu na kogoś, kto raz coś bełkocze o Łysku z "Pokładu Idy" innym razem o szlachetnym zdrowiu, jeszcze innym razem o milionach samochodów elektrycznych, krótko mówiąc na kogoś kto przeważnie bełkocze będzie totalną pomyłką. Katowiczanie, wiem, że mnie nie słyszycie ale wybierzcie rozsądnie, czyli nie spadochroniarza mM czyli młodego Morawieckiego.

 • ~Jacek Kamiński 2019-09-17
  20:30:35

  7 5

  Do trop leminga;
  Polski nikt z zewnątrz nie atakuje, tylko jej rząd.
  Nasz kraj jest niszczony od środka ( spadek w rankingu siły armii z 21 na 18 pozycję, demontaż systemu parlamentarnego, sądownictwa, szkolnictwa, służby zdrowia).

 • ~tommi 2019-09-18
  19:00:01

  4 1

  Panie Sobierajski to powinno być Pana hasło wyborcze, które bedzie wisiało gdzie obecne koło Lidla na Reymonta.
  ..."nie wiedziałem pod czym się podpisuję"...

 • ~Maria.S 2019-09-29
  14:47:48

  1 2

  Poseł PiS nie pierwszy raz działa na szkodę miasta i Śląska, tajemnica poliszynela jest jego nienawiść do Ślązaków i ich języka.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 3957