Sparing Rymer Rybnik vs. Granica Ruptawa: 15-letni wychowanek obronił rzut karny

2019-01-27, Autor:

W pierwszym tegorocznym sparingu piłkarze Rymera Rybnik wygrali z Granicą Ruptawa 1:0.

Rymer Rybnik intensywnie przygotowuje się do rundy wiosennej klasy okręgowej. Przypomnijmy, że jesień piłkarze z Niedobczyc zakończyli w fotelu lidera katowickiej II grupy.

W pierwszym w tym roku meczu sparingowym Rymer pokonał Granicę Ruptawa 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Marcin Moskal, a bohaterem spotkania został 15-letni wychowanek klubu, Bartosz Plewka, który w drugiej połowie obronił rzut karny. W składzie Rymera jest jeszcze jego starszy brat, Mateusz Plewka.

Niebawem do zespołu z Niedobczyc może dołączyć jeszcze jeden, bardzo młody i perspektywiczny zawodnik. Na razie jednak klub nie chce podawać szczegółów.

Warto dodać, że w ostatnich dniach do Rymera wrócili wychowankowie, Bartosz Semeniuk i Beniamin Pyszny. Ich zadaniem jest pomoc w awansie do IV ligi. Władze klubu nie ukrywają, że tym sukcesem chcą świętować 100-lecie klubu.

Rymer Rybnik – Granica Ruptawa 1:0 (1:0)

I polowa: Łagoda - Molęda, Kachel, Szeweluchin, G.Piełka, Semeniuk, Powiecko, Sitko, zawodnik testowany, Pitry, Moskal

II połowa: B.Plewka - Kachel, Adam, K.Piełka, Marcol, M.Plewka, Szymała, Sałbut, Beniamin Pyszny, Błażej Pyszny, Odon

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 2